اما او همچنین گفت که در شرایط فعلی قبول کردن پیروزی بایدن برای او دشوار است
امروز پنجشنبه، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده گفت اگر الکترال‌های انتخاباتی به جو بایدن بعنوان رئیس جمهور آینده آمریکا رأی دهند وی کاخ سفید را ترک خواهد کرد. او البته بلافاصله ادعاهای تقلب گسترده در انتخابات را تکرار کرد.
بایدن با ۳۰۶ رأی کالج انتخاباتی – که نیاز به بیش از ۲۷۰ رای داشت – در مقابل ۲۳۲ رأی ترامپ در انتخابات پیروز شده و قرار است الکترال‌ها در ۱۴ دسامبر برای رسمیت یافتن نتایج دیدار کنند. در آمریکا رای مردم مستقیما ریاست جمهوری را تعیین نمی‌کند بلکه الکترال‌ها با توجه به رای مردم، رای خودشان را (که می‌تواند متفاوت از رای مردم باشد) اعلان می‌کنند. در واقع در آمریکا یک نامزد ریاست جمهوری به جای کسب اکثریت آرا ملی، با کسب بیشترین آرا الکترال‌ها رئیس جمهور می شود. رای‌دهندگان که به ۵۰ ایالت و ناحیه ویژه "کلمبیا" (که شامل کاخ سفید است) تقسیم می‌شوند عمدتا به رای مردم حوزه خود و حزب وفادارند و متعهد می‌شوند از نامزدی که مردم در آن ایالت به او رای داده‌اند حمایت کنند. در سراسر آمریکا بایدن بیش از شش میلیون بیشتر از ترامپ آورده است.
 
ترامپ: الکترال‌ها بایدن را پیروز اعلان کنند کاخ سفید را ترک می‌کنم، اما...
ترامپ که در تعطیلات روز شکرگذاری آمریکا با خبرنگاران گفتگو می‌کرد گفت اگر بایدن دموکرات - که قرار است در ۲۰ ژانویه سوگند یاد کند - توسط الکترال‌ها بعنوان برنده انتخابات شناخته شود او پیش از تحویل ریاست جمهوری، کاخ سفید را ترک خواهد کرد. اما او همچنین گفت که در شرایط فعلی قبول کردن پیروزی بایدن برای او دشوار است و از گفتن اینکه آیا در مراسم تحلیف بایدن شرکت خواهد کرد یا نه، امتناع ورزید.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
ترامپ مجددا تاکید کرد که "این انتخابات یک تقلب بود"، اما با وجود تلاش وکلایش همچنان هیچ مدرک مشخصی درباره تقلب گسترده در رای‌گیری ارائه نداده است. ترامپ در ادامه مشخصا این مفهوم را رساند که تا آخر خواهد ایستاد و شاید در نهایت نیز شکست را نپذیرد.
 
عدم موفقیت ترامپ در رد انتخابات تاکنون
ترامپ تاکنون از تصدیق شکست خود امتناع کرده، اگرچه هفته گذشته - با فشار فزاینده از سوی جمهوریخواهان – بدون اعتراض کردن اجازه داده که روند انتقال قدرت به بایدن آغاز شود. ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا در صورت رأی دادن کالج انتخاباتی به بایدن، کاخ سفید را ترک می‌کند، گفت: "مطمئناً {ترک} خواهم کرد. مطمئناً {ترک} خواهم کرد و شما این را می‌دانید". وی ادامه داد: "اما من فکر می‌کنم که از الان تا ۲۰ ژانویه اتفاقات زیادی رخ خواهد داد. خیلی چیزها. تقلب‌های گسترده‌ای کشف شده‌اند. ما مانند یک کشور جهان سومی هستیم".
تلاش‌های ترامپ و دستیارانش برای لغو نتایج در ایالت‌های اصلی، با طرح دعوی در دادگاه و یا با فشار بر قانونگذاران ایالتی، و یا با بازشماری آراء هنوز هیچیک به هیچ موفقیتی نرسیده، و گزینه‌های تغییر نتایج وی اکنون رو به اتمام است.
از طرف دیگر چندین کارشناس قانون انتخابات به این نکته اشاره کرده‌اند که ترامپ مجبور نیست نتایج انتخابات را بپذیرد تا ریاست جمهوری به بایدن منتقل شود. بعبارت بهتر در صورت پیروزی بایدن در الکترال‌ها بایدن به خودی خود رئیس جمهور خواهد شد. برخی خروج ترامپ از کاخ سفید را نیز زیر سوال برده‌اند و می‌گویند شاید او در آن زمان از کاخ سفید خارج نشود.
 
