شانزده خبر مهم و کوتاه امروز کانادا و جهان
۱- ترودو از تصمیم شرکت بل مبنی بر اخراج روزنامه‌نگاران، که بزرگترین اخراج ۳۰ سال اخیر است، عصبانی شده است. بل چندین شبکه و برنامه تلویزیونی را قطع، ۱۰% کارمندانش را اخراج و ۴۵ ایستگاه رادیویی از ۱۰۳ ایستگاه در بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و آتلانتیک کانادا را می‌فروشد.
۲- پی‌یر پویلیور می‌گوید نباید زندانیانی که از سلاح گرم استفاده و چندین بار جرم می‌کنند را بلافاصله با قانون ترودو آزاد کرد بلکه باید حداقل زمان سه سال زندان برای آنها بست.

پوتین: انگلیس توافق صلح با اوکراین را بهم زد؛ تمبر ۷ سنت گران می‌شود؛ با ۱۵.۷ درجه، رکورد گرما در تورنتو شکست؛ یک برج بزرگ رادیویی در آلاباما دزدیده شد

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
۳- دادگاه عالی کانادا به اتفاق آرا قانون رفاه کودکان بومیان توافق شده میان دولت ترودو و بومیان را تایید و اعتراض استان کبک را رد کرد.
۴- طبق حکم دادگاه، مارک استاین، نویسنده کانادایی باید بعلت افترا، یک میلیون دلار به مایکل‌مان دانشمند آب و هوا بپردازد. استین که در دادگاه وکالت خود را بر عهده داشت، قصد دارد از هیئت منصفه تجدید نظر کند.
۵- اقتصاد کانادا در ژانویه ۳۷,۰۰۰ شغل ایجاد کرد و بیکاری برای اولین‌بار از دسامبر ۲۰۲۲ تا ۵.۷% کاهش یافت. کمترین بیکاری در سال‌های اخیر در جولای ۲۰۲۲ با ۴.۸% و بالاترین آن در می‌۲۰۲۰ با ۱۴.۱% ثبت شده است.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

۶- کانادا بیشتر از پیش به نجار، برقکار، لوله‌کش و سایر مشاغل ماهر نیاز دارد، در عین اینکه ثبت‌نام برای دوره‌های کارآموزی این رشته‌ها در حال افزایش است اما همچنان ثبت‌نام‌ها در سال ۲۰۱۲ و کمترین آن در سال ۲۰۲۰ ثبت شده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
۷- شرکت پست کانادا قصد دارد از ماه مه قیمت تمبرها را با ۷ سنت افزایش به ۹۹ سنت برساند. قیمت تمبرهای خریداری شده به صورت تکی برای نامه‌های داخلی از ۱.۰۷ دلار کنونی به ۱.۱۵ دلار خواهد رسید.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
۸- رکورد ۸۶ ساله گرمای هوای تورنتو امروز جمعه شکست. حداکثر دما در فرودگاه بین المللی پیرسون در حدود ساعت ۵:۱۰ بعدازظهر به ۱۵.۷ درجه سانتیگراد رسید و رکورد ۱۰.۶ درجه‌ای ۹ فوریه ۱۹۳۸ را شکست. میانگین بالاترین دمای ۹ فوریه در تورنتو منهای ۱.۸ درجه سانتیگراد است.
۹- منطقه پیل می‌گوید که ۸۵ میلیون دلار از طرف دولت فدرال کانادا برای پوشش هزینه‌های سرپناه برای پناهجویان نیاز دارد، و در صورت عدم تامین این بودجه غیر این صورت مالیات‌ها را ۶% افزایش می‌یابد. دولت فدرال اخیرا به همین منظور ۱۴۳ میلیون دلار به تورنتو کمک کرده است.
۱۰- با لایحه ۱۲۴، معلمان انتاریو ۲.۷۵% حقوقشان علاوه بر سالانه ۰.۷۵ درصدی قبلی افزایش می‌یابد. معلمان که قبلا افزایش ۱ درصدی حقوق داشته‌اند، در طول ۳ سال حقوقشان ۷.۲۵% بالا می‌رود.
۱۱- دولت انتاریو می‌گوید جلوی افزایش مالیات برنامه‌ریزی شده ۴.۶ درصدی آبجو و شراب در ۱ مارس را می‌گیرد.
۱۲- یک برج بزرگ رادیویی ۲۰۰ فوتی در ایالت آلاباما با کلیه متعلقاتش دزدیده شد. ماموران در ۲ فوریه هنگامی که برای تمیز کردن به محل رفتند متوجه شدند که این برج فولادی دیگر وجود ندارد.
۱۳- پلیس در منطقه سن‌متئو در کالیفرنیا می‌گوید یک مرد ۵۰ ساله را دستگیر کرده‌اند که یک هواپیما را برای خنده و تفریح دزدیده، پرواز کرده و سپس با آن سقوط کرده بود.
۱۴- اسرائیل به رفح که آخرین منطقه امن غزه است حمله می‌کند.
۱۵- نواز شریف با وعده تشکیل دولت ائتلافی مدعی پیروزی در انتخابات پاکستان شد
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

۱۶- پوتین در مصاحبه با تاکر کارلسون مجری آمریکایی: ما حدود ۲ سال پیش در مذاکره با اوکراین در ترکیه به توافق صلح رسیدیم اما پس از آنکه بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت که بهتر است اوکراین با روسیه بجنگد، زلنسکی زیر توافقش زد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, February 9, 2024 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به