پلیس این حادثه را قتل خوانده و گفته ما همه چیز را بررسی خواهیم کرد
بنا به گزارش پلیس، مهدی امین، یکی از فعالان سیاسی تورنتویی در خانه‌اش واقع در ۱۱۹ خیابان "فینی" نزدیک خیابان "بی‌ویو" و های‌وی ۷" با ضربات چاقو به قتل رسیده است. پلیس منطقه یورک از دادن اطلاعات بیشتر از جمله مشروح صحنه قتل و چگونگی احتمالی رخ دادن آن پرهیز کرده مضافا اینکه در دو روز ابتدایی هنوز تأیید نکرده بود که قربانی مهدی امین بوده است. سرانجام روز جمعه پلیس در بیانیه‌ای قتل "محمدمهدی امین صادقیه" ۵۸ ساله را اعلان کرده گفته که بدنبال یافتن خودرویی در ارتباط با این حادثه است.
مهدی امین یکی از کنشگران سیاسی شهر تورنتو بود که در اعتراضات ۸۸ فعال بود و سپس به سکولارهای سبز پیوست و در سال‌های اخیر به نزدیکان حسن داعی در کانادا پیوسته بود. هنوز نه پلیس و نه گروه‌های سیاسی شهر اظهار نظری در مورد سیاسی بودن یا انگیزه‌های احتمالی دیگر در این قتل نداشته‌اند. برخی از سیاسیون شهر معتقدند مرگ وی می‌تواند انگیزه‌های سیاسی داشته باشد.
Han Dong Toronto Canada MP
Flu shut toronto ontario gta
 
مهدی امین، فعال سیاسی تورنتویی به قتل رسید
پلیس یورک که در مقابل منزل بهم پیوسته (سمی‌اتچ) تقریبا نوساز و دو نبش او سخن می‌گفت اظهار داشت: "در ابتدا کمی پس از ساعت ۲ بعدازظهر روز چهارشنبه پلیس به خانه لوکس او فراخوانده شد و در آنجا بود که با جسد وی مواجه گشتیم. پس از اعلان مرگ، در صحنه با نشانه‌های آشکاری از جراحات مواجه شدیم". بازرسان اکنون به عنوان بخشی از تحقیقات به دنبال یک وسیله نقلیه هستند: یک هوندای اس‌یو‌وی سیاه با پلاک BNEV 917. دوستان و همسایگان مهدی می‌گویند خود مهدی امین مالک و راننده وسیله نقلیه مشابهی بوده و احتمالا این همان خودروی مهدی است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
پلیس این حادثه را قتل خوانده و "اندی پاتدنن" مامور پلیس با اشاره به اینکه بسیاری از خانه‌های منطقه دارای دوربین مدار بسته هستند افزود: "ما همه چیز را بررسی خواهیم کرد". او توضیح داد که ماموران قرار است سراغ همسایه‌ها بروند و درباره هر چیز مشکوکی سوال کنند، و نیز افزود که تاکنون پلیس شاهدی بر این قتل نیافته اما انتظار دارد اگر شخصی شاهد بوده، پا پیش بگذارد و خود را به پلیس معرفی نماید. پلیس می‌گوید هر دلیل احتمالی قتل وی را بررسی خواهد کرد از جمله فعالیت‌های {روزمره} او، شبکه‌های اجتماعی و دوستانش را.
پلیس همچنین از شاهدان و هر کسی که دارای دوربین مدار بسته است یا در این رابطه چیزی می‌داند خواست تا با واحد قتل این نیرو با شماره ۵۴۲۳-۸۷۶-۸۶۶-۱، داخلی ۷۸۶۵ تماس بگیرد.
 
زندگی شخصی
مهدی امین حدودا پنجاه ساله که بنظر می‌رسد بدون همسر و فرزند بوده، در شرکت "تایمز گروپ" که یک شرکت ساخت و ساز املاک در مارکهام انتاریوست کار می‌کرد و خواهر زاده یکی از ساختمان‌سازان معروف منطقه است.
قسمت پُر رنگ فعالیت‌های سیاسی وی به جنبش اعتراضی ۸۸ برمی‌گردد که وی در آن راهپیمایی‌ها بسیار فعال بود. مهدی مدتی عضو هیئت مدیره کنگره ایرانیان کانادا نیز بوده است و اکثرا در تظاهرات‌های ده‌ها نفری در تورنتو و حومه شرکت داشت.
Date: Thursday, October 22, 2020 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهWebsite Design

Share this with: ارسال این مطلب به