Iran Star Iranian Persian News Articles media and marketing

باز هم فرانسه:

چهار کشته و 13 مجروح در ترور در استراسبورگ فرانسه

- آزادی مدیر هوآوی در کانادا با 10 میلیون دلار وثیقه
- چین مایکل کووریگ، دیپلمات سابق کانادا را دستگیر کرد
- آلبرتا پیشنهاد ساخت پالایشگاه قبول می‌کند

Iranian-Persian-Advertising-Marketing-Newsiranian-best-news
- دعوای ترامپ و دموکرات‌ها بر سر دیوار با مکزیک
- محکومیت راننده‌ای که به تظاهرات ضدترامپ زده بود به 419 سال زندان
- کشته‌های سقوط هواپیماهای نظامی آمریکا در ژاپن 6 نفر شد
- شخصیت سال مجله تایمز: خاشقجی
- محکومیت 300 هزار دلاری استورمی دنیلز برای افترازنی به ترامپ
- آزادی مدیر هوآوی در کانادا با 10 میلیون دلار وثیقه
- چین مایکل کووریگ، دیپلمات سابق کانادا را دستگیر کرد
- آلبرتا پیشنهاد ساخت پالایشگاه قبول می‌کند
- چهار کشته و 13 مجروح در ترور در استراسبورگ فرانسه
- روسیه گوگل را 7500 دلار جریمه کرد
- آغاز تور اروپایی ترزا می برای نجات توافق‌ برکسیت
- بنز 23 بیلیون دلار برای خرید باتری محرکه ماشین می‌پردازد
- چاه‌های نفتی جنوب غرب لیبی به تصرف مردان مسلح درآمد
- فروش جلیقه زرد در مصر ممنوع شد
- سی‌هزار کارمند ناشناخته از دولت موزامبیک حقوق می‌گیرند
- شکست حزب حاکم هند در انتخابات محلی
- توافق در سوئد: 15000 زندانی یمنی تبادل می‌شوند
- وزارتخارجه ایران: به فرانسه و گرجستان نروید
- افزایش صادرات نفت ایران پس از 13 آبان

Persepolis-rosco-exchange

Super Arzon


اخبار  >  کانادا - ایران - آمریکا - جهان - تورنتو - محلی - سیاسی - عمومی

Arz Melal

عارف محمدی، فیلمساز و منتقد سینمایی شناخته شده در جامعه ایرانیان کاناداست. او که 19 سال پیش به کانادا مهاجرت کرده بنیان‌گذار گروه فرهنگی موج نو است و جلسات نقد و بررسی و آموزش سینما را در تورنتو برگزار می‌کند. عارف که در سال ۲۰۱۰ در رشته فوق لیسانس مستندسازی دیجیتال در دانشگاه رایرسون تحصیل کرده، بیشترین گرایش را به‌طور تخصصی روی سینمای ایران و به‌طور عام روی سینمای غیر‌متعارف بین‌الملل داشته‌است. او تاکنون به خاطر فعالیت‌های فرهنگی و هنری‌اش در جامعه ایرانی تورنتو جوایز و تقدیرنامه‌های متعددی دریافت کرده‌است. مستند قبلی او، بازمانده‌ای از ماگادان ، در سال۲۰۱۴ جوایز متعددی همچون بهترین فیلم مستند تلویزیونی رسانه‌های قومی کانادا را به خود اختصاص داده است.
روز 5 دسامبر، فیلم دیگر او با نام "آواز خدا" در کتابخانه فوریو اکران عمومی خواهد داشت. فیلمی که روایت کهنسال‌ترین تنبور‌نواز ایران، سید قدمیار حسینی، را به زیباترین شکلی به تصویر می‌کشد. قدمیار در سن 120 سالگی در روستایی کوچک در غرب ایران درگذشت. ما که این فیلم را در اکران خصوصی دیده بودیم، برآن شدیم با عارف گفتگویی داشته باشیم تا ضمن آشنایی شما با موضوع فیلم، بگوییم که اگر دلتان برای دیدن فیلمی پر از بوی صفا و مهر و فرهنگ کهن ایرانی تنگ شده، این همان است و دیدنش را از دست ندهید.
***
عارف جان، فکر می‌کنم به قدر کافی در بین ایرانیان تورنتو شناخته شده هستی، پس اگر موافقی برویم سراغ این فیلم تا خوانندگان بتوانند بیشتر با ساخت و چگونگی تولید آن آشنا شوند.
من هم متشکرم از این فرصت و خیلی خوشحال می‌شم که در این زمینه اطلاعات بیشتری در اختیار خوانندگان قرار دهم.

