طبق نظرسنجی منتشر شده امروز "هیل‌هریس‌ایکس"، نشان داده می‌شود که اکثر رای‌دهندگان به حزب جمهوریخواه آمریکا گفته‌اند اگر ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا خودش یک حزب سیاسی جدید تاسیس کند، به احتمال زیاد به آن می‌پیوندند.
ترامپ پس از پایان دوران ریاست جمهوریش، اکنون در مقابل دومین دور استیضاح قرار دارد و البته فقط ۶ روز پس از ترک کاخ سفید دفتر "ریاست جمهوری سابق" را در نزدیکی مکان زندگیش در فلوریدا تاسیس کرده است. برخی معتقدند تاسیس این دفتر در جهت تاسیس حزب جدیدی توسط اوست.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
حمایت ۶۴ درصدی جمهوریخواهان آمریکا از پیوستن به حزب احتمالی جدید ترامپ
۶۴ درصد از رای‌دهندگان جمهوریخواه چنین نظری را بین ۲۸ تا ۲۹ ژانویه، یعنی پس از خروج ترامپ از کاخ سفید داده‌اند. بعلاوه ۳۲ درصد نیز گفته‌اند که به احتمال زیاد عضو حزب او خواهند شد. در مقابل، ۳۶ درصد از همین پاسخ‌دهندگان نیز گفتند که عضو حزب او نخواهند شد. این نظرسنجی همچنین نشان داد ۲۸ درصد از افراد مستقل و ۱۵ درصد از دموکرات‌ها گفته‌اند که احتمالاً به حزب جدید ترامپ خواهند پیوست. در کل ۳۷ درصد از رای دهندگان گفتند اگر ترامپ یک حزب سیاسی جدید ایجاد کند به احتمال زیاد به آن می‌پیوندند. گفته می‌شود ماه گذشته (ژانویه)، ترامپ ایده ایجاد یک حزب سیاسی جدید را مطرح کرد، با این حال، هیچ برنامه مشخصی در مورد حزبی به رهبری خودش به بیرون درز نکرده است.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
"دریتان نشو" مدیر عامل و رئیس اجرایی این نظرسنجی می‌گوید: "این اعداد خیره‌کننده نشان می‌دهند که علیرغم اعتراضات / آشوب‌های اتفاق افتاده در مجلس آمریکا (که گفته می‌شود ترامپ عاملش بوده)، ترامپ همچنان یک نیروی سیاسی قوی در سطح آمریکاست که باید مورد توجه قرار گیرد. او از یک پایگاه پشتیبانی مردمی مختلف، که حداقل بیش از یک سوم کل جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهد برخوردار است. او رای‌دهندگانی را جذب کرده که در بسیاری از موضوعات، مجذوب او شده‌اند، نخبگانی از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه".
دریتان در ادامه افزود: " نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند كه اگر ترامپ بخواهد از حزب جمهوریخواه جدا شود و حزب خود را ایجاد كند، خواهد توانست دومین حزب بزرگ سیاسی آمریکا را تاسیس كند و حزب جمهوری‌خواه را به رده سوم تقلیل دهد". جدیدترین نظرسنجی این شرکت که به طور آنلاین از ۳۴۰ رأی‌دهنده ثبت شده گرفته شده انجام شد حاشیه خطا ۵.۳± درصدی دارد.
Date: Thursday, February 4, 2021 - 21:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به