وضعیت هوا در ونکوور بشدت خراب شده و با گسترش دود به آنطرف کوه‌های راکی، اکنون کلگری و استان آلبرتای کانادا نیز در وضعیت هشدار قرار گرفتند
با ادامه آتش سوزی‌های مرگبار و تاریخی در سراسر غرب ایالات متحده آمریکا، سطح کیفیت هوا در شمال غربی اقیانوس آرام بشدت پایین آمد. در همین راستا وضعیت هوا در ونکوور نیز بشدت خراب شده اما با گسترش دود به آنطرف کوه‌های راکی، اکنون کلگری و استان آلبرتای کانادا نیز در وضعیت هشدار قرار گرفتند.
بنا به رتبه‌بندی جهانی، کیفیت بدترین شهرهای دنیا امروز به ترتیب چنین بوده است: پورتلند در اورگان، ونکوور در بریتیش کلمبیا، سیاتل در واشنگتن، به عنوان سه شهر اول در بدترین کیفیت هوا در دنیا، از بعدازظهر یکشنبه رتبه‌بندی شده‌اند. در یک مقطع از روز شنبه، ونکوور حتی در رتبه اول بدترین هوای دنیا قرار گرفت.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
 
تثبیت کیفیت بد هوای شهرهای غربی کانادا بعلت آتش‌سوزی‌های عظیم غرب آمریکا بعنوان بدترین‌های جهان
در حال حاضر ونکوور با شاخص آلودگی ۱۹۳، فاصله زیادی با پورتلند با شاخص ۲۳۹ ندارد. شاخص آلودگی هوا در سیاتل در حال حاضر ۱۸۳ می‌باشد. با چنین شاخصی در ونکوور افرادی که دارای مشکلات بهداشتی هستند باید فعالیت‌های خارج از منزل را کاهش دهند. کیفیت هوا دیروز یکشنبه در مترو ونکوور همچنان در رتبه‌بندی بدی هوا در مقام دهم قرار داشت، که نشان دهنده خطر سلامتی "بسیار بالا" است.
روی عکس کلیک کنید تا شماره بگیرد
insurance بیمه Nobel Auto
کسانی که بیماری‌های مزمن یا عفونت‌های حاد مانند کوید-۱۹ دارند، باید فعالیت بدنی در فضای باز را به تعویق بیندازند یا کاهش دهند. متخصصان می‌گویند: "قرار گرفتن در معرض پی‌ام ۲.۵، خصوصاً در مورد افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن مانند ریوی، قلبی، انسداد مزمن ریوی (کپد)، آسم، دیابت، عفونت‌های تنفسی مانند کوید-۱۹، زنان باردار، بسیار نگران کننده خواهد بود. نوزادان، کودکان و بزرگسالان نیز ممکن است در معرض خطر بالایی قرار داشته باشند".
بنظر می‌رسد باران روز سه‌شنبه در ونکوور کمی وضعیت هوا را بهبود بخشد اما با ادامه آتش‌سوزی در آمریکا پیش‌بینی می‌شود هوا دوباره بد شود. روز یکشنبه با ورود هوای خنک به غرب کمی از شدت آتش‌سوزی کاهش یافت اما آغاز مجدد آن در پیش‌بینی هواشناسی قرار دارد.
آتش‌سوزی‌های عظیم تاریخی که در امتداد ساحل غربی ایالات متحده همچنان می‌سوزد، دودش اکنون (اگرچه جزئی) با جریانات هوایی (جت استریم) تا اروپا هم رسیده است. دیروز ترامپ گفت که آتش‌سوزی‌ها نه بخاطر تغییرات اقلیمی بلکه بعلت "مدیریت بد جنگل‌ها" بوده است. تعداد کشته‌های این آتش‌سوزی در آمریکا اکنون به ۳۷ نفر رسیده است.
 
کیفیت هوا کلگری بدتر می‌شود
با انتقال دود از آتش سوزی‌های مرگبار غربی ایالات متحده به آلبرتا، کیفیت هوا در کلگری نیز طی یکشنبه شد. اداره محیط زیست کانادا گفت که شاخص بدی کیفیت هوا در یکشنبه شب از سطح ۴ به ۵ رسید، هر دوی این سطوح در محدوده متوسط خطر بهداشت عمومی قرار دارند. انتظار می‌رود تا امروز دوشنبه کیفیت هوا در منطقه کلگری کمی بهبود یابد و به سطح ۴ برسد، اما با ادامه آتش‌سوزی‌ها دوباره هوا نامناسب خواهد شد. روز شنبه، محیط‌زیست کانادا هشدارهای کیفیت هوا را برای جنوب غربی آلبرتا صادر کرد که مستقیماً تحت تأثیر دود ناشی از آتش‌سوزی در امتداد ساحل غربی آمریکا به دلیل سیستم فشار کم، به منطقه منتقل می‌شود.
سازمان بهداشت آلبرتا می‌گوید: "افراد، تا زمانی که علائمی مانند سرفه یا گلودرد را احساس نکنند، و کسانی که از قبل شرایط پزشکی بد ندارند مجبور نیستند فعالیت‌های خود را تعدیل کنند؛ اما اگر در معرض بیماری‌هایی مانند بیماری‌های ریوی یا آسم هستند و علائمی را نشان می‌دهند بهتر است هر چه زودتر فعالیت‌های سنگین را در خارج از منزل کاهش یا قطع نمایند".
سازمان محیط زیست کانادا هنوز نقشه پیش‌بینی در مورد اشاعه این دود و هوای نامناسب تا تورنتو، اتاوا، مونترال، کبک و دیگر شهرهای این کشور را ارائه نداده است.
Date: Monday, September 14, 2020 - 08:15

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به