در سینمای مستند خارج از ایران ،هر چند ده سال به زحمت یکی دوتا فیلم‌ مستند سینمایی می‌سازیم که اکثرا به اکران نیمه عمومی هم نمی‌رسند (چه برسد به عمومی)‌، چرا فیلم‌های مستند سینمایی تو مثل " آواز خدا" و یا "ماگادان" اینهمه موفق می‌شوند؟
اصولا سینمای مستند برای اکران عمومی‌ چه در ایران و چه در کشورهای حتی اروپایی همیشه با مشکل روبرو بوده و عمدتا اکران فیلم مستند، نه برای سینما داران جذاب و سود‌آور بوده و نه خود تهیه‌کنندگان فیلم‌های مستند در زمینه اکران موفق بوده‌اند. همین موضوع باعث شده به جز‌ تعداد خیلی محدود از فیلم‌های مستند که به طور خاص پرفروش بودند و با اقبال زیادی مواجه شدند (مثل فیلم‌های مایکل مور آمریکایی که اسکار هم گرفت و در سینماهای دنیا هم به نمایش عمومی درآمد و در سایت‌های مهمی چون نت‌فلیکس هم خریداری شد‌)،‌ بقیه محدود به اکران در فستیوال‌ها و یا خرید از سوی برخی تلویزیون‌ها می‌شوند و موفق به اکران عمومی در سینماها نمی‌شوند. اینکه شما به موفقیت دو فیلم من‌ اشاره کردید باید عرض کنم که فیلم اول من بازمانده‌ای از ماگادان هم در واقع جدای از حضور در فستیوال‌ها و پخش از چند شبکه فارسی زبان‌، چند اکران محدود عمومی در تورنتو داشته، اگرچه هر سه نمایش این فیلم در آن سال‌های "سولدآوت" شد اما باز هم به نسبت اکران عمومی‌، این تعداد از نمایش بسیار ناچیز می‌باشد. مگر اینکه موفقیت را نه از بابت سود‌دهی و طولانی بودن تعداد نمایش‌ها‌ بلکه از منظر ارتباط خوب تماشاگران و تاثیر‌گذاری آن فیلم بر بیننده در نمایش‌های گوناگون تلویزیونی و فستیوالی و غیره در نظر گرفت. در مورد فیلم دوم، آواز خدا، هم چون محصول امسال می‌باشد و اولین نمایش عمومی آن روز 5 دسامبر خواهد بود، فقط در دو نمایش قبلی فیلم که به صورت خصوصی برگزار شد، جمعا حدود بیش از سیصد نفر فیلم را دیدند که با نظرهای مثبت و دلگرم‌کننده‌ای از سوی منتقدان و بینندگان غیر‌متخصص روبرو شد. حال باید دید در اکران عمومی چطور از فیلم استقبال‌ خواهد شد.

در مورد‌ تولید، مشکلات پروسه ساخت‌ این فیلم کمی برایمان تعریف کن
تولید این فیلم در کل حدود سه سال طول کشید، البته نه به صورت تمام وقت. به دلیل مستقل بودن این فیلم‌ و عدم وابستگی به هر نهادی در تهیه و دخالت در فیلم‌ بود که مجبور بودم آهسته‌، آهسته و با توجه به تامین بودجه فیلم، خودم را با بقیه عوامل و شرایط هماهنگ کنم. یک سال صرف تحقیق و مطالعه در مورد شخصیت اصلی فیلم سید قدمیار حسینی که پیرترین تنبور‌نواز ایران در سن 120 سالگی بود، شد و مهمتر از همه تحقیق روی اندیشه‌های معنوی او که متعلق به آیینی باستانی به نام یارسان‌ می‌باشد، و بعد هم مطالعه روی خود ساز تنبور در بین‌ هم‌میهنان کُرد اهل حق که پایه‌های اصلی فیلم را تشکیل می‌دهند. البته باید اشاره کنم که بار اصلی آموزه‌ها و اطلاعات موجود در فیلم در بخش پژوهش بر دوش دکتر بهمن کاظمی بود که در طول فیلم نیز به عنوان موسیقی‌دان و پژوهشگر موسیقی اقوام از ابتدا تا انتها حضور داشته است. هنرمند دیگری که فیلم مدیون تلاش‌های سه ساله او بوده سید سلمان حسینی، نوه سید قدمیار و از شخصیت‌های اصلی فیلم می‌باشد. البته بدون همکاری تک تک کسانی که نامشان در تیتراژ فیلم آمده‌ چیره شدن بر مشکلات ساخت چنین فیلمی‌ امکان‌پذیر نبود.‌ دو سال هم صرف پیش تولید و فیلمبرداری و تدوین و مراحل پس از تولید شد. یکی از مهمترین مشکلات به جز پروسه ساخت، مثل همیشه مشکلات مالی برای تامین بودجه کامل فیلم بود، که دیگر فکر می‌کنم اینقدر درباره‌اش صحبت شده که تکراری بنظر می‌آید و همه با این معضل آشنا هستند.

