لزلی نیزنیک، سامیر کارا، ا و جاشوا کابرو، همگی از افسران بخش 51 پلیس، متهم به داشتن رابطه جنسی غیرقانونی با شاکی در هتلی در مرکز شهر تورنتو در ژانویه 2015 بودند
ایران استار - افسران متهم به تعرض جنسی به یک افسر پلیس پارکینگ زن در سال 2015 در جریان یک شب‌نشینی و مهمانی بودند.
تصمیم بی‌گناهی این سه افسر، دیروز، چهارشنبه، در دادگاه عالی دادگستری انتاریو اتخاذ شد که در آن قاضی "ملوی" اظهار کرد که شهادت شاکی ناسازگار و گاه غیر قابل باور است.
لزلی نیزنیک، سامیر کارا، ا و جاشوا کابرو، همگی از افسران بخش 51 پلیس، متهم به داشتن رابطه جنسی غیرقانونی با شاکی در هتلی در مرکز شهر تورنتو در ژانویه 2015 بودند. هویت او توسط قانون "ممنوعیت انتشار" فاش نشده است. شاکی ادعا کرد که پس از مصرف الکل چند بار مورد تعرض جنسی قرار گرفته است. وی شهادت داده بود که کنترلش بخاطر مصرف الکل آنچنان از دست رفتهبود که وی قادر نبود حرکت یا صحبت کند {مخالفتش را ابراز نماید}.
اما قاضی گفت: "نمی‌توانم مطمئن باشم که در آن اتاق هتل چه اتفاقی افتاده است"، وی توضیح داد که وکیل شاکی نتوانسته است وی را متقاعد کند که شاکی در این ارتباط جنسی رضایت نداشته و یا نتوانسته است رضایت دهد.

طرفداران 3 افسر از تصمیم قاضی خشنود شدند
قاضی "ملوی"، در حساس‌ترین قسمت دفاع از متهمان، تصاویر ضبط شده ویدئویی خارج هتل را شاهد گرفت که نشان می‌داد شاکی در حالیکه کاملا معمولی {و مسلط به خود بود} با متهمان به سوی هتل قدم می‌زده و صحبت می‌کرده است. قاضی گفت: " شواهد باقی مانده و ادعایی شاکی با فیلم ضبط شده ویدئوی واضحا در تناقض است". در هنگام بیان این جملات توسط قاضی، چند نفر در دادگاه بلند گفتند: "آری".
وکیل مدافع سه افسر، هری بلک، گفت: این تصمیم به این معنی‌ست که  افسران بی‌گناهی خود را "به اثبات رسانده‌اند." وی افزود: "افسران اکنون خواهند توانست که به روند زندگی خود ادامه بدهند، و همچنین خانواده آنها."
کمی دیرتر شهردار تورنتو "جان توری" گفت که او در مورد تصمیم دادگاه اظهار نظر نخواهد کرد. او گفت که امیدش این است که مردان و زنان تورنتو به یکدیگر احترام بگذارند: "این احترام مستلزم آنست که حتی وقتی نمی‌توانی آنچه را که فکر می‌کنی یا سعی در ارتباطش داری را به طرف مقابل تفهیم کنی، همچنان حرمت او را نگه‌داری."
از مایک مک کورمک، رئیس انجمن پلیس تورنتو، نیز برای مصاحبه در این زمینه دعوت شد اما او فقط گفت: "قضاوت قاضی خودش بیانگر همه چیز هست".

Date: Wednesday, August 9, 2017 - 20:00

Share this with: ارسال این مطلب به