کلیه ۱۴ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- با پیگیری دفتر پی‌یر پولیور رهبر محافظه‌کاران، دادگاه فدرال به اداره مهاجرت کانادا دستور داد تکلیف پرونده مهاجرت به کانادا اسحاق قالیباف فرزند محمدباقر قالیباف رئیس مجلس جمهوری اسلامی را سریع‌تر روشن کند و به تعویق نیاندازد. پولیور یکی از مخالفان شدید جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.
۲- آژانس اطلاعات و امنیت کانادا هشدار می‌دهد که افراط‌گرایان می‌توانند خشونت جدی علیه جامعه دگرباشان جنسی را افزایش دهند که بطور قطع در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

دادگاه: تکلیف پرونده مهاجرت اسحاق قالیباف سریعا روشن شود؛ کاهش ۱۰% ساخت خانه جدید در ژانویه؛ خبرچین سابق اف‌بی‌آی درباره بایدن و اوکراین دروغ گفته بود

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
۳- ایر کانادا در دادگاه رسیدگی کننده به دعاوی کوچک در بریتیش کلمبیا به پرداخت غرامت به نوه‌ای که مدعی بود یک چت‌بات ناآگاه باعث خرید بلیط گرانتر هواپیما شده، محکوم شد.
۴- الکسیس فون هونزبروک، مدیر اجرایی وست‌جت به دلیل ناتوانی این شرکت هواپیمایی در پذیرایی افراد معلول عذرخواهی کرد.
۵- راب اولیفانت، دبیر پارلمانی وزیر امور خارجه، در یک مکالمه ضبط شده زوم، سیاست دولت کانادا در قبال غزه را کوبید و گفت تصمیم قطع کمک کانادا به فلسطینی‌ها از طریق سازمان ملل به دلیل سیاسی از سوی یک کشور خارجی بوده و اشتباه است.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

۶- پلیس سلطنتی کانادا می‌گوید یک تیم تحقیقاتی در سراسر کشور ایجاد می‌کند تا طرح‌های اخاذی از مشاغل آسیای جنوبی مانند هندی‌ها در بریتیش کلمبیا، آلبرتا و انتاریو را بررسی کند.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
۷- استفان لچه وزیر آموزش انتاریو می‌گوید که این استان با ۷۲.۵% معلمان مدارس فرانسوی‌زبان به توافق رسیده و اعتصابی در کار نخواهد بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
۸- ساخت خانه‌های جدید در کانادا در ژانویه نسبت به دسامبر ۱۰% کاهش یافت. تورنتو اما با افزایش ۱۷۹ درصدی روبرو بود ولی مونترال ۲۸% و ونکوور ۵۵% کاهش یافتند.
۹- امروز و در اولین بارش برف قابل توجه در ماه فوریه، ۵۶ ایستگاه اتوبوس در شهر تورنتو غیرقابل استفاده شدند.

اخبار جهان
۱۰- الکساندر اسمیرنوف، خبرچین سابق اف‌بی‌آی، متهم به دروغ گفتن در مورد دخالت رئیس جمهور جو بایدن و پسرش هانتر بایدن در معاملات تجاری با شرکت انرژی اوکراینی بوریسما هولدینگ شد که دلیل اصلی آغاز تحقیقات استیضاح جمهوریخواهان از بایدن به شمار می‌رود.
۱۱- اسرائیل به بیمارستان ناصر مهمترین بیمارستان خان یونس حمله کرد و با بمباران مرز لبنان نیز ۱۰ غیرنظامی از جمله ۵ کودک را کشت.
۱۲- قاضی دادگاهی در نیویورک با درخواست دونالد ترامپ برای لغو یا به تعویق انداختن دادگاه رسیدگی به اتهام کیفری او در پنهان کردن پرداخت حق السکوت به استورمی دنیلز ستاره فیلم‌های پورن مخالفت کرد تا دادگاه وی در ما مارچ آغاز شود.
۱۳- استرالیا خواستار رسیدگی سریع انگلیس به پرونده جولیان آسانژ که قبلا دادگاه حکم داده بود وی نباید به آمریکا مسترد شود، شد.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

۱۴- ژاپن، آلمان و انگلیس وارد رکود اقتصادی شدند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, February 15, 2024 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به