مهمترین چیزی که در فیلم وجود دارد و خودت دوست داری مردم با آن ارتباط برقرار کنند چه چیزی است؟
اینکه دریابیم چگونه یک ساز می‌تواند همچون یک مهاجر از زادگاه خود دور شود به دوردست‌ترین سرزمین‌ها سفر کند، حتی نام و چهره‌اش تغییر کند، اما در آخر ریشه‌های خود را فراموش نکند. اینکه چگونه به قول مولانا در نوشته اول فیلم از مشتی چوب خشک و سیم خشک فراتر رفته و به آوای دوست و عشق و معنا تبدیل می‌شود. و مهمتر از همه، سازی که رابط ما با فرهنگ و تمدنی چند هزار ساله در کشور کهنی چون ایران می‌شود.

بیشترین عامل موفقیت یک فیلم، فیلمنامه (سناریو) آن است، چه تکنیک‌هایی را برای موفقیت فیلمت در سناریو بکار می‌گیری (با توجه به اینکه حتی فیلم‌های مستند هم سناریو دارند)؟
برای من چه در نوشتن به عنوان یک یادداشت روزانه و یا نقد یک فیلم، و چه نوشتن برای یک سناریو، و به طور کل در هر کار هنری که می‌کنم مهمترین چیز، یافتن راهی برای جذب مخاطب عام و مخاطب خاص است. هر هنرمندی برای خلق اثرش‌، گرایش‌، سلیقه‌ و متد و جهان‌بینی خاص خودش را دارد اما برای من مهمترین عامل لمس اثر و تاثیر محتوایی آن روی مخاطب است. برای مثال فیلم مستند بازمانده‌ای از ماگادان را هر فیلمسازی می‌توانست با توجه به داستان فیلم با فرم خاص خودش بسازد اما من روشی انتخاب کردم که خوشبختانه هنوز بعد از سال‌ها دیده می‌شود و خیلی از جوان‌ها به لحاظ تاثیر محتوایی آن بار‌ها فیلم را دیده‌اند و معتقدند که عناصر ساختاری قصه و فیلم توانسته آن حس امید و شوق زیستن را در آنها القا کند. به نظر شما چه چیزی در این جهان معاصر که انسان تنها را با بحران بی‌امیدی و بی‌انگیزگی به زندگی مواجه کرده می‌تواند اینقدر اهمیت داشته باشد. این طبیعی است که خیلی از کارشناسان سینمایی به لحاظ فرم و روایت، این فیلم را دوست نداشته باشند. به هر حال من در حد توان خودم دغدغه خودم را با همه مشکلات برای ساخت آن به تصویر کشیدم.

تکنیک استفاده از "صدای راوی" معمولا از اثرگذاری فیلم کم می‌کند اما در "آواز خدا" به موقع می‌آید و بیننده را به فیلم دوباره پیوند می‌دهد تا آنجایی که حتی نقطه اوج فیلم هم با "صدای راوی" بوجود آمده، چرا این کار را انجام دادی و برای موفقیتش چقدر وقت صرف کرده‌ای؟
آواز خدا مستندی بر پایه پژوهش و تحقیق است‌. در این فیلم یک راوی که خود فیلمساز باشد و دیگری که یک موسیقی‌دان و پژوهشگر است نقش اساسی در روایت‌ موضوع و قصه فیلم دارند. اما آنچه که فیلمساز به عنوان راوی انجام می‌دهد انتقال اطلاعاتی است که لازم بوده و جدا از توضیحات‌ پژوهشگر حاضر در فیلم می‌باشد. این روایت گاهی نقطه نظرهای خود فیلمساز و گاهی جمع‌آوری متون ادبی در ارتباط با موسیقی و ساز تنبور بوده که فقط از طریق روایت می‌توانست کارکرد و تاثیر داشته باشد.

