بایدن در حال زمینه‌سازی برای قانونی کردن مهاجرت حدود ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی بدون مدارک ساکن در ایالات متحده است
یک قاضی فدرال ایالات متحده به طور موقت مانع تلاش جو بایدن برای توقف اخراج برخی از مهاجران برای مدت ۱۰۰ روز شد. امروز سه‌شنبه ۲۶ ژانویه قاضی "درو تیپتون" که منصوب رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در منطقه جنوب تگزاس است، اجرای حکم ریاستی بایدن را گرفت و با چالشی خواندن این حکم اجرای آنرا به مدت ۱۴ روز در سراسر آمریکا به حالت تعلیق درآورد.
این دستور که از جمعه اجرا شده و امروز متوقف شد، تقریباً در مورد كسانی كه قبل از ماه نوامبر بدون مجوز وارد آمریكا شده بودند اعمال شده است.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
قاضی آمریکایی جلوی دستور ریاستی مهاجران بایدن را گرفت، شکست لایحه عدم استیضاح ترامپ در سنا
بایدن در مسیر مبارزات انتخاباتی قول داد که در صورت انتخاب شدن بعنوان رئیس جمهور آمریکا به مدت ۱۰۰ روز توقف اخراج مهاجران را به اجرا بگذارد. این یکی از دستورهای ریاستی او بود که در روز اول ریاست جمهوری خود صادر کرده بود. بایدن در حال زمینه‌سازی برای قانونی کردن مهاجرت حدود ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی بدون مدارک ساکن در ایالات متحده است.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
این حکم قاضی تیپتون، ضربه‌ای زودهنگام به دولت بایدن است، که پیشتر تغییرات گسترده‌ای را با فرستادن دستورهای ریاستی به اجرا گذاشته است. تیپتون گفت که دولت بایدن نتوانسته "در ارائه چنین دستوراتی توجیه مشخص و منطقی برای وقفه ۱۰۰ روزه اخراج مهاجران را ارائه کند". انتظار می‌رود دولت بایدن درخواست تجدید نظر در این حکم را تسلیم دادگاه کند.
در یک شکایت حقوقی دیگر، "کن پکستون" دادستان کل تگزاس، بعلت صدور همین حکم و با استناد به توافقنامه‌ای که ترامپ چند روز مانده به خروجش از کاخ سفید با چند استان در این زمینه منعقد کرده بود، بایدن را "سو" کرد و گفت که چنین دستوری به ایالت وی صدمات جبران‌ناپذیری از جمله افزایش هزینه‌های آموزش و مراقبت‌های بهداشتی می‌شود. پکستون روز امروز از حکم قاضی تیپتون بعنوان "پیروزی" نام برد.
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
insurance بیمه
شکست لایحه عدم استیضاح ترامپ در سنا
با ارائه لایحه استیضاح ترامپ به سنا در روز دوشنبه و قرار گرفتن آن در نوبت رسیدگی، امروز لایحه عدم استیضاح ترامپ بعلت مغایرت با قانون از طرف سناتور "رند پل" به سنا ارائه شد. رند پل و دیگر جمهوریخواهان انتظار داشتند که بتوانند برآورد کنند آیا استیضاح ترامپ در سنا موفق می‌شود که دو سوم رای سناتورها را بدست آورد یا خیر. انتظار می‌رود استیضاح علنی ترامپ از ۸ فوریه ماه آینده آغاز شود و در صورت موفقیت می‌تواند مانع از حضور مجدد ترامپ در پُست‌های عمومی در آینده گردد.
لایحه امروز پل با رای ۵۵-۴۵ شکست خورد که نشان می‌داد ۵ جمهوریخواه همراه با همه دموکرات‌ها موافق استیضاح ترامپ هستند و ۴۵ جمهوریخواه مخالف. برای موفقیت استیضاح ترامپ نیاز به رای حداقل ۱۷ جمهوریخواه با همه دموکرات‌هاست که اکنون مشخص شده این تعداد رای در میان جمهوریخواهان وجود ندارد. پل پس از رای‌گیری استدلال کرد که بدین شکل استیضاح مطرح نشده، شکست خواهد خورد. سناتورهای جمهوریخواهی که همراه دموکرات‌ها با استیضاح ترامپ موافقند عبارتند از "میت رامنی" از یوتا، "بن ساسه" از نبراسکا، "سوزان کالینز" از می‌ین، "لیزا مورکوفسکی" از آلاسکا و "پت تومی" از پنسیلوانیا.
از طرف دیگر امروز سناتور "پاتریک لیهی" دموکرات ۸۰ ساله که بعنوان رئیس موقت مجلس سنا انتخاب شده و قرار است بجای "جان رابرتز" قاضی دادگاه عالی، ریاست استیضاح ترامپ را بر عهده داشته باشد با وخیم شدن حالش به بیمارستان برده شد. بدین ترتیب یکی از رای‌ها و نیز رئیس استیضاح ترامپ همین امروز زیر سوال رفت.
مجلس نمایندگان آمریکا در ۱۳ ژانویه ترامپ را به اتهام "تحریک قیام" منجر به اشغال مجلس در ۶ ژانویه استیضاح کرد و بدین شکل ترامپ اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا شد که دو بار استیضاح شده است.
Date: Tuesday, January 26, 2021 - 21:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به