اما با کرونا دیگر مسافرت‌ها به مانند قبل نیست، قوانین کلی تغییر کرده‌اند و علاوه بر بلیط و پاسپورت، مسافران نیاز به دانستن موارد بسیار دیگری دارند
ترودو می‌گوید که مرزهای کانادا به روی مسافران واکسینه شده آمریکایی از اواسط ماه آگوست باز می‌شوند. به گفته کارشناسان این اولین قدم از بازگشایی مرزهای کانادا به روی مسافران خارجی‌ست. پیشتر، بجز افراد ضروری، فقط شهروندان و یا مقیمان در شرایط اضطراری داشتند می‌توانستند از مرز تردد کنند. بعلاوه، با واکسیناسیون گسترده در کشور، اکنون بیشتر استان‌ها نیز مرزهایشان را به روی استان‌های دیگر باز کرده‌اند و هر دو این عوامل به این معنا هستند که مسافرت‌ها آغاز می‌شوند.
اما با کرونا دیگر مسافرت‌ها به مانند قبل نیست، قوانین کلی تغییر کرده‌اند و علاوه بر بلیط و پاسپورت، مسافران نیاز به دانستن موارد بسیار دیگری دارند که همه آنها را در اینجا گردآوری کرده‌ایم.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
با این قوانین جدید، مرزهای کانادا به روی آمریکا، دنیا و حتی بین استان‌ها باز می‌شود
علاوه بر بلیط و پاسپورت، هم اکنون وضعیت کرونای هر مسافری در جهان تبدیل به یک بند جدید مسافرتی گشته و عجیب نخواهد بود اگر برای هر سفر خود نیاز به اسناد واکسیناسیون و یا نتیجه آزمایش کرونای خود داشته باشید. حتی مسافران داخل کشور نیز هنگام ورود به استان‌های خاص ممکن است با چالش روبرو شوند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اگرچه گفته می‌شود کانادایی‌های کاملا واکسینه شده (هر دو دوز واکسن خود را زده) می‌توانند با خیال راحت و بدون رفتن به قرنطینه وارد کانادا شوند یا از استانی به استان دیگر بروند، اما معمولا مسافران همچنان با شرایط خاص دیگری، که از مسافری تا مسافر دیگر متفاوت است روبرو هستند. به همین دلیل علاوه بر اینکه قوانین مشخص دولتی را برایتان نقل می‌کنیم، تجربه عملی مسافران را نیز برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما در عین مسافرت با یک سورپرایز جدید مواجه نشوید.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
قبل از پرواز به کانادا
اگرچه کانادایی‌های به طور کامل واکسینه شده اکنون می‌توانند هنگام بازگشت به کانادا به قرنطینه نروند اما همه چیز به این موضوع ختم نمی‌شود. "دوکوویچ" همراه همسرش "تد رید" و نوه پنج ساله خود در راه بازگشت از کرواسی به کانادا در ۷ ژوئیه، دو روز توقف در پاریس داشت. فرانسه از مسافران خواسته است که در بدو ورود، اثبات آزمایش منفی کوید-۱۹ را نشان دهند.، دوکوویچ و همسرش با نشان دادن اثبات واکسیناسیون کوید-۱۹ خود از آزمایش دادن معاف شدند و نوه آنها نیز به دلیل سن پایین از آزمایش دادن معاف بود. اما هر سه این افراد برای پرواز کردن به سوی کانادا نیاز به ارائه نتیجه آزمایش منفی کرونا ۷۲ ساعت پیش از پرواز داشتند. پس آنها با خوشحالی آزمایش حداقل ۴۰۰ دلاری کرونا را در فرانسه بطور رایگان، بدون دردسر، بدون انتظار، و بدون قرار قبلی انجام دادند (فرانسه اکنون از مسافران غیر اتحادیه اروپا برای انجام آزمایش پول می‌گیرد).
حالا آنها باید نه تنها نتیجه آزمایشات، بلکه اسناد واکسیناسیون دوز اول و دوم خود را نیز پس از نصب نرم‌افزار "ورود به کانادا" (ارایو کن) آپلود می‌کردند. دوکوویچ می‌گوید، خوب پس الان نیاز به اینترنت داشتیم و اینکه بتوانیم با گوشی‌های کوچک تلفن خود عکس‌های خوب و قابل قبول مورد درخواست دولت از آزمایشات و واکسن‌هایمان را بگیریم، این خودش ما را دوباره به هتل بازگرداند.
 