با توجه به اینکه فیلم در روستاها و میان مردم عادی که هنرپیشه نیستند می‌گذرد، چگونه این افراد عادی موفق شدند شخصیت‌سازی کنند و چطور این شخصیت‌سازی توانسته به هم‌ذات‌پنداری و ارتباط عمیق بیننده با فیلم کمک کند؟
روستائیانی که در فیلم حضور دارند در واقع خودشان هستند و چون اینها ذاتا آدم‌های خالص و بی‌بغض و مهربانی هستند که صمیمانه از شخصیت اصلی فیلم یعنی سید قدمیار‌، پیر تنبور نواز روستایشان و خاطراتشان با او سخن می‌گویند‌، ناخودآگاه در دل بیننده می‌نشینند و آن حس هم‌ذات‌پنداری که مورد نظر شماست را ناخواسته به وجود می‌آورند.

در فیلم چند صحنه‌ با پهباد گرفته شده که خیلی تاثیرگذار هستند، مشکلات فیلمبرداری این مستند چه چیزهایی بوده است؟
یکی ازمشکلات فیلمبرداری مسئله داشتن یک تیم کامل با وسایل مجهز بود که به علت کمبود بودجه مالی به دشواری انجام می‌شد، بطوریکه گاهی خودم به عنوان دستیار فیلمبردار و یا هر جا که‌ کمبود نیرو بود کمک می‌کردم. من در مجموع به دلیل سفر به شهرهای مختلف ایران از تهران و کرج تا شهرها و روستاهای استان کرمانشاه، به دلیل این مشکلات، از سه فیلمبردار برای ادامه و تکمیل کار در زمان های مختلف استفاده کردم. آن سکانس‌های گرفته شده توسط دراون یا به اصطلاح فارسی پهپاد که اشاره کردید، در واقع برای استفاده از نماهای باز و گسترده از ارتفاع بالا برای جذابیت بصری و تاثیر بیشتر انتقال حس تنبورنوازان انجام گرفت.

در مورد آهنگسازی فیلم کمی توضیح دهید؟ آیا آهنگساز، موسیقی را بر اساس کل فیلم ساخته یا براساس صحنه‌هایی که خودت در نظر داشتی؟
موسیقی متن فیلم توسط یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم به نام سید سلمان که یکی از هفت نوه تنبورنواز سید قدمیار است ساخته شده. در واقع بر اساس صحنه‌هایی که داشتیم و توضیحاتی که در القای حس مربوط به آن صحنه می‌خواستم‌، ایشان قطعاتی را نوشته و با گروه سازنده ضبط کردند که خیلی راضی هستم.

خودت چقدر از فیلم راضی هستی و اگر قرار بود قسمتی از آن را دوباره بگیری یا تغییر بدهی، آن کدام قسمت فیلم می‌بود؟
آواز خدا سه موضوع را در یک مستند تلفیق کرده که هر کدام به تنهایی می‌تواند یک مستند جداگانه بلند باشد. اول خود سید قدمیار پیرترین تنبور نواز ایران و زندگی شخصی و اجتماعی او؛ دوم اندیشه‌های و باورهای دینی و عرفانی سید قدمیار یا همان دین یارسان یا آیین اهل حق؛ و سوم خود ساز تنبور و جایگاهش در یک تاریخ چند هزار ساله. اما من تلاش زیادی کردم که فیلم هر سه اینها را فقط به وسیله خود تنبور به هم مرتبط سازد. و به همین خاطر هر چه که در فیلم می‌بینید در ارتباط با این ساز و پیشینه تاریخی و معنوی این ساز می‌باشد. شخصا اگر دوباره این موضوع را کار کنم، طور دیگری غیر از این فرم نمی‌توانم بسازم.

جالب‌ترین و خاطره‌انگیزترین داستانی که در طی تهیه فیلمبرداری داشتی را لطفا برایمان تعریف کن.
زیباترین خاطرات در واقع تماما به روزهای حضور من در میان مردم کرد و به ویژه نشست و برخاست با روستاییان مناطق مختلف استان کرمانشاه مربوط می‌شود. حس خوب بودن در طبیعتی بکر و چشم‌نواز با مردمی مهربان و یاری‌رسان و یادآوری اینکه هنوز هم در این آشفته بازار سقوط اخلاق و زیستن در جهان به دور از معنا، انسان‌هایی هستند که معرفت و انسان‌دوستی را در وجودشان حفظ کرده‌اند.

