کلیه ۱۳ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- دیوید دی‌پاپ، ۴۴ ساله، یک شهروند کانادایی که بیش از ۲۰ سال پیش به ایالات متحده نقل مکان کرده، به اتهام تلاش برای ربودن نانسی پلوسی، رئیس وقت مجلس نمایندگان آمریکا و حمله به شوهرش پُل، به ۳۰ سال زندان محکوم شد.
۲- وزیر صنعت کانادا می‌گوید که کانادا به دنبال گذاشتن تعرفه‌های سنگین روی خودروهای چینی، پس از اعلام تعرفه‌های بیش از صددرصدی آمریکا روی همین خودروها و برخی کالاهای دیگر چینی‌ست. فیلیپ شامپین گفت که کانادا مسیری را برای چین برای دسترسی به بازار خودروهای برقی در آمریکای شمالی باز نخواهد کرد.

ترودو: مهاجران بدون وضعیت را یا می‌پذیریم یا اخراج می‌کنیم؛ کریگ بروبه مربی تورنتو میپل‌لیفز شد؛ زری خوشکام (زهرا حاتمی) در ۷۷ سالگی درگذشت

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- جاستین ترودو نخست وزیر کانادا می‌گوید برخی از مهاجران در کشور که فاقد وضعیت رسمی هستند، یا باید برایشان مسیری به اقامت دائم یافت و یا باید آنها را سریع‌تر اخراج کرد. اظهارات او در حالی بیان می‌شود که مدافعان جنسیت و اقلیت‌های جنسی می‌گویند فقدان یک برنامه کلی باعث می‌شود افراد بدون وضعیت رسمی در کانادا، به ویژه دگرباشان جنسی در معرض استثمار قرار گیرند. تعداد این افراد آنها بین ۲۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ نفر برآورد می‌شود.
۴- شبکه داروخانه‌های شاپرز دراگ‌مارت که بعلت آگهی شغلی استخدام "داوطلب" برای چند شعبه در مرکز شهر تورنتو با واکنش شدید روبرو شده، امروز گفت که این آگهی اشتباهی بوده و با سیاست‌هایش تطابق ندارد. این در حالی‌ست که در سایت رسمی لینکدین این شرکت وظایف داوطلب مانند کمک به مشتریان، چیدن قفسه‌ها و سازماندهی موجودی بدون دریافت پول، لیست شده بود.

اخبار استان‌های کانادا
۵- پلیس سلطنتی آلبرتا می‌گوید توانسته ۴ قتل بسیار قدیمی، مربوط به دهه ۱۹۷۰ را حل کرده و بفهمد که قاتل آنها ‌گری آلن‌سرری، یک مرد مجرد، قاتل زنجیره‌ای و مجرم جنسی آمریکایی بوده است. گری تا زمان مرگش در زندان آیداهو در سال ۲۰۱۱ مرتکب چندین جنایات جنسی خشونت‌آمیز شده بود. وی زنان و دختران جوان را پشت فرمان اتومبیل با تیر می‌زد و سپس اجساد آنها را به دریاچه می‌افکند. اوا دووراک، پاتریشیا مک‌کوئین هر دو ۱۴ ساله، ملیسا رهورک ۲۰ ساله و باربارا مک‌لین ۱۹ ساله با کمک روش دی‌ان‌ای بعنوان قربانیان گری شناخته شدند.

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- اتحادیه معلمان و دولت ساسکاچوان می‌گویند که با یک توافق آزمایشی برای اضافه حقوق دوباره معلمان تا اعتصاب نکنند، موافقت کرده‌اند. بیش از ۱۳,۰۰۰ معلم قبلا با اکثریت قاطع پیشنهاد نهایی دولت با افزایش حقوق ۸ درصدی را رد کرده بودند. جزئیات توافق اخیر منتشر نشده و رای‌گیری در مورد آن در ۲۹ و ۳۰ ماه می ‌برگزار خواهد شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- داگ فورد، نخست‌وزیر انتاریو در نامه‌ای به جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا نوشت که دولت فدرال باید در تأیید مکان‌های جدید تزریق مواد مخدر زیر نظر پرستارها، بکوشد و همچنین خواستار بازنگری مکان‌های تأیید شده توسط اداره بهداشت کانادا شد. این درخواست‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که وزیر بهداشت و وکیل کل استان انتاریو به پزشک ارشد بهداشت عمومی تورنتو نامه نوشتند و به او گفتند که درخواست شهرداری برای جرم‌زدایی از مواد مخدر غیرقانونی برای استفاده شخصی را لغو کند. دولت فدرال کانادا درخواست شهرداری تورنتو مبنی بر جرم‌زدایی از داشتن مقادیر کم مواد مخدر برای استفاده شخصی را امروز رد کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- کریگ بروبه، بعنوان چهل و یکمین سرمربی تورنتو میپل‌لیفز معرفی شد. این مربی ۵۸ ساله، که پس از اخراج شلدون کیف، مربی اخیر میپل‌لیف در ۸ می، جانشین او می‌شود، پیشتر جام هاکی روی یخ استنلی را با سنت‌لوئیز بلوز در سال ۲۰۱۹ برده، اما در ماه دسامبر گذشته پس از نرسیدن این تیم به مرحله حذفی اخراج شده بود.

