"آرمیتا گراوند" ۱۷ ساله دختر نوجوانی که در مترو از ناحیه سر آسیب دیده بود، پس از ۲۸ روز کما جان داد.
مسئولان جمهوری اسلامی می‌گویند وی بر اثر افت فشار زمین خورده و فعالان حقوق بشر می‌گویند که پلیس بر سر حجاب با او درگیر شده بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
آرمیتا گراوند، درگذشت
اگرچه روایت حکومت جمهوری اسلامی از مرگ وی "افت فشار خون" یا "برهم خوردن تعادل" ذکر می‌شود اما مقامات نتوانسته‌اند حدود ۹۰ ثانیه کسری ویدئویی که از افتادن وی باید موجود باشد را نشان دهند. او که ۹ مهر ماه به همراه دوستانش به متروی میدان شهدای تهران رفته بود، چند ثانیه پس از ورود به کوپه مترو، کشان‌کشان بیرون آورده شد که نهایتا بیهوشی وی اعلام گردید. گروه‌های حقوق بشری معتقدند، وی که حجاب نداشته، در بدو ورود با حمله فیزیکی یکی از مدافعان حجاب روبرو شده، بر اثر هل داده شدن تعادلش بر هم خورده و سرش به لبه یا درب مترو برخورد کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
این خبر، برای اولین بار توسط خبرگزاری ایرنا منتشر شد. خبر درگذشت او را نیز مجددا ایرنا، اینبار در بامداد جمعه ۶ آبان اعلام کرد و نوشت: "بر اساس نظریه رسمی پزشکان، آرمیتا گراوند پس از افت ناگهانی فشار خون، دچار سقوط، ضربه به مغز و به دنبال آن تشنج مداوم، کاهش اکسیژن‌رسانی مغزی و مرگ مغزی شده است". از دو روز قبل گفته می‌شد که وی دچار مرگ مغزی شده و تنها اعلان مرگ وی باقی مانده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
رسانه‌های ایران فیلمی از سالن متروی میدان شهدا منتشر کردند که چندین ثانیه کم دارد و فیلمی از داخل کوپه منتشر نشده، اما "روزنامه گاردین" به نقل از یکی از شاهدان از داخل واگن گزارشی نوشته که می‌گوید وی "بلافاصله پس از ورود به واگن، با یک زن مامور حجاب به این دلیل که حجاب نداشت، شروع به مشاجره می‌کند؛ زن چادری با فریاد از او پرسید که چرا حجاب ندارد و آرمیتا نیز می‌گوید آیا من از تو می‌خواهم که حجابت را برداری؟ چرا از من می‌خواهی که حجاب داشته باشم؟" اینجاست که درگیری فیزیکی روی می‌دهد و آرمیتا را هل می‌دهد".

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
گاردین در ادامه می‌افزاید که وی وقتی روی زمین افتاد هنوز هوشیار بود. وی با رسیدن به بیمارستان به کما می‌رود و در طی این ۲۸ روز هشیار نمی‌شود تا اینکه امروز مرگ وی اعلان می‌گردد.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, October 28, 2023 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به