تقریبا همه بینندگان فیلم "ماگادان" پس از پایان فیلم کاملا تحت تاثیر آن بودند و احتمالا همه آنها آن فیلم را برای همیشه در ذهن نگاه خواهند داشت، آیا نظر بینندگان (تا آنجایی که به تو گفته‌اند) درباره این فیلم هم همانگونه است؟
این فیلم تا کنون چندین نمایش در شهرها و کشورهای مختلف دنیا داشته و من در برخی ازاین نمایش ها حضور نداشتم. اما به گفته کسانی که در دو اکران خصوصی در تورنتو شرکت داشتند پس از پایان فیلم تماشاگران برای مدتی از جای خود تکان نمی‌خوردند. حالا صحت این مدعا را باید خود خوانندگان این مطلب که قصد دیدن فیلم را دارند پس از اکران فیلم در روز 5 دسامبر تایید یا رد کنند.

تاکنون آواز خدا در چندین جشنواره بین‌المللی در سراسر جهان انتخاب شده‌. لطفا تعدادی از موفقیت‌های فیلم در جشنواره‌ها را ذکر کن و نیز توضیح بده که این موفقیت‌ها چه اثری در کار بعدی تو خواهند داشت؟
فیلم در واقع هنوز در اواسط راه است چرا که هنوز برخی از فستیوال‌ها هنوز نتیجه بازبینی داوران خود را اعلام نکرده‌اند. اما تا به حال منتخب رسمی فستیوال‌های جهانی مونترآل‌، سلیمانیه و دهوک (عراق‌)‌،‌ برنده جایزه از فستیوال فیلم کلکته (هند)‌ و فینالیست‌ فستیوال فیلم‌های مستند مستقل هالیوود بوده‌ و همین چند روز پیش هم جایزه دوم فستیوال جهانی دین و معنویت در مالزی را کسب کرد.
البته شاید این جوایز اهمیت زیادی نداشته باشند و تنها تاثیرشان در بیشتر دیده شدن فیلم باشد اما من جدای از فستیوال‌ها و جوایز، به دیده شدن هر چه بیشتر فیلم و مشاهده تاثیر فیلم و تلنگری که احیانا بر تماشاگر بزند فکر می‌کنم. امیدوارم مانند تجربه‌ای که با بینندگان فیلم بازمانده‌ای از ماگادان داشتم باز هم پیر و جوان بعد از سال‌ها پیام بدهند که بارها و بارها فیلم را دیده‌اند و از تاثیر فیلم بر زندگیشان سخن بگویند. به امید آن روز

بطور خودمانی دوست داری پیش و پس از دیدن فیلم "آواز خدا" چه چیزی به بینندگان بگویی؟
دوست دارم جمله‌ای از "دنیا کمالی" دختر جوان تنبور نواز آواز خدا را تکرار کنم: کاش روزی بیاید که هر انسانی به جای اسلحه‌، یک ساز در دست بگیرد.
***
دوستان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این فیلم می‌توانید به وب‌سایت عارف محمدی مراجعه نمائید (اکران عمومی این فیلم چهارشنبه، 5 دسامبر 2018، کتابخانه فرویومال).

نظرات شما

رای شما

مشکل اصلی جنگ‌هایی مانند جنگ در سوریه، لیبی، اوکراین، عراق، افغانستان کیستند؟ | Who is the reason of wars like Syria?

سوالات شما

شما می‌توانید از ما بخواهید که سوال شما را اشخاص سیاسی و یا ارگان‌های کانادایی، بپرسیم، و پاسخش را در این قسمت مشاهده کنید.

