در کانادا تعداد ابتلاها به کرونای آفریقای جنوبی بسیار کمتر از دیگر نسخه‌ها به ویژه کرونای انگلیسی‌ست
پس از آنکه هفته گذشته ریاست بهداشت کانادا، دکتر "ترزا تام" اظهار داشت که آزمایشات نشان می‌دهد کرونای برزیلی از واکسن‌های موجود و نیز از پادتن عبور کرده و انسان را مبتلا می‌کند، امروز گروهی از متخصصان اسرائیلی نیز گفتند که شواهد آنها نشان می‌دهد کرونای آفریقای جنوبی هم ممکن است از سدهای واکسن فایزر و پادتن رد شود.
ویروس جهش‌یافته کرونا در آفریقای جنوبی که اکنون به بیشتر کشورهای جهان وارد شده می‌تواند از محافظت بوجود آمده در بدن به سبب واکسینه شدن با واکسن کرونا عبور کند. این عبارت نتیجه مطالعه واقعی در اسرائیل است که بیشترین واکسیناسیون در جهان را با کمک واکسن فایزر روی شهروندانش انجام داده، و ادعا می‌کند شاهد این عبور بوده است.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
پس از کرونای برزیلی، اکنون کرونای آفریقای جنوبی هم از واکسن و پادتن عبور می‌کند
این مطالعه که امروز منتشر شد، نشان می‌دهد که تقریباً ۴۰۰ نفر از کسانیکه یک یا دو دوز واکسن فایزر را دریافت کرده‌اند، پس از ۱۴ روز یا بیشتر مبتلا به کرونای آفریقای جنوبی شده‌اند. این آمار متاثر از عواملی مانند سنی و جنسیت نبوده است. بر اساس مطالعه دانشگاه تل آویو و "کلالیت" بزرگترین ارائه دهنده خدمات بهداشتی اسرائیل، نوع آفریقای جنوبی کرونا (ب.۱.۳۵۱)، توانسته تقریباً ۱٪ از کسانیکه واکسن زده‌اند را مجددا مبتلا کند. وی گفته که وجود کرونای آفریقای جنوبی در اسرائیل بسیار نادر است (زیر ۱٪ و اولین مورد آن در ژانویه امسال گزارش شده است). جالب اینجاست که کرونای آفریقای جنوبی در گذر از واکسن، روی آنهایی که هر دو دوز را دریافت کرده بودند، هشت برابر (تا ۵.۴٪) موفق‌تر بوده است. محققان می‌گویند، این نشان می‌دهد که واکسن فایزر در مقایسه با کرونای چینی و کرونای انگلیسی (که این دو تقریبا کلیه موارد کرونای اسرائیل را تشکیل می‌هد) موفق است اما در برابر نوع کرونای آفریقای جنوبی تأثیر کمتری دارد.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
"ادی شترن" از دانشگاه تل آویو گفت که ما توانستیم تعداد افرادی که با وجود واکسینه شدن مجددا کرونا گرفته‌اند را بررسی کنیم و بفهمیم که کرونای آفریقای جنوبی با وجود ورود بسیار کمش در کشور، بطور نامتناسب و غیرعادی قابلیت عبور از واکسن را دارد. او تصریح کرد که این مطالعه فقط تعداد کمی از افراد آلوده به کرونای آفریقای جنوبی را بررسی کرده زیرا کرونای آفریقای جنوبی در اسرائیل نادر است. آنها همچنین گفتند كه این تحقیق به منظور كاهش اثربخشی كلی واكسن انجام نشده است.
فایزر از اظهار نظر در مورد این مطالعه خودداری کرده است اما در تاریخ ۱ آوریل گفت با استناد به داده‌های به روز شده آزمایشی، واكسن آنها تا شش ماه، حدود ۹۱٪ در جلوگیری از کوید-۱۹ موثر است. این شرکت افزوده که در آزمایشات خود از دوز سومی نیز بعنوان تقویت کننده استفاده کرده‌اند که در صورت لزوم می‌تواند این واکسن را در مقابل نسخه‌های دیگر کرونا تقویت کند.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
فایزر گفته که آزمایشات خود را در نوع آفریقای جنوبی روی ۸۰۰ داوطلب انجام داده و متوجه شده که هیچیک از داوطلبان واکسن زده کرونا نگرفته‌اند. ۹ نفر از آنهایی که واکسن نزده بودند کرونا گرفتند که ۶ نفر مبتلا به کرونای آفریقای جنوبی (ب.۱.۳۵۱) شده بودند. برخی از مطالعات قبلی نشان داده بود که واکسن فایزر در برابر نوع کرونای آفریقای جنوبی، نسبت به سایر نسخه‌های کرونا، ضعیف‌تر است اگرچه همچنان دفاع بسیار خوبی به شمار می‌رود.

مُدرنا، آسترازنکا و جانسون و جانسون
شرکت مُدرنا در اواخر ژانویه ادعا کرد که واکسن این شرکت علیه کرونای آفریقای جنوبی موثر بوده است . مدرنا گفت، در حالی که سطح پادتن‌های تولید شده در بدن پس از واکسیناسیون علیه کرونای آفریقای جنوبی شش کمتر از دیگر نسخه‌ها بوده اما همین سطح نیز برای محافظت انسان در مقابل گرفتن این نوع کرونا کفایت می‌کند. در همین حال، محققان می‌گویند که واکسن آسترزنکا فقط حدود ۱۰ درصد در برابر کرونای آفریقای جنوبی از مردم محافظت می‌کند. آزمایش واکسن یک دوزه جانسون و جانسون نیز نشان داد که این واکسن حدود ۸۵ درصد در مقابل "موارد شدید بیماری" و فقط ۵۷ درصد در برابر گرفتن این بیماری موثر است. طبق گزارش روسیه، واکسن اسپوتنیک-وی این کشور تا ۹۰٪ در مقابل این کرونا موفق است.
 
کرونای آفریقای جنوبی اپیدمی نشده است
به گفته این دانشگاه در حالی که نتایج این مطالعه ممکن است باعث نگرانی شود، اما از آنجایی که کرونای آفریقای جنوبی خیلی شیوع نیافته، جای نگرانی زیادی ندارد: "حتی اگر کرونای آفریقای جنوبی از محافظت‌های واکسن عبور کند، باز هم هنوز به طور گسترده‌ای در میان مردم گسترش پیدا نکرده، به ویژه اینکه کرونای انگلیسی ممکن است مانع گسترش کرونای آفریقای جنوبی شود".
تقریباً ۵۳٪ از جمعیت ۹.۳ میلیون نفری اسرائیل هر دو دوز واکسن فایزر را دریافت كرده‌اند. حدود یک سوم اسرائیلی‌ها زیر سن ۱۶ سال هستند، به این معنی که هنوز واجد شرایط واکسن زدند نیستند. در هفته‌های اخیر با کاهش شدید موارد ابتلاهای روزانه در اسرائیل، به نظر می‌رسد کرونا پس از طی کردن موج چهارم در حال عقب‌نشینی بوده بطوریکه کشور در حال بازگشایی اقتصاد تماما بسته شده خود در طول سه ماه و نیم اخیر است.
در کانادا هم تعداد ابتلاها به کرونای آفریقای جنوبی بسیار کمتر از دیگر نسخه‌ها به ویژه کرونای انگلیسی‌ست.

Date: Sunday, April 11, 2021 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به