اخبار جهان
۹- نیروهای اسرائیلی می‌گویند اجساد شانی لوک، آمیت بوسکیلا و ایتزهاک گلرنتر، سه گروگان اسرائیلی که در ۷ اکتبر کشته شده اما اجسادشان به غزه برده شده بود را در غزه یافته‌اند. خانواده‌های این افراد می‌گویند که دولت پیشتر درباره مرگ آنها، اطلاع‌رسانی نکرده بود و اکنون نیز نمی‌گوید که اجساد را چگونه و کجا یافته است. این در حالی‌ست که سربازان اسرائیلی همچنان به انتشار تصاویر تحقیرآمیز فلسطینی‌های بازداشتی در غزه بر روی شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌دهند و کارشناسان حقوقی می‌گویند که فیلمبرداری و انتشار این تصاویر از جمله حداقل ۴۵ عکس و ویدیو در اینترنت می‌تواند مصداق جرایم جنگی باشد.
۱۰- دانشمندان شواهدی دال بر جاری بودن یک شاخه ۶۴ کیلومتری گم شده رودخانه نیل یافته‌اند که در کنار ۳۱ هرم باستانی ساخته شده بین قرن‌های ۲۷ و ۱۸ قبل از میلاد قرار داشته است. آنها می‌گویند مصریان بلوک‌های سنگی بزرگ و بسیار سنگین اهرام را از صدها کیلومتر جنوب این مکان‌ها، با کمک شناور کردن آنها روی آب رودخانه به این مکان‌ها حمل کرده‌اند. این جابجایی همیشه یک ابهام بوده است. اهرام، امروزه در یک فلات شنی و بیابانی در نزدیکی ممفیس پایتخت باستانی مصر قرار دارند.
۱۱- پوتین با اعلام ایجاد منطقه حائل در خارکیف، دومین شهر بزرگ اوکراین گفت مسکو برنامه‌ای برای تصرف این شهر ندارد. روس‌ها اخیرا پیشروی‌های عمده‌ای در این منطقه داشته‌اند بطوریکه اوکراین برای کمبود نیروهایش در جبهه، زندانیان را مسلح کرده و به خط مقدم فرستاده است. از سوی دیگر فعالیت پالایشگاه تواپسه روسیه بر اثر حمله پهپادی اوکراین متوقف شد.
۱۲- پلیس ایران می‌گوید ۱۴۶ مرد و ۱۱۵ زن، از جمله سه شهروند اروپایی که عضو یک شبکه شیطان‌پرست بودند را در دستگیری گسترده‌ای در شهریار بازداشت کرده و افزوده که این افراد به اشاعه فرهنگ شیطان‌پرستی، بی‌بندوباری و برهنگی، که نامگذاری جمهوری اسلامی بر روی پارتی موسیقی راک است، متهم شده‌اند. همراه این افراد، ۷۳ خودرو نیز توقیف شده است.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

۱۳- زری خوشکام (زهرا حاتمی)، بازیگر، همسر علی حاتمی کارگردان فقید، و مادر لیلا حاتمی، در ۷۷ سالگی درگذشت. او در فیلم‌های کلبه‌ای آن سوی رودخانه، آدمک، مرد هزار لبخند، رشید، الکلی، توبه، تپلی، خواستگار، سلطان صاحبقران، هزار دستان، جهان پهلوان تختی، سیمای زنی در دوردست، در دنیای تو ساعت چند است، شعله‌ور و طلاخون بازی کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, May 17, 2024 - 18:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به