سوالتان را بپرسید

آخرین سوال

آخرین نسخه چاپی


issue-1217
1217
پنجشنبه 22 آذر ماه 1397 Thu 13 Dec 2018

بهترین دایرکتوری ایرانیان

Visit full Directory
بِست   416-752-9494
تهران اتو   905-882-4726
حمید   416-967-1616
ویگن   905-883-1118


کامران - Bell Auto   416-736-8880
میتسوبیشی   647-830-7907


اطلس   416-222-7776
افرا   416-642-2372
آبان   416-221-2792
پرشیا   416-498-4726


مدرسه فارسی صبوحی   416-221-7274


RichmondHill World   416-221-2111
دبیرستان راه سبز   905-707-3949


پرهام   647-923-4700
کیان   416-897-6665


مدرسه فارسی تورنتو   416-850-0649


فرید قاسم اسد - گرافیک   416-879-7010


آکادمی صبوحی   416-221-2111


آکادمی هنر صبوحی   416-221-2111


فرامرز ارجمند   416-548-6555


دکتر کفایی   905-882-0078


دکتر کاشفی   905-780-8444


دکتر صفر داعی   416-303-5730


پردیس عمانیان   647-878-2021


آذین وکیلی   416-274-7448
درستکار   647-965-3867
سهیلا خاتمی   416-419-0476


FSI - چایچی   416-590-8989
متراس   416-497-0377


IDATD   647-350-1680
انجمن ساختمان سازان ICBA   905-695-0104
دو هفته نامه پیوند   514-996-9692


کلینیک سمیرا   647-350-5757


آلن الکترونیک   905-508-4111


سرما و گرما محمد   416-218-9030


Royal Fence & Deck   416-897-5935
اوستا   416-879-8900


شرکت تاسیساتی R&Z   416-661-9393


ارز پاسارگاد   905-508-2580
ارز پرسپولیس   416-229-0000
ارز پرسیکا - 1   647-780-3744
ارز پرسیکا - 2   647-350-4446
ارز تاج   647-345-3336
ارز تهرانتو   416-225-2345
ارز تورنتو   416-300-1070
ارز راسکو   416-363-2300
ارز سرمایه   647-847-1516
ارز گاما   416-227-7799
ارز مثقال   416-844-5555
صرافی اکسچنج   647-202-1318
صرافی پاکسیما   416-731-9797
صرافی کیش   647-780-3744
صرافی مرکزی   905-482-7847
موسسه مالی طاهری   416-488-8822


سفره عقد مهری   416-670-4240


Pizza Nova   416-895-1627
آلتونا کباب   647-348-1067
خانه کوچک کباب   905-787-9988
رستوران دربار   647-351-4242
شبستان   416-222-3335


سوپر ارزان   416-590-1234


لباس شاهانی   905-264-6115


امیر کرمی   647-606-9794
پویا جوادی   416-854-7070
رامین سیروسی   416-418-8587
رز ابری   647-965-1346
سیروس آقازاده   416-829-7877
شیده میریان   416-450-5787
فرحناز جاهد   416-894-8944
فرناز رستمی   416-524-9484
محمد ضیابری   416-970-7818
نائله آجورلو   416-558-6454
هوتن قره‌باغی   416-836-4469


افشین غایبی   416-223-3336
امین   416-224-0540
آرش حسامی - حسابدار رسمی   416-223-7272
آشنا   647-848-1855
بهروز یارخانی   416-505-0055
بهمن   905-597-0740
تقی عبدالحسینی   416-658-4114
شفقت   905-709-0880
گیله وا   416-849-2211
متین   416-844-6634
مسعود جاهد   905-597-7233
میر   416-492-7007
هارمونیک   416-317-3003
یعقوب نصری - Jacob   416-857-1681


Riseman Zysman   416-222-4600
جمشید عامری   416-407-1119
محسن نوروز‌زاده   416-830-3414
مینا راستان   416-218-0660


Casalova Realty   647-800-7005
ابوالقاسم علی‌عسگری   416-904-9571
احسان صابری   416-804-0124
الکس شرکت   416-888-8848
الهه اردستانی   416-318-7878
الهه خادم   416-731-2757
امید امیری   647-893-4447
امید گرگانی   416-315-6643
امید مصطفوی   416-400-1239
ایوب افتخارنژاد   416-420-9598
آرمین یوسفی   416-873-6477
آزاده پاینده   647-994-7073
بهادر دوانی   416-618-4848
بهروز علیپور   647-922-6739
پرستو رمضان‌پور   416-728-1082
پویان مقتدر   416-495-2368
پیمان رنجبر   416-704-6049
تینا بهرامی   416-834-4205
حامد امیران   416-709-6008
حسین علی‌نژاد   416-223-8885
حمید لواسانی   416-315-8596
خلیل هناره   416-275-8747
رضا خادم   416-726-1020
سیامک شاهدی   647-209-2742
علیرضا بساق‌زاده   416-570-9773
فتانه حمصی   647-466-4994
کامران انواری   647-808-3450
محمدرضا اوجی   416-225-2900
محمدرضا فدوی   416-732-7777
میترا نائینی   416-648-8048


