دولت در نظر دارد تا در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۳۰،۰۰۰ پرونده را مورد رسیدگی قرار دهد
در پی اعلامیه دیروز دولت لیبرال ترودو که گفته بود به زودی اسپانسرشیپ‌ها برقرار می‌شوند و جزئیات آن را امروز اعلان می‌کنند، سرانجام دولت از این طرح جدید رونمایی کرد. طرح جدید دولت فدرال بازگشتی به سیستم بحث‌برانگیز قرعه‌کشی سابق برای توزیع اسپانسرشیپ خواهد بود.
در سیستم جدید اسپانسرشیپ و اجازه ورود والدین، پدربزرگ و مادربزرگ‌ها از طریق حمایت مالی، که از ۱۳ اکتبر آغاز می‌شود با روش قرعه‌کشی انجام می‌گردد. امروز وزیر مهاجرت "مارکو مندیچینو" جزئیات این برنامه را اعلام کرده است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌های مهاجران با قرعه‌کشی طی سه هفته
این برنامه در ۱۳ اکتبر به مدت فقط سه هفته "فرم" آنلاین متقاضیان علاقمند به آوردن بستگانشان را می‌پذیرد. پس از پایان دوره سه هفته‌ای، اداره مهاجرت و پناهندگان و شهروندی کانادا با توجه به فرم‌ها، به طور تصادفی (قرعه‌کشی) اسپانسرهای بالقوه را انتخاب کرده و از منتخبین می‌خواهد که پرونده درخواستشان را طی ۶۰ روز به این اداره بفرستند. به طور معمول هر ساله کانادا فقط ۲۰،۰۰۰ پرونده اسپانسرشیپ را مورد رسیدگی قرار می‌دهد اما به دلیل شیوع کوید-۱۹، در سال جاری فقط ۱۰،۰۰۰ پرونده پردازش شده و بدین ترتیب دولت در نظر دارد تا در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۳۰،۰۰۰ پرونده را مورد رسیدگی قرار دهد. برنامه اسپانسرشیپ کانادا به دلیل شیوع کرونا از ماه اپریل به حالت تعلیق درآمده بود.
Shabani-realestate-toronto-canadaHan Dong Toronto Canada MP
مندیچینو گفت: "ما فکر می‌کنیم که این عادلانه‌ترین شیوه در رسیدگی پرونده‌هاست. ما می‌دانیم که سال گذشته تقاضای زیادی وجود داشت و برخی از افراد از روند رسیدگی به پرونده خود آسیب دیده بودند، بنابراین ما خواستیم تا آنجا که ممکن است امسال شرایط را برای همه یکسان کنیم".
 
Car Home Low rate insurance بیمه
سیستم ناکارآمد
دولت لیبرال سال گذشته پس از کنار گذاشتن سیستم بحث‌برانگیز قرعه‌کشی به سیستم رسیدگی براساس صف روی آورد (هر کسی که زودتر اقدام کند زودتر رسیدگی می‌شود). اما این رویکرد ده‌ها هزار نفر را ناامید و خشمگین کرد زیرا آنها نتوانستند به فرم دسترسی پیدا کنند و یا نتوانستند با سرعت کافی و به موقع آن را پُر کنند. برخی گفتند که داخل شدن پارامتر سرعت در پُر کردن و ثبت درخواست‌ها علیه کسانی بوده که سریع نیستند (مانند افراد دارای معلولیت یا آنهایی که به زبان کاملا مسلط نیستند)، و یا علیه کسانی بوده که در مناطقی با سرعت اتصال اینترنت کُند زندگی می‌کنند.
سیستم قرعه‌کشی نیز خود از قبل بحث‌برانگیز بوده است؛ منتقدان آن ادعا می‌کنند که قرعه‌کشی اساساً بازی با زندگی مردم است. روند قرعه کشی در سال ۲۰۱۸ جایگزین سیستم صف شد که خود همراه با اعتراضات زیادی بود زیرا در ژانویه هر سال هجوم دیوانه‌واری از مردم برای ثبت پرونده‌هایشان بوجود می‌آمد زیرا افرادی شب را در صف و در درب مراکز پردازش به صبح می‌رساندند و برخی نیز برای دیگری "جا" می‌گرفتند تا پرونده‌های وکلا و مشاوران مهاجرتی را تحویل دهند.
 
سوپر ویزا
برخی از افراد به دنبال سیستمی هستند که در آن به نوعی امتیاز دخیل شود، سیستمی که شانس فرد را در قرعه‌کشی با توجه به برخی از پارامترها مانند تعداد سال‌هایی که پرونده تشکیل داده‌اند، بالا ببرد. مندیچینو گفت که دولت در جستجوی راه‌هایی برای بهبود این سیستم خواهد بود: "درب را به روی ارزیابی مجدد فرآیند و کارآیی دریافت پرونده‌ها و تصمیم مقتضی برای سال بعد نمی‌بندم".
شهروندان کانادایی و نیز آنهایی که اقامت دائم دارند می‌توانند والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خود را همزمان با این پرونده با روش "سوپر ویزا" که تا ۱۰ سال با ورودهای متعدد اعتبار دارد به کانادا بیاورند، که طی آن آنها خواهند توانست در هر نوبت ورود تا دو سال در کانادا اقامت داشته باشند. بر اساس سوپر ویزا برنامه، متقاضیان باید بیمه پزشکی خصوصی و نیز حمایت مالی از مدعوین را نشان دهند که گفته می‌شود در طی شیوع کرونا انتظار می‌رود متقاضیان محدودیت‌های سفر کوید-۱۹ را رعایت کنند و از دستورالعمل‌های بهداشت عمومی پیروی کنند.
"راکل دانچو"، نماینده محافظه کار و منتقد سیاست‌های مهاجرتی دولت اظهار داشت که لیبرال‌ها شیوع کرونا را مسئول تأخیر برنامه‌های ناموفق دو سال اخیرش جا می‌زند. او گفت: "ترودو نتوانسته است روند مهاجرت عادلانه و دلسوزانه‌ای را برای خانواده‌ها تضمین کند". "جنی کوان"، نماینده حزب نیودموکرات و منتقد امور مهاجرت دولت نیز گفت که بازگشت به قرعه‌کشی "باورنکردنی است و خواستار رفع محدودیت تعداد پرونده‌های دریافتی در سال شد و گفت: "دور هم بودن خانواده‌ها نباید به شانس و قرعه‌کشی بکشد".
 
نمونه‌ای از وضعیت نابسامان
"ویشنو کاگینکار" در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک مقیم وارد کانادا شد، درخواست اسپانسرشیپی برای پدر و مادرش در هندوستان داد، آغاز به کار کرد، خانه خرید و خودش را با فرهنگ کانادا وفق داد اما پرونده وی از سال ۲۰۱۵ بدون شانسی روی زمین مانده در حالی که یکی از دوستانش که در سال ۲۰۱۶ وارد کانادا شده توانسته سال بعد پدر و مادر خود را از طریق اسپانسرشیپی به کانادا بیاورد. او می‌گوید: "من به او حسادت نمی‌کنم اما دیدن اینکه پدر و مادرش در عرض یک سال به کانادا آمده‌اند مرا که ۵ سال است منتظرم، ناامید می‌کند. کاش حداقل اولویتی برای افرادی كه در اینجا بوده‌اند، به اقتصاد و جامعه كمک کرده‌اند وجود داشت. سیستم جدیدی كه امروز معرفی شده دوباره مرا عصبی و ناامید كرده، این سیستم قرعه‌كشی را می‌گویم".
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, October 5, 2020 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به