ایران استار رسانه مورد اعتماد دولت‌ها و تنها رسانه ایرانی مصاحبه کننده دائم با وزرای کانادایی‌ست
سری گزارش‌های زنده، حضوری و اختصاصی ایران استار با دولت‌های کانادا:
پی‌یر پولیور رهبر محافظه‌کاران فدرال کانادا با ورود به جمع رسانه‌ها در شهر "می‌سی‌ساگا" در شرق تورنتو جسرج سینگ هلان منتقد سیاست‌های اقتصادی کابینه در سایه خود را معرفی کرد و در اواسط این جلسه در 30 اکتبر نیز ملیسا لنتسمن معاونش به جمع افزوده شد. پی‌یر گفت که وضعیت اقتصادی بد است، تورم بیداد می‌کند، نرخ بهره به شدت بالا رفته و می‌رود، مردم در طی ماه گذشته بیشتر از هر زمان دیگری به مراکز غذای رایگان رفته‌اند، قدرت خرید مردم هرگز در تاریخ کشور اینهمه پایین نبوده، بدهی دولت کانادا تحت رهبری ترودو به بالاترین سطح رسیده و وضعیت مالی خانواده‌ها بعلت بحران خانه‌ها خراب شده است. این اقتصادی‌ست که ترودو ساخته است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
ویدئو کامل این جلسه را اینجا ببینید:

گزارش کامل نشست مطبوعاتی پی‌یر پولیور رهبر محافظه‌کاران درباره مسائل کانادا؛ تورم، بهره، اقتصاد و مالیات، و سوال ایران استار درباره روابط کانادا با ایران
پی‌یر گفت که ترودو با چاپ کردن پول باعث تورم شده، هرچه بیشتر ترودو به اقتصاد پول تزریق کند تورم بیشتری می‌آفریند و هنوز هم می‌خواهد باز هم خرج کند. از سوی دیگر دو حزب لیبرال و نیودموکرات می‌خواهند مالیات کربن را سه برابر کنند، در حالیکه هزینه‌های انرژی خانواده‌ها سر به آسمان زده، الان که وقت افزایش دادن مالیات نیست. من امروز برای وزیر دارایی نوشتم که ما یک درخواست ساده داریم: "بس کن"، بس کن خرج‌ها را، افزایش مالیات‌ها را. برعکس چیزهایی انجام بدهید که مردم پولشان را خرج آن کنند و کمبود داریم: خانه بسازید، غذا و انرژی بیشتری تولید کنید.
دولتی‌هایی که جلوی انجام کارها مثل ساخت و ساز را می‌گیرند و هزینه‌ها را بالا می‌برند را کوچک و حذف کنید تا قیمت خانه پایین بیاورید. شش سال طول می‌کشد که ما مجوز ساخت خانه بگیریم در حالیکه 37000 ساختمان دولتی داریم که فضاهای خیلی خیلی باز و خالی دارند، آنها را تبدیل به خانه برای مردم کنید. اجازه تولید و جابجایی انرژی مثل نفت را بدهید و قوانین ضد انرژی را حذف کنید. مشکلات مالیاتی، گمرکی و قوانین دست و پاگیری که باعث کمی تولید مواد غذایی می‌شود را حذف کنید. ترودو می‌گوید که جنگ اوکراین باعث تورم کانادا شده، کل تجارت ما با روسیه و اوکراین کمتر از 0.3% است، ما اصلا نیاز به آنها نداریم زیرا آنچه آنها مانند انرژی و غذا تولید می‌کنند را دقیقا ما خودمان در کانادا تولید کننده عمده‌اش هستیم، اگر ما برای اینها هم وابسته به آنها هستیم پس ما داریم چه می‌کنیم؟