Gateway to Canada   416-224-2829
ایده‌آل   905-597-7759
مهاجرت درستکار   905-597-1232
مهاجرت رویا گلسرخی   416-301-7420
مهاجرت سلام تورنتو   416-733-4050


اسکان کانادا   416-913-9900


ارسال بسته   416-820-8359


افروز میلانی   416-557-0808
افشین نژاد‌دهقان   416-888-6753
امید جلیلی   416-704-7044
بابک اسلامیه   416-779-0706
بابک فتوحی   416-648-3064
بهروز علیپور   647-922-6739
بهنوش شفیعی   416-856-7950
حسین طباطبایی   416-722-8069
دانیال نیلی   647-668-2200
رضا اسماعیلی   416-575-7392
رعنا زوالت   647-622-0111
رویا روستا   416-571-4045
رئوف قدردوست   416-710-9391
زهرا علوی   416-831-3124
سام انصاری   416-356-6310
سحر بوباش   647-975-3875
سعید آزرم   416-566-2444
علی شریف‌اصفهانی   416-558-8990
کامران اعتصام   416-939-3769
مایک بختیاری   647-971-6456
مجید حبیبی   416-553-3394
محسن حنا   416-500-1010
نازی واقف   416-454-6274
نوشا نوری‌زاده   647-546-4042


ساسان امام   416-910-7182
مرجان دلاور   416-929-2200
مهرداد سلام‌زاده   416-226-0737
ناصر عابدی   905-709-4066
وکالت الهام معاونی   905-918-9606
وکالت بهرامی   416-218-5597
وکالت حسین نیرومند   416-850-0094


احمد حافظی   416-854-3300
رضا ناظر   416-915-0050
مسعود فیض   416-650-0274
مهرداد صالحی   647-992-5016
ندا نظری   647-297-9723
وفا نعمتی   416-408-9252


بهترین نیازمندی‌های ایرانیان

Visit full Classified

استخدام

به یک خانم با تحصیلات دیپلم به بالا و تسلط کامل به زبان انگلیسی و فارسی جهت همکاری در یک کلینیک تخصصی پزشکی نیازمندیم
647-283-7232

سوپر ارزان استخدام می‌کند

به یک نفر برای کار فول‌تایم در قصابی و نانوایی نیازمندیم
416-590-1234

استخدام

پیتزا نوا- اوکویل به یک پیتزا میکر نیمه وقت- تمام وقت نیازمندیم (می‌توانید تکست هم بزنید)
905-407-7831

استخدام

یک نفر مسلط به امور حسابداری یک نفر مسلط به Word و Excel با سابقه کار در امور بازرگانی نیازمندیم. لطفا رزومه تان را به ایمیل زیر ارسال نمایید
taxon@rogers.com

استخدام

به چند نفر خانم منشی مسلط به زبان و تایپ انگلیسی جهت کار در دفتر نیازمندیم. لطفا رزومه خود را به آدرس زیر ارسال نمائید
Job_4you@yahoo.com

استخدام

استخدام کباب زن با 5 سال سابقه با ساعتی 17 دلار 30 ساعت در هفته
pomanardundas@gmail.com

دعوت به سرمایه‌گذاری

تا 21 درصد سود تضمین شده سالیانه به سپرده‌گذاران به همراه تضامین کافی و بیمه‌نامه معتبر بابت اصل و سود سرمایه جهت توسعه در امور اقتصادی و مالی در یک شرکت معتبر
647-669-7555

قابل توجه ایرانیان مقیم کانادا

فروش گیرنده‌های GLWIZ و گیرنده‌های Android TV Box با بیش از ده هزار کانال ایرانی و خارجی و کیبل و کانال‌های راجرز با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت تحویل و دلیوری رایگان
647-544-4726

روزنامه ایران استار

کیفیتی برتر

تمام رنگی

کلیه صفحات: کاغذ سفید

سایزی بزرگتر، با مطالب بیشتر، استاندارد

۶ ستونی و بزرگ

در دو قسمت: اخبار + خانواده

Share this with: ارسال این مطلب به