کلیه ۱۷ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- دولت فدرال کانادا امروز اعلان کرد که طرح بیمه دندان سراسری کانادا از ۲۷ ژوئن شامل کودکان زیر ۱۸ سال و افراد دارای معلولیت خواهد شد و اضافه کرد که این افراد ۱.۲ میلیون نفر خواهند بود. دولت قبلا گفته بود که این گروه در ماه ژوئن واجد شرایط خواهد بود، اما تاریخ دقیقی ارائه نکرده بود. از اول ماه مه، پوشش سالمندان ۷۰ سال و بالاتر آغاز گردید، و نام‌نویسی افراد ۶۵ تا ۶۹ سال نیز شروع شد. این طرح از سال پیش با پوشش کودکان آغاز شده بود. کانادایی‌های ۱۸ تا ۶۴ سال نیز از ژانویه ۲۰۲۵ به این طرح افزوده می‌شوند تا یک چهارم کانادایی‌هایی که بیمه خصوصی دندان ندارند، کاملا بیمه شوند. این بیمه فدرال ۱۳ میلیارد دلار طی ۵ سال آینده هزینه خواهد داشت که به واسطه درخواست نیودموکرات‌ها انجام شده است.
۲- اتاوا می‌گوید با ۲ برنامه جدید، آمدن مراقبین بهداشت افراد به کانادا و اقامت دائم آنها آسان‌تر می‌شود. مارک میلر، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی، گفت که این ۲ برنامه آزمایشی بوده و از پاییز امسال راه‌اندازی می‌شود که افراد واجد شرایط باید با تجربه مرتبط، تحصیلات معادل دیپلم دبیرستان کانادا، بهمراه چند معیار دیگر، اقدام کرده، سریع‌تر و راحت‌تر ویزای کار دریافت کرده و در زمان ورود به کشور نیز می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند.

آغاز بیمه دندان کانادا از ۲۷ ژوئن برای کودکان و از ژانویه برای عموم؛ اعلان ۲ برنامه جدید آسان ویزا و مهاجرت مراقبین بهداشت؛ عذرخواهی تویوتا، مزدا و هوندا از تقلب در تست خودرو

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
۳- جری آکوینو وارگاس، یک کارمند بانک تی‌دی که اکنون در فلوریدای آمریکاست، با دریافت یک سری رشوه به مشتریان کمک کرده تا میلیون‌ها دلار را به‌طور غیرقانونی، با دور زدن دفاعیات ضد پولشویی، و جعل اسناد به کشورهای خارجی از جمله کلمبیا انتقال دهند. روش او باز کردن ده‌ها حساب کاربری و انتقال رقم‌های کوچک‌تر از میزان قابل بررسی در بانک و سیستم ضدپولشویی از این حساب‌ها بوده است.
۴- تیم هاکی روی یخ ادمونتون اویلرز با شکست دادن دالاس استارز قهرمان بخش غربی مسابقات ان‌اچ‌ال شد و اکنون برای فینال این مسابقات با فلوریدا پنترز که قهرمان شرق شده روبرو می‌شود. آخرین باری که جام ادمونتون جام استنلی را برده، سال ۱۹۹۰ بود.
۵- ایرکانادا پروازهایش به هند را گسترش می‌دهد بطوریکه اکنون می‌خواهد از ۲۷ اکتبر امسال پروازهای بدون توقف هفتگی ۴ پرواز از تورنتو به بمبئی داشته باشد. در مجموع، ایر کانادا می‌گوید که ۲۵ پرواز هفتگی به هند انجام خواهد داد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- گشت مرزی ایالات متحده می‌گوید توانسته‌اند یک زن که در ۲۵ ماه مه از طریق پل راه‌آهن گذری منطقه فورت‌اری نیاگارا به بوفالوی آمریکا عبور کرده بود، را دستگیر کنند. آنها گذر این زن را قاچاق انسان توصیف کرده و افزودند که وی پس از گذر از مرز سوار وسیله نقلیه‌ای شد که توسط یک مرد که منتظرش بود رانندگی می‌شد. پلیس مرزی هر دو نفر را در محل دستگیر کردند و این زن که اهل چین بود را به ورود غیرقانونی به ایالات متحده متهم کرده و به کانادا عودت دادند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- کمیته امنیت ملی کانادا می‌گوید برخی از نمایندگان مجلس فدرال این کشور دانسته و بطور عمدی در مداخله کشورهای خارجی در امور و انتخابات کانادا، به ویژه به نفع هند و چین، شرکت کرده‌اند.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- وزارت بهداشت انتاریو می‌گوید که در حال درخواست دریافت مجوز جدید کلینیک ام‌آر‌آی و سی‌تی‌اسکن خصوصی را می‌پذیرد، اگرچه مردم در این کلینیک‌ها پول نخواهند داد و دولت با آنها حساب خواهد کرد. در حال حاضر هفت کلینیک از این دست از قبل وجود دارد که یکی یا هر دوی این خدمات را ارائه می‌دهند. دولت می‌گوید این کلینیک‌ها سالیانه ۱۰۰,۰۰۰ اسکن بیشتر را برای مردم انتاریو فراهم خواهند کرد.