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
از سوی دیگر امنیت داخلی به مشکل خورده، مافیاها در شهرهای تورنتو و ونکوور در حال تیراندازی هستند، جرائم تیراندازی از زمان آمدن ترودو 32% افزایش یافته است. ترودو دسترسی به مواد مخدر را راحت کرده، تازه کسانیکه جرم می‌کنند را بجای زندان اجازه گردش در شهر می‌دهد. مجرمین مواد مخدر می‌توانند درمان شوند اما با 40 تا 60 قانون شکنی همچنان آزادانه در شهر می‌گردند و حتی در همین تیراندازی ساسکاچوان، قاتل قبلا تقریبا 50 بار جرم داشته، برای چه باید آزاد میان مردم بگردد؟ بجای فشار آوردن به آنهایی اسلحه قاچاق می‌کنند قانون ضد اسلحه می‌گذارد که به آنهایی که قانونی و بدون مشکل اسلحه داشته‌اند حمله کند. هشتاد درصد حملات با اسلحه در تورنتو با اسلحه‌هایی‌ست که از مرز آمریکا قاچاق می‌شود، بروید جلوی آن را بگیرید. جلوی مرز را بگیرید، مجرمین را در زندان بگذارید و برنامه‌های جلوگیری از جرائم را اجرا کنید، این پیشنهاد ماست.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
جسرج گفت: تحت برنامه‌ریزی ترودو، ورود مهاجران به کانادا تبدیل به یک بحران تاریخی شده، بیزینس‌های ما نمی‌توانند نیروی کار مورد نیازشان را تامین کنند. از سوی دیگر هزینه‌ها اینقدر بالا رفته که برخی از مهاجران بجای ماندن ترجیح می‌دهند از کشور خارج شوند، تازه آنها بخاطر اینکه دولت نمی‌تواند به آنها پاسپورت بدهد اینجا گیر افتاده‌اند. بیش از 50% مهاجران دیگر نمی‌خواهند در کانادا زندگی کنند زیرا برای خودشان آینده‌ای نمی‌بینند، این کانادایی‌ست که ترودو ساخته است. پی‌یر که یتیم و در فقر بزرگ شده و به اینجا رسیده، درد مردم را می‌داند و می‌خواهد هر کانادایی، چه مهاجر و چه غیر مهاجر در این کشور خوب زندگی کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
سوالات:
موضع شما در قبال مهاجرت چیست؟
ما از مهاجرت حمایت می‌کنیم، همسر من مهاجری از ونزوئلاست، او در کودکی به مونترال مهاجرت کرده. اقتصاد ما نیاز به مهاجرت دارد 100% رشد بازار نیروی کار ما وابسته به مهاجران است. کانادا کشور بسیار بزرگ با کلی زمین خالی ست، اتفاقا ما نیاز به جمعیت داریم. دو جور می‌شود مشکل مهاجران را حل کرد: اول اینکه مشکل زمان طولانی مجوز ساخت و ساز را حل کنیم چون ساختمان‌سازان بخاطر معطلی دولت نمی‌توانند بقدر کافی خانه در زمان مناسب برای تعداد مهاجران بسازند، ما مصالح داریم، زمان داریم؛ من به شهرداری‌های مهاجر پذیر می‌گویم درآمد شما از ساخت و ساز وابسته به خانه‌سازی شما خواهد شد. دوم اینکه ما مدارک مهاجران را برای کار در کانادا مورد پذیرش قرار نمی‌دهیم؛ من می‌گویم این سازمان‌ها یکبار برای همیشه و طی 60 روز مدارک همه مهاجران قدیمی را نه بر اساس کشورشان بلکه بر اساس نمره و دانشگاهشان بررسی کنند و یا مدارکشان را تایید و یا رد کنند، و سی‌هزار دلار وام به آنها بدهیم تا از سر کارهایشان بروند درس بخوانند و مدرکشان را کانادایی کنند؛ مهاجران جدید هم مدارکشان را همزمان با مدارک مهاجرت بفرستند برای بررسی و از قبل بدانند تایید می‌شوند یا خیر تا به محض ورود بتوانند وارد بازار کار شوند.
جسرج گفت: پی‌یر یک روز به من گفت که اگر مهاجران در کانادا موفق باشند، کشور موفق می‌شود، نقطه. کانادا با مهاجرانش ساخته شده است. هرگز در تاریخ وضعیت مهاجرت ما اینگونه نبوده و پرونده‌های تلنبار ماه‌ها و سال‌ها عقب افتاده‌اند، حتی نرخ طلاق و خودکشی بالا رفته، مهاجران هم با هزینه‌های زندگی سنگینی روبرویند که آینده‌ای برای خود نمی‌بینند. برخی از پناهندگان 4 تا 5 سال طول می‌کشد که به کانادا بیایند، حتی خانواده‌های افغانی که تحت تعقیب هستند و حمایت و پشتیبانی خصوصی خانواده‌های کانادایی را دارند نیز سال‌هاست به مشکل خورده‌اند.
 