ترامپ به جورجیا می‌رود
ترامپ در ادامه سخنان خود و در جریان کنفرانس خبری، مقامات ایالت‌های کلیدی پنسیلوانیا و جورجیا را "کمونیست" و "دشمن دولت" نامید و محکوم کرد. ترامپ اعلام کرد که برای دیدار در همایش افرادی که به گفته وی ده‌ها هزار طرفدار او هستند، در ۵ دسامبر شرکت می‌کند. ترامپ پیشتر خواستار بازشماری آرای جورجیا شده بود که بازشماری، پیروزی بایدن را تایید کرد.
زمان مسافرت ترامپ به جورجیا پیش از دور دوم انتخابات جورجیا در تعیین سناتور این ایالت می‌باشد. این انتخاب جورجیا نشان خواهد داد که سنا به جمهوریخواهان می‌رسد یا به دموکرات‌ها.
 
شکایات بیشتر ترامپ علیه انتخابات
اما یک روز پس از آنکه ترامپ از همکاری کاخ سفید و تیمش در انتقال قدرت به تیم بایدن جلوگیری نکرد، سه دادخواست جدید توسط متحدان ترامپ دو ایالت برای ابطال آراء ثبت شد. در مینه‌سوتا، یک قاضی به شکایت ترامپ رای مثبت نداد و ایالت پیروزی بایدن را تأیید کرد. مورد دیگری در ویسکانسین ثبت شد که البته تا سه‌شنبه هفته آینده نتیجه رسمی انتخاباتش را به ثبت نمی‌رساند. جمهوریخواهان آریزونا نیز شکایتی جدید درباره بازرسی آرا ثبت کردند، آریزونا نتیجه رسمی‌اش را روز دوشنبه آینده ثبت می‌کند.
تیم حقوقی ترامپ گفت که قانونگذاران ایالتی در آریزونا و میشیگان جلساتی را درباره انتخابات برگزار می‌کنند "تا اطمینان حاصل شود که فقط همه آرای قانونی شمارش شده و آرای غیرقانونی شمارش نشده باشد.
در پنسیلوانیا، جایی که قانونگذاران جمهوریخواه ایالتی روز چهارشنبه دیدار داشتند تا شکایات خود را درباره انتخابات اعلام کنند، رودی جولیانی وکیل ترامپ شخصاً در آن حضور یافت و ترامپ نیز از کاخ سفید با او تماس گرفت. ترامپ در اینباره اظهار داشت: "ما همه شواهد را داریم. همه آنچه ما نیاز داریم این است که برخی از قاضیان بدون داشتن نظر سیاسی به آن گوش دهند".
در این میان، بدترین شکست تیم ترامپ؛ رد درخواست ترامپ در انحلال انتخابات توسط یک قاضی محافظه‌کار و جمهوریخواه دادگاه فدرال پنسیلوانیا بود که روز شنبه یکسره به ضرر ترامپ رای صادر کرد. قاضی در یک حکم تُند و با لحنی محکم در مورد کمبود شواهد به تیم ترامپ هشدار داد. با این وجود تیم حقوقی ترامپ خواستار تجدید نظر در این حکم شده است.
Date: Thursday, November 26, 2020 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به