کلیه ۱۴ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- در سال ۲۰۲۱، بیش از ۱ مرگ از هر ۴ مرگ جوانان کانادایی (۲۵%) مربوط به مواد مخدر بوده است. در سطح ملی، تعداد سالانه مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر طی ۳ سال از ۳,۰۰۷ مورد به ۶,۲۲۲ افزایش یافته است. مرگ‌های مرتبط با مواد مخدر بین سال‌های ۲۰۱۹ تا پایان سال ۲۰۲۱ دو برابر شده و در این میان استان‌های منیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا جهشی چشمگیر را تجربه کردند. عمده مرگ‌ها در میان مردان ۲۰ تا ۳۰ ساله با ۷۸% کل بوده است.
۲- مشتریان بانک سی‌آی‌بی‌سی می‌گویند با خرید کارت هدیه، این بانک آنها را ۵ دلار کارمزد شارژ کرده و آن را "برداشتن نقدی از اعتبار" محسوب کرده که با هر خرید اعمال می‌گردد. بانک می‌گوید این هزینه شرکت ثالث کَش‌استار است که کارت‌های هدیه استارباکس، بست‌بای، هوم‌دیپو، لولولمون و سفورا را نیز تامین می‌کند. اما کَش استار ادعای بانک را به شدت رد می‌کند.

بیش از ۲۵% مرگ جوانان کانادایی از مواد مخدر است؛ بازرس کانادا: دولت تعمدا شرکت مک‌کینزی را برنده مناقصه کرده؛ اسرائیل: به ایران زود حمله می‌کنیم

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- اولین گردباد امسال کانادا در شهر آمهرستبورگ در جنوب ویندزور در جنوب غربی انتاریو در ۱۶ مارس اتفاق افتاده است. این گردباد با حداکثر درجه شدت ای‌اف-۱، به سرعتی در حدود ۱۵۰ کیلومتر در ساعت رسید که برای کندن سقف خانه‌های کوچک کافی بود.
۴- الکساندر جگلیک، بازرس کانادا می‌گوید شرکت مک‌کینزی که در راس رسوایی ارایوکن قرار دارد، در بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۲۳ نیز مورد لطف غیرقانونی دولت قرار گرفته بطوریکه توانسته ده‌ها قرارداد دولتی به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار را ببندد. در دو مورد، دولت فرآیند انجام و انتخاب پروژه را تغییر داد تا این شرکت بتواند قراردادی را که نمی‌توانست پیشنهاد دهد، برنده شود، و در یک مورد دیگر نیز پس از رد شدن در ارزیابی اولیه، ارزیابی مجدد دوم انجام شد تا مناقصه‌گر اول و اصلی را رد صلاحیت کنند و پروژه را به مک‌کینزی بدهند.
۵- تیم هاکی روی یخ زنان کانادا در مسابقات جهانی ۲۰۲۴ در یوتیکا در نیویورک آمریکا با غلبه ۶ بر ۵ بر آمریکا در وقت اضافه طلای مسابقات را به دست آورد. این یکی دیگر از مسابقات کلاسیک برای قهرمانی، بین دو رقیب دیرینه بود که طبق بیشتر موارد، کانادا برنده بازی شد. دور بعدی مسابقات از ۹ تا ۲۰ آوریل ۲۰۲۵ در چک برگزار می‌شود.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- دولت‌های فدرال اتاوا و استانی انتاریو قراردادی را برای لغو ارزیابی تاثیر بزرگراه ۴۱۳ بر روی محیط زیست اعلام کردند تا بتوانند این پروژه را سریع‌تر اجرایی کنند. انتاریو و دولت فدرال می‌گویند پس از اینکه دادگاه فدرال توافق اولیه آنها را غیرقانونی اعلام کرده بود، آنها توانسته‌اند با اعمال تغییراتی، توافق کنند که ارزیابی زیست محیطی فدرال در پروژه بزرگراه ۴۱۳ انتاریو را کنار بگذارند. گروه کاری انتاریو با متخصصانش از حفاظت محیط قرار است تا اطمینان یابد که این بزرگراه تاثیری بر گونه‌های در معرض خطر مانند قورباغه کُر غربی و دارکوب سر قرمز و زیستگاه‌های حیاتی آنها نخواهد داشت. این بزرگراه، دو بزرگراه ۴۰۴ و ۴۰۰ را در شمال نیومارکت به هم وصل خواهد کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- دولت فورد در انتاریو قصد دارد بیش از ۳۰۰ خط هفتگی جدید در خطوط قطار گو در میان شهرهای میلتون، کیچنر و استافویل را از ۲۸ آوریل اضافه کند. این خطوط اضافه بعدازظهر و عصر آخر هفته‌ها از هر ۳۰ دقیقه به هر ۱۵ دقیقه یا از ۱ ساعت فاصله به ۳۰ دقیقه فاصله کاهش می‌یابد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- توافقی آزمایشی بین اتحادیه دانشگاه یورک با دولت به اعتصابات ۷ هفته‌ای حدود ۳,۰۰۰ کارمند دانشگاه که بیش از ۵۰% دروس دانشگاه را بر عهده داشتند، پایان می‌دهد. این اعتصابات از ۲۶ فوریه آغاز شده بود تا خواسته کارمندان مبنی بر اینکه به ۱۴.۸% اضافه حقوق آنها مبلغی اضافه شود، مورد تصویب قرار گیرد. نهایتا ۲۵ سنت دیگر به آن اضافه شد.
۹- انتظار می‌رود اوج شکوفه‌های گیلاس (زمانی که بیش از ۷۰ درصد شکوفه‌ها باز هستند) در ‌های‌پارک تورنتو از دوشنبه ۲۲ آوریل شروع شود و بسته به شرایط آب و هوایی حدود ۴ تا ۱۰ روز ادامه یابد. تورو هاجیوارا سفیر ژاپن در کانادا در سال ۱۹۵۹ به نمایندگی از شهروندان توکیو، ۲,۰۰۰ درخت سوومی یوشینو ساکورا را برای قدردانی از تورنتو برای پذیرش ژاپنی-کانادایی‌های جابجا شده پس از جنگ جهانی دوم، به شهر تورنتو هدیه داده که در این پارک کاشته شده‌اند.
۱۰- پل سنت پیر پلاموندون، رهبر ۴۷ ساله حزب کبکوا در استان کبک، گفت که در صورت قدرت گرفتن حزبش در انتخابات بعدی، برای سومین‌بار استقلال این استان از کانادا را به رفراندوم می‌گذارد زیرا اعمال اتاوا وجود این استان را تهدید می‌کند. او در سال ۲۰۲۰ پس از بدترین شکست انتخاباتی این حزب در ۵۰ سال اخیر سکان هدایت را به دست گرفته است. دو رفراندوم قبلی در سال‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۵ برگزار شد. در دومی، رای‌دهندگان کبک به اندازه یک مو استقلال را انتخاب نکردند، زیرا ۴۹.۴۲ درصد به استقلال بله گفتند و ۵۰.۵۸ درصد نه گفتند.