هزاران پرتغالی با ساختمان‌سازی کانادا را ساخته‌اند ولی هنوز خیلی از آنها اجازه اقامت ندارند، شما چه خواهید کرد؟
بله کار سخت آنها کانادا را ساخته، من و همسرم در پرتغال ازدواج کردیم و آن کشور و مردمش را دوست داریم. ما باید کل مسیر آمدن، اقامت و شهروندی را سریع کنیم. کسی که (بطور قانونی وارد کانادا شده و) در کانادا کار می‌کند، قانون را رعایت می‌کند و مالیات می‌دهد، ما باید آنها را شهروند کنیم. ما هزاران پرونده اینگونه داریم که باید به سرعت و به طور قانونی به همه آنها رسیدگی کنیم.
 
مشکل 14 ساعت انتظار در اورژانس بیمارستان‌ها را چه می‌کنید؟ آیا خصوصی‌سازی می‌کنید؟
این به عهده استان‌هاست وظیفه ما پول دادن مطابق قانون به اندازه و زمان مشخص آنهاست. یک مشکل هم اینست که ما هزاران دکتر و پرستار مهاجری داریم که مدارکشان را قبول نمی‌کنیم که همانطور که گفتم لایسنس آنها را باید سریعا بررسی کنیم و واجدین شرایط را تایید کنیم. مقررات واکسیناسیون هم زیادتر از آنچه که باید جلو رفت و سیستم ما را به هم ریخت و اکنون با کمبود نیروی انسانی بهداشتی در کل کشور مواجه شدیم.
جسرج گفت: هزاران پرستار داریم که در کانادا هستند یا در راه کانادا هستند، اما کسی نیست که کارت مهاجرت آنها را به دستشان دهد تا بتوانند اینجا بروند و در سیستم بعنوان یک پرستار مجاز ثبت شوند و کار کنند، آنها حتی نمی‌توانند خانه بخرند یا فرزندانشان را به مدرسه بفرستند. سیستم مهاجرتی ما افتضاح شده.
 
ایران استار: مرسی که در مورد جلوگیری از ورود مقامات رژیم ایران موضع بسیار سختی را گرفتید، اما این مقامات این روزها مستقیما از تهران به اتاوا نمی‌آیند، آنها از طریق کشور سوم با تغییر اسامی می‌آیند. بعلاوه اینکه تکلیف آنهایی که قبلا پول مردم ایران را دزدیده‌اند و اینجا آمده‌اند و بهشت‌شان شده، چیست؟
اول از همه ما معتقدیم که دولت باید سپاه را بعنوان جنایتکار بشناسد، این یک ارگان تروریستی است که قاتل مردم ایران بوده و مدافعان حقوق بشر را ترور کرده و در جاهایی مانند لبنان به ترور کمک کرده است. به نظر من این ارگان شرایط قانونی قرار گرفتن در لیست ترور کانادا را دارد فقط لازم است که در لیست قرار گیرد. دوم اینکه ما باید تحریم‌ها علیه رژیم را افزایش دهیم. سوم باید اجازه دهیم سرعت پردازش پناهنده‌های ایرانی که جانشان در خطر است را بالا ببریم و کانادا نباید اجازه دهد که کشور تبدیل به بهشت اعضاء رژیمی شود که پول‌هایی که در زمان بودنشان در ایران از مردم ایران دزدیده‌اند را به اینجا بیاورند و از آن سود ببرند. کانادا نباید اجازه دهد آنها وارد کشور شوند، مهاجرت بگیرند، اقامت دائم کسب کنند و شهروند گردند. کانادا نباید جایی باشد برای کسانیکه حقوق بشر را زیر پا می‌گذارند بلکه باید مکانی باشد برای پناه کسانیکه مورد ظلم رژیم قرار گرفته‌اند.
 
