پلیس این حادثه را قتل خوانده و گفته ما همه چیز را بررسی خواهیم کرد
بنا به گزارش پلیس، مهدی امین، یکی از فعالان سیاسی تورنتویی در خانه‌اش واقع در ۱۱۹ خیابان "فینی" نزدیک خیابان "بی‌ویو" و های‌وی ۷" با ضربات چاقو به قتل رسیده است. پلیس منطقه یورک از دادن اطلاعات بیشتر از جمله مشروح صحنه قتل و چگونگی احتمالی رخ دادن آن پرهیز کرده مضافا اینکه در دو روز ابتدایی هنوز تأیید نکرده بود که قربانی مهدی امین بوده است. سرانجام روز جمعه پلیس در بیانیه‌ای قتل "محمدمهدی امین صادقیه" ۵۸ ساله را اعلان کرده گفته که بدنبال یافتن خودرویی در ارتباط با این حادثه است.
مهدی امین یکی از کنشگران سیاسی شهر تورنتو بود که در اعتراضات ۸۸ فعال بود و سپس به سکولارهای سبز پیوست و در سال‌های اخیر به نزدیکان حسن داعی در کانادا پیوسته بود. هنوز نه پلیس و نه گروه‌های سیاسی شهر اظهار نظری در مورد سیاسی بودن یا انگیزه‌های احتمالی دیگر در این قتل نداشته‌اند. برخی از سیاسیون شهر معتقدند مرگ وی می‌تواند انگیزه‌های سیاسی داشته باشد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
مهدی امین، فعال سیاسی تورنتویی به قتل رسید
پلیس یورک که در مقابل منزل بهم پیوسته (سمی‌اتچ) تقریبا نوساز و دو نبش او سخن می‌گفت اظهار داشت: "در ابتدا کمی پس از ساعت ۲ بعدازظهر روز چهارشنبه پلیس به خانه لوکس او فراخوانده شد و در آنجا بود که با جسد وی مواجه گشتیم. پس از اعلان مرگ، در صحنه با نشانه‌های آشکاری از جراحات مواجه شدیم". بازرسان اکنون به عنوان بخشی از تحقیقات به دنبال یک وسیله نقلیه هستند: یک هوندای اس‌یو‌وی سیاه با پلاک BNEV 917. دوستان و همسایگان مهدی می‌گویند خود مهدی امین مالک و راننده وسیله نقلیه مشابهی بوده و احتمالا این همان خودروی مهدی است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
پلیس این حادثه را قتل خوانده و "اندی پاتدنن" مامور پلیس با اشاره به اینکه بسیاری از خانه‌های منطقه دارای دوربین مدار بسته هستند افزود: "ما همه چیز را بررسی خواهیم کرد". او توضیح داد که ماموران قرار است سراغ همسایه‌ها بروند و درباره هر چیز مشکوکی سوال کنند، و نیز افزود که تاکنون پلیس شاهدی بر این قتل نیافته اما انتظار دارد اگر شخصی شاهد بوده، پا پیش بگذارد و خود را به پلیس معرفی نماید. پلیس می‌گوید هر دلیل احتمالی قتل وی را بررسی خواهد کرد از جمله فعالیت‌های {روزمره} او، شبکه‌های اجتماعی و دوستانش را.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
پلیس همچنین از شاهدان و هر کسی که دارای دوربین مدار بسته است یا در این رابطه چیزی می‌داند خواست تا با واحد قتل این نیرو با شماره ۵۴۲۳-۸۷۶-۸۶۶-۱، داخلی ۷۸۶۵ تماس بگیرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
 

زندگی شخصی
مهدی امین حدودا پنجاه ساله که بنظر می‌رسد بدون همسر و فرزند بوده، در شرکت "تایمز گروپ" که یک شرکت ساخت و ساز املاک در مارکهام انتاریوست کار می‌کرد و خواهر زاده یکی از ساختمان‌سازان معروف منطقه است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

قسمت پُر رنگ فعالیت‌های سیاسی وی به جنبش اعتراضی ۸۸ برمی‌گردد که وی در آن راهپیمایی‌ها بسیار فعال بود. مهدی مدتی عضو هیئت مدیره کنگره ایرانیان کانادا نیز بوده است و اکثرا در تظاهرات‌های ده‌ها نفری در تورنتو و حومه شرکت داشت.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, October 22, 2020 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به