شورای شهر تورنتو امروز جمعه طرحی را برای اجرای "مالیات بر خانه‌های خالی" از سال آینده تصویب کرد. در خبرنامه منتشره شهرداری، مقامات شهری گفتند كه هدف این مالیات درآمدزایی نیست، بلكه ایجاد انگیزه‌ای برای صاحبان خانه‌های خالی‌ست تا آنها را خالی نگاه ندارند و مسکن در شهر افزایش یابد.
این در حالیست که پس از بازگشایی اول انتاریو که طبق آن بطور رسمی مجوز جابجایی (اثاث‌کشی) داده شد، سیل عظیمی از مردم که بدنبال اجاره مناسب هستند، باعث بهم خوردن بازار اجاره در تورنتو شده است. تعدادی از افراد در حال خروج از شهرند زیرا کارهایشان را همچنان می‌توانند از راه دور انجام دهند اما برعکس تعداد زیادتری بعنوان راه‌اندازی دوباره کار در حال بازگشتی هستند که پیشتر تحت "دور کاری دوران کرونا" از شهر خارج شده بودند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
تورنتو از خانه‌های خالی مالیات می‌گیرد
در بیانیه شهرداری آمده: "آیین نامه حمایت از این مالیات از روز شنبه، ۱ ژانویه ۲۰۲۲ (اول سال جدید میلادی)، با شروع سال مالیاتی، به مرحله اجرا می‌رسد. از این تاریخ دوره مالیات بر مکان‌های خالی آغاز می‌گردد بطوریکه پرداختی‌های مالیات خانه‌های خالی برای اولین بار در اوایل سال ۲۰۲۳ دریافت خواهد گردید که منوط به وضعیت درآمدی و شغلی صاحبان املاک در سال قبل می‌باشد. نرخ مالیات یک درصد ارزش فعلی خانه خواهد بود". مقامات گفتند اگر خانه‌ای بیش از شش ماه در طی یک سال تقویمی خالی باشد "طبق آیین‌نامه شهرداری بعنوان خانه خالی تلقی می‌گردد".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
طبق این طرح، برخی از خانه‌ها بعنوان مستثنی محسوب می‌شوند؛ از جمله اگر صاحب خانه تحت مراقبت‌های پزشکی باشد، از دنیا رفته باشد، برای دوران بازنشستگی یا کاری به صورت فصلی به مسافرت دور رفته باشد (موسوم به پرنده‌های برفی) و یا اینکه خانه تحت بازسازی باشد. صاحب‌خانه‌ها باید هر سال وضعیت خانه خود را اعلام کنند و برخی از آنها مورد بازرسی صحت و ممیزی قرار خواهند گرفت.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
قرار است شورای شهر گزارش نهایی و آیین نامه مالیاتی را تا پایان امسال بررسی کند و این قانون را بهینه نماید و سپس برای اجرای مالیات آیین‌نامه آن وضع و ابلاغ گردد. مقامات شهرداری گفتند که مشخص نیست چند خانه در شهر خالی است، اما با فرض خالی بودن یک درصد از خانه‌های شهر، شهرداری سالانه حداقل ۵۵ تا ۶۶ میلیون دلار درآمد کسب خواهد کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"جان توری" شهردار تورنتو گفت این مالیات باعث می‌شود تا شهر بتواند به سرعت به مسکن ارزان‌تری برسد. او افزود: "خوشحالم که امروز شورای شهر مالیات خانه خالی را تصویب کرد. در حالی که اکثر صاحبان املاک تورنتو این مالیات را پرداخت نخواهند کرد، خواهیم توانست تعداد مسکن‌های مقرون به صرفه را افزایش دهیم و برای برخی از مردم مسکن تامین نمائیم. مزایای این طرح نیز در سراسر شهر خواهد بود و منحصر به یک منطقه خاص نیست".
شهر تورنتو مدتهاست که با کمبود درآمد نیز مواجه است بطوریکه مرتبا از دولت‌های استانی و فدرال برای اجرای کلیه طرح‌ها کمک می‌گیرد. شهرداری تنها ارگان دولتی‌ست که نمی‌تواند کسری یا مازاد بودجه سالیانه داشته باشد و باید در انتهای هر سال مالیاتی اعداد حسابداری خود را "صفر" نگاه دارد و به همین دلیل قادر به وام‌گیری یا دریافت اعتبار هم نیست.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, July 17, 2021 - 08:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به