من این سوال را مایکل ایگناتیف هم پرسیده‌ام: کانادا کشور کشاورزی‌ست یا صنعتی؟ ما باید بیشتر صادرات داشته باشیم یا واردات؟
پاسخ من اینست: هر دو؛ من معتقد نیستم که دولت باید بگوید چند نفر کشاورزی کنند یا چند نفر به کارخانه‌ها بروند. من به بازار آزاد بزرگ معتقد هستم جایی که کارگران و کارمندان، بیزنس‌ها و غیره خودشان بر اساس قیمت کنونی بازار تصمیم بگیرند که چه می‌کنند. در بازار آزاد یک کارمند درباره درآمدش، سرمایه گذاری برای سود و درآمد برای محصول شکل می‌گیرد و در آن یک مرکز برای کنترل یا بهبود همه اینها وجود ندارد. دولت‌هایی که خواسته‌اند اقتصاد را به زور "بچرخانند" نهایتا به فقر گسترده و بد رسیده‌اند مانند شوروی، کره شمالی، کوبا و... دولت نمی‌تواند و نباید تصمیم بگیرد که کشاورزی، صنعت یا تکنولوژی چه کند بلکه اقتصاد بازار آزاد آنرا تعیین می‌کند. من می‌گویم دولت باید کوچک باشد و مردم آزادی اقتصادی بیشتری داشته باشند. در صادرات ما باید کالاهایی به جهان عرضه کنیم که آنها بتوانند آنرا بخرند، واقعیت اینست که ما می‌توانیم بهترین صادر کننده نفت باشیم اما پروژه‌های نفتی را ترودو ملغی کرد، اگرچه مستندات می‌گویند که می‌توانستند بصورت سازگار با محیط انجام شوند، نتیجه‌اش اینست که پوتین پول جنگش را از فروش گاز به آلمان تامین می‌کند ولی ما نمی‌توانیم گاز خود را به آلمان بفروشیم زیرا بندر و توانایی تبدیل گاز خودمان که یکی از بزرگ‌ترین در دنیاست به مایع را نداریم. گاز مایع نیاز به سرما دارد که ما در قطب کلی سرما داریم که برایمان خیلی ارزانتر تمام می‌شود تا گرمای جنوب آمریکا ولی 6 تا 7 سال طول می‌کشد تا بتوانیم یک مجوز بگیریم که در آمریکا 16 تا 17 ماه طول می‌کشد. ما باید مجوز بدهیم. ما نباید نفت وارد کنیم در حالیکه بیش از صدها هزار بشکه نفت در شرق کانادا وارد می‌کنیم ولی نفت آلبرتا را نمی‌توانیم به شرق کانادا ببریم چون مجوز خط لوله نفتی را باطل کردیم. در حالیکه می‌توانستیم همزمان از کمپانی‌های بزرگ بخواهیم طبیعی‌تر باشند، پس باید دولت را از جلوی راه تولید کنندگانمان برداریم.
 
چه کاری برای دانشجویان بین‌المللی انجام خواهید داد؟
اول اینکه ما خودمان به دولت گفتیم که محدودیت زمانی کار دانشجویان بین‌المللی را بردارد که باعث می‌شد آنها زیر میزی کار کنند. دوم اینکه ما می‌گوئیم برای دانشجویانی که همه کارهایشان را خوب انجام داده‌‌اند باید امکانات سریع و راحت‌تری در اقامت دائم و شهروندی آنها فراهم کنیم. این بزرگترین پیروز کانادا خواهد بود که یک جوان 21 ساله بسیار تحصیل کرده بتواند 40 تا 50 سال به اقتصاد کانادا کمک کاری کند. سوم اینکه باید ببنیم مشکلات آنها چیست، بسیاری از آنها دارند خودکشی می‌کنند، تنهایی، فقر یا چه مشکلی هست که باید بیابیم که در تورنتو و ونکوور هم دیده می‌شود.
جسرج گفت: من یک سال و نیم در بخش منتقد مهاجرت بودم، 80 درصد آنهایی که به بانک غذای رایگان در شهر "سری" می‌روند دانشجویان بین‌المللی هستند، اینها وضعیت مالی بدی دارند، شهریه آنها بیشتر شده، آنها گاهی تا 4 برابر بیشتر از دیگران کار می‌کنند و ما باید از آنها حمایت کنیم. راه آینده آنها در کانادا را باز کنیم تا در رشته‌ای که می‌خواهند و علاقه دارند خواهند توانست پس از درس خواندن کار کنند و به کانادا کمک کنند. پس ما نیاز به سیستم مهاجرتی بهتری داریم که دانشجویان بیشتر و بهتری اینجا بیایند و در همان زمان راه زندگی آنها را در کانادا هموار کنیم و نگاهشان داریم.
 