اخبار جهان
۱۱- برای نخستین بار در تاریخ ایالات متحده، یک رئیس جمهوری آمریکا توسط هیئت منصفه در یک دادگاه، دادگاهی می‌شود. اگر دونالد ترامپ در جریان رسیدگی به پرونده اتهاماتش مجرم شناخته شود حداکثر ۴ سال مجازات زندان در انتظارش خواهد بود. پرونده‌های او یکی با موضوع افترا و ارتباط بازیگر سابق فیلم‌های پورن با نام اصلی استفانی کلیفورد یا همان استورمی دانیلز در ماه ژانویه و دیگری با عنوان کلاهبرداری و تخلف مالی در ماه فوریه برای ۳۴ مورد جعل اسناد، و دیگری دست‌کاری حساب‌های گروه املاک و مستغلات با محکومیت مدنی و پرداخت جریمه‌های سنگین روبرو شده بود، که هر دوی آنها بدون هیئت منصفه بود.
۱۲- تسلا ۱۰ درصد از نیروی کار خود را به دلیل کاهش فروش و تشدید جنگ قیمت خودروهای الکتریکی اخراج می‌کند. سهام تسلا اکنون از سهام خودروسازان قدیمی مانند تویوتا، جنرال موتورز عملکرد ضعیف‌تری پیدا کرده بطوریکه در سال جاری حدود ۳۱% کاهش یافته است. تسلا بزرگترین خودروساز جهان از نظر ارزش بازار تا دسامبر ۲۰۲۳ دارای ۱۴۰,۴۷۳ کارمند در سراسر جهان بود، و اکنون می‌گوید برخی از کارکنانش در کالیفرنیا و تگزاس را قبلا از اخراجشان مطلع کرده است.
۱۳- دومین حمله با چاقو، اینبار توسط یک نوجوان ۱۵ساله در حین مراسمی در کلیسایی در حومه شهر سیدنی استرالیا باعث مجروح شدن ۴ نفر از جمله اسقف اعظم مار ماری امانوئل که ضدقرنطینه کووید ۱۹ بود و آن را سیاست‌های برده‌داری جمعی نامیده، مخالف سازمان ملل است که آن را نیز تاسیس شده توسط شیطان توصیف می‌کند، و تولیت کلیسای آشوری مسیحیان را بدست دارد، شد. پلیس به دلیل حمله جمعیت خشمگین به این حمله مجبور شده این نوجوان را در کلیسا که حدودا در ۳۰ کیلومتری غرب سیدنی‌ست نگه دارد چرا که جمعیت خشمگین در بیرون کلیسا تجمع کرده و خواستار بیرون آوردن مهاجم شدند و به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند که دو نفر هم با جراحت به بیمارستان منتقل شده است. با دخالت نیروهای کمکی، سرانجام پلیس این نوجوان را به جای دیگر انتقال داد.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

۱۴- در حالی که کشورهای غربی صراحتا از اسرائیل خواسته‌اند از واکنش نظامی که موجب تشدید تنش میان این کشور و ایران شود پرهیز کند، مقام‌های اسرائیلی می‌گویند کابینه جنگ این کشور برای تصمیم‌گیری درباره نحوه پاسخگویی به حمله موشکی و پهپادی ایران ساعت‌ها تشکیل جلسه داده و اکنون معتقدند که این کشور باید به اقدامی نظامی با فاصله زمانی اندک علیه ایران دست بزند. از سوی دیگر علی باقری‌کنی معاون سیاسی وزارت خارجه گفت سرعت پاسخ ایران به حمله اسرائیل کمتر از چند ثانیه خواهد بود، و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور نیز هشدار داد که پاسخ اینبار بسیار شدیدتر از قبل خواهد شد. گزارش‌ها می‌گویند، بازدید هرزی هالوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل از پایگاه هوایی نواتیم و دیدن وضعیت آن وی را مجاب کرده که باید سریعا حمله‌ای آغاز شود. دیروز فشار اسرائیل در شورای امنیت سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی، با مخالفت ۶ کشور، به رای‌گیری هم نرسید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, April 15, 2024 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به