ایران استار: روح الله زم، روزنامه‌نگار و مدیر کانال آمدنیوز که بازداشت و دادگاهی شدنش در ایران بازتاب گسترده‌ای در جهان داشت صبح روز گذشته به وقت ایران به طرز غافلگیر کننده‌ای اعدام شد.
سپاه پاسداران زم را در روز ۲۲ مهر ۱۳۹۸ با کمک دستگاه امنیتی عراق در بغداد بازداشت و به ایران منتقل کرد. در حدود ۱۳ ماهی که زم بازداشت بود چند فیلم از اعتراف‌های او پخش شد که البته واکنش‌های اعتراضی گسترده‌ای در پی‌داشت.  
Han Dong Toronto Canada MP
COVID-19 Business toronto ontario gta
اعدام غافلگیرانه روح الله زم
در حالی که بیشتر رسانه‌های فارسی زبان در دو روز گذشته بیشتر توجهشان به شعرخوانی جنجالی اردوغان، رئیس جمهورترکیه درباره رود ارس بود، صبح روز گذشته ناگهان فارس، خبرگزاری نزدیک به سپاه اعلام کرد که با طناب دار اعدام شده است.
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد که دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی ۱۳ مورد از عناوین اتهامات روح الله زم را از مصادیق افساد فی‌الارض دانسته و حکم اعدام او را صادر کرده است. البته این حکم غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی عنوان شد اما در نهایت چند روز پیش این حکم دوباره تایید شد و در نهایت روح الله زم صبح روز گذشته اعدام شد.

پدر روح الله زم: پسرم را با وعده مبادله فریب دادند

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
این اعدام با واکنش خانواده روح الله زم روبرو شد. حجت السلام،  پدر روح‌الله زم در واکنش به اجرای حکم اعدام پسرش گفته است در آخرین دیداری که اعضای خانواده با او داشتند مسئول پرونده تأکید کرده که خبر تائید حکم اعدام را به اطلاعش نرسانند.
پدر روح الله زم عنوان کرده که در جریان بازجویی‌های قوه قضائیه با او گفته‌اند ابراهیم رئیسی، رئیس دستگاه قضائی قصد دارد او را در طرح مبادله قرار دهد تا با کسی از آن طرف مبادله شود. مطابق روایت محمد علی زم، پسرش مجبور شده در ازای قرار گرفتن در طرح مبادله چیزهایی را بنویسد و مقابل دوربین صحبت‌هایی بکند. بر پایه شرحی که محمد علی زم از آخرین دیدار با پسرش منتشر کرده، فیلمی از اعتراف‌های اجباری روح‌الله زم که به تازگی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شده مربوط به همین بازجویی‌هاست. در این فیلم مدیر سابق کانال آمدنیوز به دریافت دلار از کشورهای خارجی، جاسوسی و لو دادن جای قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین واحد برون مرزی سپاه پاسداران متهم شده که روح‌الله زم منکر آنها است.

بیشتر بخوانید:
 روح الله زم در ایستگاه پایانی جمهوری اسلامی
فیلم گفتگوی جنجالی صدا و سیما جمهوری اسلامی با روح الله زم

Date: Saturday, December 12, 2020 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به