آنهایی که با قول‌های دولت خانه خریده و با بالا رفتن شدید بهره‌ها مواجه شده‌اند چه کنند؟
بگذاریم بگویم چگونه به اینجا رسیدیم: کسری بودجه نیم تریلیون دلاری (500 بیلیون دلاری) باعث تورمی شده که با پول بیشتر حتی محصولات قبلی را هم نمی‌توانید بخرید. دولت ترودو 400 بیلیون دلار اسکناس چاپ کرد، یک پنجم پول در گردش اقتصاد کنونی در 2 سال گذشته تزریق شده، این همیشه نتیجه‌اش می‌شود تورم. من در زمستان 2020 پیش‌بینی این را به دولت اعلان کردم اما دو سال بعد دولت فهمید که در مقابل بزرگترین رشد قیمت تاریخ 40 ساله گذشته قرار دارد. دولت گفت ما انبساط پولی نداریم بلکه انقباض داریم، پس بهره‌های ما خیلی خیلی پایین آمدند پس مردم باور کردند و میلیون‌ها دلار خانه با وام مسکن با بهره پایین خریدند و حالا دولت آنها را سورپرایز کرده و بهره‌ها را بالا برده. من پیش‌بینی کردم که انبساط و تزریق پول منجر به بالا رفتن بهره‌ها می‌شود این واضح است همانطوریکه بعد از روز، شب می‌آید. رهبر نیودموکرات‌ها خودش بخشی از مشکل است که از ترودو در چاپ اسکناس و کسری بودجه حمایت کرد که منتهی به بحران کنونی شده است. آنها بادکنک را پُر کردند و الان آنرا می‌ترکانند. کسری بودجه یعنی دولت از اقتصاد پول در می‌آورد و قیمت اجناس را بالا می‌برد و در عین حال در حال رقابت با دیگر بیزینس‌ها می‌شوند که همین یعنی بالا رفتن بهره‌ها. چه کنیم؟ اضافه خرج‌ها را باید بزنیم، ده‌ها پروژه‌ای که خرج می‌تراشند و حتی به پایان نمی‌رسند را ملغی کنیم. دولت را از تولید کنار بزنیم تا تولید بالا برود. بیشتر پول نریزید، در عوض چیزهایی بدهید که مردم با پول آنها را بخرند. این تنها راه کم کردن هم بهره و هم تورم است.
 
موضع شما درباره حقوق بشر ایران چیست؟
بنظرم ما باید از حقوق بشر در ایران و هر جای دیگری حمایت کنیم ما به آزادی بیان، آزادی مذهب، آزادی گروه‌ها و انتخابات آزاد دولت اعتقاد داریم.
 
برخی‌ها در حال جمع‌آوری امضاء در کانادا برای جدا کردن تخارستان هندوستان هستند، موضع شما چیست؟
من در این مورد دخالت نمی‌کنم، من به هند یکپارچه متحد، آزادی بیان حتی در مورد این سوال که دوست دارند اعتقاد دارم. وظیفه من نیست که به مردم بگویم چگونه فکر کنند یا بگویند. ما در کشور آزادی هستیم که خودشان تصمیم می‌گیرند دیدگاهشان چه باشد و چه بگویند.
 
نقش کانادا در صلح برای جهان چیست و موضع شما با نخست وزیر جدید انگلیس چیست؟
کانادا باید منادی صلح و آرامش در جهان باشد، ولی باید قدرت نظامی داخلی قوی هم داشته باشیم، و باید با کشورهای آزاد مقابل تمامیت خواهانی که به همسایگانشان دست درازی می‌کنند بایستیم. درباره انگلیس، من به نخست وزیر جدید (سوناک) تبریک گفتم او نه تنها اولین هندی نخست وزیر شده در انگلیس است بلکه او حتی محافظه‌کار هم هست. زمانیکه در لندن بودم با او ملاقاتی داشتم، فردی تواناست و مطئنم برای مردمش کار خواهد کرد. می‌خواهم کانادا را آزادترین کشور دنیا کنم طوری که مهم نباشد اسمت محمد است یا مارتین؛ سینگ است یا اسمیت یا استانبرگ؛ بلکه اگر سخت کار می‌کنید به آرزوهایتان خواهید رسید.
 
