نگه داشتن مهاجران در یک استان کوچک چالش برانگیز است
حرکت مهاجران به استان "نیوبرانزویک" جمعیت این استان را رونق بخشیده و این استان به رکورد بالای 780000 نفر دست پیداکرده ولی نگاه دقیق‌تر به این اعداد نشان‌دهنده این است که خیلی از آنها نمی‌خواهند واقعا در آنجا زندگی کنند.
"تد مک دونالد"‌، مدیر موسسه تحقیقات‌، داده‌ها و آموزش نیوبرانزویک در دانشگاه نیوبرانزویک‌، در حال جمع‌آوری داده‌هایی درمورد تعداد مهاجرانی است که تحت برنامه استانی در حال رفتن به نیوبرانزویک هستند و در آنجا می‌مانند. برنامه‌‌های موجود‌، این قدرت را به استان می‌دهد از برنامه‌های مهاجرت سریع و تأیید شده فدرال استفاده کند. این برنامه کارگران ماهر یا افراد تاجر و با تجربه به همراه خانواده‌های آنها را برای زندگی به نیوبرانزویک می‌آورد.
مک دونالد می‌گوید: "باید سیاست‌گذاری آگاهانه‌تری در مورد جذب و ماندن مهاجران انجام شود. اگر واقعاً برای ماندن به نیوبرانزویک آمده باشید و به اندازه کافی مانده باشید تا در سیستم پزشکی اینجا ثبت‌نام کنید متوجه می‌شوید که واقعا در این استان می‌مانید یا خیر".
براساس گزارشی تحت عنوان مهاجران ماندگار نیوبرانزویک، نتایج حاصل از بانک اطلاعات "بیز‌نت" و" سیتیزن" نشان می‌دهد نرخ ماندگاری در سال اول حدود 75 درصد است و این میزان طی سه سال به 60 درصد کاهش می‌یابد و در طول مدت 5 سال به 50 درصد می‌رسد. مک دونالد همچنین در حال بررسی این موضوع است که آیا مهاجران در شهرهایی مانند "سنت جان"‌، "فردریک" و "مونکتون" می‌مانند یا خیر. او هنوز درباره این اعداد مطمئن نیست‌، اما داده‌ها معیار‌هایی را ارائه می‌دهد.
یکی از یافته‌های غیرمعمول این است که به نظر می‌رسد برخی از نامزدهای مهاجرت به این استان هرگز در آنجا دیده نشده‌اند! این امر می‌تواند به این دلیل باشد که آنها هرگز به نیوبرانزویک نرسیدند یا اینکه سوابق آنها به دلیل تاریخ نادرست تولد یا هجی‌های مختلف نام‌ها قابل ردیابی نیست.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
تعداد زیادی از مهاجران به طور مداوم و از سال 2013 از چین‌ به این استان رفته‌اند. این کشور هر سال 100 سهمیه فرستادن مهاجر دارد، با این حال تعداد نامزدهای معرفی شده از فیلیپین از سال 2016 به سرعت افزایش یافته و در سال 2017 به مجموع 170 نفر رسیده است.
داده‌ها همچنین نشان می‌دهد احتمال بیشتری برای اقامت دائم مهاجران‌ فیلیپینی در نیوبرانزویک وجود دارد. در مقابل کارآفرینان و تازه‌واردان چینی‌، ایرانی و ویتنامی، کمتر احتمال دارد که در این استان بمانند. در مرحله بعد‌، محققان بررسی خواهند كرد كه چرا بعضی از گروه‌های مهاجر در این استان می‌مانند و دیگران آنجا را ترک می‌کنند.
مک دونالد گفت که نگه داشتن مهاجران در یک استان کوچک روستایی مانند نیوبرانزویک چالش برانگیز است و اضافه کرد: "بجز تورنتو، مونترال و ونکوور، حفظ جمعیت مهاجر یک مسئله بزرگ برای دیگر نقاط کانادا، از جمله نیوبرانزویک می‌باشد".
Date: Wednesday, February 19, 2020 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به