اخبار جهان
۹- ارتش اسرائیل کشته شدن ۴ گروگان مسن دیگرش که اسیر حماس بودند را تایید کرد و گفت ۳ نفر آنها قبلا برای آزادی خود در یک ویدئوی حماس حاضر شده بودند. اسرائیل می‌گوید آنها با هم در شهر خان یونس در جنوب غزه جان باختند، و اگرچه اجسادشان یافت نشده اما تصمیم اعلام مرگ آنها بر اساس اطلاعات جاسوسی، مقامات بهداشتی و خاخام ارشد اسرائیل گرفته شده است. حماس در ماه می گفته بود که حمله هوایی اسرائیل باعث مرگ آنها شده است.
۱۰- هانتر بایدن، پسر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به دلیل خرید غیرقانونی اسلحه با محاکمه جنایی روبرو می‌شود و در صورت محکومیت ممکن است با ۲۵ سال زندان روبرو گردد. هانتر بایدن در شهر دلاور به ۳ جنایت ناشی از دروغگویی و پُر کردن غلط فرم‌های خرید اسلحه گرم در سال ۲۰۱۸ متهم شده است. وی این موضوع را در کتاب خاطراتش نوشته که در آن زمان وی به کراک معتاد بود و به مدت ۱۱ روز اسلحه را به طور غیرقانونی در اختیار داشت. او همچنین با یک محاکمه جداگانه در ایالت کالیفرنیا به اتهام‌عدم پرداخت ۱.۴ میلیون دلار مالیات روبرو است که قرار است در ماه سپتامبر آغاز شود.
۱۱- ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ می‌گوید که در ماه مه مبلغ عظیم ۱۴۱ میلیون دلار کمک نقدی مردمی را پس از صدور حکم مجرمیت او در محاکمه جنایتکارانه پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز بازیگر پورن، دریافت کرده است.
۱۲- آکیو تویودا، رئیس تویوتا، امروز دوشنبه به دلیل تقلب گسترده در تست ۷ مدل خودرو عذرخواهی کرد و گفت به همین دلیل تولید ۳ مدل کرولا فیلدر، کرولا اکسیو و یاریس کراس را متوقف می‌کند. امروز مزدا موتور نیز به دلیل مشابهی گفت که تولید ۲ مدل رودستر و مزدا ۲ را متوقف کرده است. هوندا موتور نیز می‌گوید به همین دلیل مدل‌های قدیمی‌تر آکورد، اودیسه و فیت نیز مشکلاتی داشته‌اند که دیگر تولید نمی‌شوند.
۱۳- در حالیکه کوکاکولا با در اختیار داشتن ۱۹.۲% از بازار نوشابه، همچنان پیشتاز است، اما اکنون رتبه دوم پس از سال‌هابه دست "دکتر پپر" با ۸.۳% افتاد که از پپسی با ۸.۲۹% پیشی گرفت.
۱۴- لایحه جنجالی نفوذ خارجی در گرجستان که با وجود اعتراضات گسترده، محکومیت غرب و وتوی ریاست جمهوری دوباره به مجلس بازگشته و مجددا تصویب شده بود، امروز با امضای رئیس پارلمان گرجستان قانونی و لازم‌الاجرا شد بطوریکه رئیس جمهور نیز نمی‌تواند آن را وتو کند. این قانون می‌گوید آن دسته از نهادها و سازمان‌های رسانه‌ای که بیش از ۲۰% از بودجه خود را از خارج دریافت می‌کنند، باید خود را به عنوان عوامل نفوذ و حامی منافع یک قدرت خارجی در کشور ثبت کنند.
۱۵- کلاودیا شینبائوم سیاستمدار، محقق، با دکترای مهندسی انرژی،  ۶۱ساله و شهردار چپ‌گرای مکزیکوسیتی با پیروزی قاطع ۵۸ درصدی و با بیش از ۳۰% اختلاف در انتخابات، نخستین رئیس جمهوری زن مکزیک می‌شود. او جانشین آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور کنونی می‌گردد که پیشتر از وی حمایت کرده بود. سوچیل گالوِز، دیگر زن نامزد انتخابات که دوم شد، یک تاجر محافظه‌کار است. مکزیک یکی از بالاترین آمار زن‌کشی در جهان را دارد.
۱۶- فرانک مکنزی، فرمانده سابق نیروهای آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) در کتاب خاطراتش توافقنامه دوحه با طالبان را یکی از بدترین اشتباه‌ها در مذاکره خوانده که در زمان دونالد ترامپ و جو بایدن، دو رئیس جمهور آمریکا انجام و منجر به خروج افتضاح آمریکا از افغانستان شد.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۱۷- در آخرین روز ثبت نام برای انتخابات ریاست‌جمهوری رکورد تازه‌ای ثبت شد و ۴۳ نفر ثبت نام کردند که در میان آنها شاخص‌ترین چهره محمدباقر قالیباف بود که چند روز پیش بار دیگر به ریاست قوه مقننه انتخاب شد. علاوه بر او محمود احمدی‌نژاد، اسحاق جانگیری، مصطفی پور محمدی، علی لاریجانی، سعید جلیلی و علیرضا زاکانی نیز پیشتر ثبت نام کرده بودند. روز انتخابات که پس از مرگ ابراهیم رئیسی در حادثه سقوط هلیکوپتر جلو افتاده، ۸ تیر است. 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, June 3, 2024 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به