جمعیت آمریکای لاتین‌تبارهای کانادا زا 20 هزار نفر به 2.5 میلیون نفر رسیده، دقیقا چگونه می‌خواهید ساختمان‌های دولتی را در اختیار آنهایی که خانه ندارند بگذارید؟
ما 73000 ساختمان دولتی داریم که بیشتر آنها حتی قبل از کرونا خیلی کم مورد استفاده بودند، نسبت زیربنا به کارمندان همیشه خیلی خیلی بالا بوده یعنی جای خالی زیاد داریم. بعد از کرونا امکان کار از راه دور بوجود آمد که خوب است پس کلی از فضاها خالی شدند در حالیکه ما کمبود خانه داریم. پس من به دولت پیشنهاد دادم که طی برنامه‌ای 15% ساختمان‌ها را ساختمان‌سازان بفروشیم ولی آنها مجبور باشند که ساختمان‌ها را تبدیل به خانه (آپارتمان) مسکونی ارزان قیمت کنند تا هزاران جا برای زندگی مردم و جوانان بوجود آید.
 
در 1999 گفتید که آزادی بیان مهمترین چیز است، آیا هنوز هم به آن اعتقاد دارید؟
بله، قطعا، این انشاء من بود وقتی 19 ساله بودم که نوشتم اگر نخست وزیر شوم من این کشور را آزادترین کشور دنیا خواهم کرد. کانادایی‌ها مثل همه مردم دیگر دنیا هستند زیرا ما همه از همه جای دنیا آمده‌ایم اینجا بجز بومیان. چرا کانادا اینگونه است؟ زیرا ما آزادی داریم تا خودشان تصمیم بگیرند، دینشان را انتخاب کنند، نظراتشان را بگویند، کار و درسشان را انتخاب کنند مشکل اینجاست که داریم این آزادی را از دست می‌دهیم. دولت بزرگ یعنی کنترل بیشتر یعنی آزادی کمتر. از واکسن گرفته تا محدودیت روی اینترنت و اثر روی اقتصاد همگی یعنی آزادی کمتر مردم اما من برعکس دولت کوچک می‌خواهم با مردم بزرگ تا شما پول، دیدگاه، مذهب و بیان خودشان را خودشان تعیین کنند، اینجا در آزادترین کشور دنیا.
 
کانادایی‌هایی که مالیات می‌دهند در مقابل کسانی هستند که مالیات نمی‌دهند، نهایتا مالیات دهندگان فقیر می‌شوند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

بله، هر چقدر مالیات‌ها بالا می‌رود بازار سیاه بزرگ‌تر می‌شود، پول‌ها همه می‌روند زیر میز. نمی‌گویم که این کار درستی‌ست اما آنهایی که با مالیات بیشتر مواجه می‌شوند سعی می‌کنند از زیر مالیات در بروند، پس بیزینس‌هایی که مالیات می‌دهند قدرت رقابت خود را از دست می‌دهند زیرا رقبا از قوانین پیروی نمی‌کنند. برای همین است که با بالا رفتن مالیات‌ها دولت درآمد بیشتری کسب نمی‌کند. من معتقدم باید مالیات بیزینس‌های کوچک کمتر شود، این یکی از راه‌هایی‌ست که می‌تواند باعث شود فرار از مالیات کاهش یابد. دوم اینکه باید اجرای قانون مالیات را روی بزرگ‌هایی که پولشان را جاهای دیگر دنیا که مالیات ندارند، می‌برند قویتر کنیم. آنها دارند از زیر قانون در می‌روند. من معتقدم دولت باید پول بیشتری در پیدا کردن و دستگیری فرار کنندگان مالیاتی بزرگ بگذارند تا مالیات آنها به کشور باز گردد تا مالیات افرادی مثل شما که سخت کار می‌کنید کاهش یابد. الان مالیات یک خانواده معمولی حتی از مجموع هزینه‌های غذا، پوشاک و مسکن آنها بیشتر است. زیرا مخارج دولت زیاد شده، باید مخارج دولت کنترل شود تا این پول‌ها به شما برگردد. من این کار را خواهم کرد.


این گزارش بصورت زنده با حضور وزیر یا نمایندگان مجلس تهیه شده است. ایران استار رسانه مورد اعتماد دولت‌های فدرال و استانی کاناداست.

 

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, November 4, 2022 - 15:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به