هنگام ورود به کانادا
هنگامی که مسافران ورود اطلاعات خود را در نرم‌افزار دولت به پایان می‌رسانند، ایمیل رسید این اطلاعات را دریافت می‌کنند که در زمان ورود باید آنرا به افسر مرزی کانادا همراه با نتیجه منفی تست کرونا و اسناد واکسیناسیون خود نشان دهند. "شاون پلانکه" كانادایی ساكن بارسلونا که در جولای با همراه همسر و سه فرزندش به کانادا آمده می‌گوید قبل از عزیمت به کانادا، کپی مدارک خود را برای نشان دادن آماده و چک کنید و می‌افزاید: "اگرچه این روزها رسم نیست اما لطفا آنها را حتما پرینت کنید".
مسافران پس از ورود به کانادا و در همان نقطه مرزی مورد تست کرونا قرار می‌گیرند و احتمالا یک بسته تست کرونای خانگی برای تست هشت روز بعد کرونا نیز به آنها داده می‌شود. هر دوی این آزمایش‌ها رایگان هستند و مسافران می‌توانند برای صرفه‌جویی در وقت، از قبل برای آنها ثبت‌نام کنند. دوکوویچ می‌گوید آنها در فرودگاه مونترال تست کرونا ندادند و بجای آن کیت‌های تست خانگی که مانند جعبه‌های ناهار است را دریافت کردند. وی می‌گوید وقتی به خانه رسید، یک پرستار از طریق تلفن تصویری آنلاین او را راهنمایی کرد تا تست کرونا خود را انجام دهد و نتیجه تست را هم همان روز دریافت نمود.
 
ورود با کودکان به کانادا
در حالیکه مسافران کاملا واکسینه شده (دو دوز واکسن خود را زده باشند) دیگر مجبور نیستند خود را قرنطینه کنند (مگر اینکه جواب تست کرونای آنها مثبت شود) اما کودکان زیر ۱۲ سال که واکسن نمی‌زنند مجبورند قرنطینه شوند. نوه دوکوویچ که پنج ساله بود همراه با آنها به خانه رفت و به مدت ۱۴ روز قرنطینه شد اما خود دوکوویچ و همسرش کاملا آزاد بودند و به قرنطینه نرفتند. اگر فردی هر دو واکسن خود را نزده باشد یا واکسن‌هایش را دولت کانادا تایید نکند، اگر از مرز هوایی وارد شده باید حداکثر سه روز را در هتل‌های ۲,۰۰۰ دولتی قرنطینه شوند و پس از آن نیز مدت ۱۴ روز قرنطینه را در خانه سپری کند؛ و اگر از مرز زمینی وارد شده باید برای ۱۴ روز به قرنطینه خانگی برود.
 
مسافرت در داخل کانادا
اما مسافرت در داخل کانادا پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. اول از همه، مسافران هوایی که در داخل کانادا سفر می‌کنند نیازی به انجام تست کرونا پیش از پرواز ندارند.
اما در مورد قرنطینه؛ استان‌های نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور، مانیتوبا و نیز قلمروهای کانادا از مسافرین بین استانی می‌خواهند که به قرنطینه بروند. این قرنطینه ممکن است بسته به وضعیت واکسیناسیون افراد یا جایی که از آن سفر می‌کنند متفاوت باشد. به عنوان مثال استان‌های مجاور اقیانوس اطلس (شرقی‌ها) در حال حاضر بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون، به مسافران بین خودشان اجازه ورود بدون قرنطینه را می‌دهند.
البته مسافرانی که هر دو دوز واکسن خود را زده‌اند لازم نیست به قرنطینه بروند و در نیوبرانزویک و نیوفاندلند و لابرادور حتی با حداقل یک دوز واکسن می‌توانید به قرنطینه نروید. در حالیکه كودكان زیر ۱۲ سال واكسینه نشده، از قرنطینه در استان‌های نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور، مانیتوبا و یوكان معاف هستند (به شرط آنکه همه بزرگسالان همراهشان از قرنطینه معاف شوند)، اما در نوا اسکوشیا این قانون شامل افراد زیر ۱۸ سال می‌شود.
از آنجایی که این قوانین مرتبا در حال تغییر از استانی به استان دیگر هستند توصیه می‌شود پیش از مسافرت و بستن چمدان‌هایتان قوانین استان مقصد و احتمالا استان‌های میان راه را بصورت آنلاین بررسی کنید. به عنوان مثال، در استان‌های نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور باید پیش از رفتن به مسافرت، ثبت‌نام کنید و مسافران به نوناووت باید پس از ثبت نام منتظر دریافت مجوز هم بمانند. همچنین باید گفت که قلمرو "شمال غربی" کانادا هنوز مسافری را نمی‌پذیرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


بقیه استان‌هایی که در اینجا ذکر نشده‌‌اند، در حال حاضر قانونی فعال برای ورود مسافران داخلی از دیگر نقاط کانادا ندارند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, July 17, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به