آب، چوب، خودرو، عدس، صنایع هوایی، گندم، برق، کنولا، نفت، گاز، الماس، طلا، اورانیوم، آلومینیوم، گوشت، ذغال سنگ، گاز، جو، نیکل و آهن تنها تعداد کمی از منابع کانادا هستند که این کشور در همه این موارد بین هفت کشور اول جهان قرار دارد
"کوین اولری"، ستاره سریال‌های "شارک تنک" و "درگونز دن" که یک تاجر و سرمایه‌گذار کانادایی‌ست، به صراحت بیان شهرت دارد. او علاوه بر پاسپورت کانادایی، تابعیت ایرلندی و امارات متحده عربی را نیز دارد.
او علیرغم ریشه‌های عمیق کانادایی‌اش، سال‌هاست که بصورت آشکار از مدیریت کشورش انتقاد کرده و اخیرا گفته که این ثروتمندترین کشور زمین توسط احمق‌ها اداره می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
کوین اولری ثروتمند کانادایی: کانادا ثروتمندترین کشور روی زمین است که توسط احمق‌ها اداره می‌شود
او در یک ویدیوی یوتیوب که در کانال رسمی خود منتشر کرده گفت: "کانادا ثروتمندترین کشور روی زمین است که توسط احمق‌ها اداره می‌شود. این کشور هر منبعی که جهان بخواهید را در اختیار دارد. این کشور بسیار بسیار ثروتمندی است، اما مدیریت ضعیفی دارد". استان انتاریو که بزرگ‌ترین اقتصاد و جمعیت کشور را دارد، مقروض‌ترین استان / ایالت جهان است، دولت فدرال هر ساله میلیون‌ها دلار دیگر زیر قرض‌های جدیدی می‌رود و مردم با تورم و بهره‌های بالا همراه با مشکلات اقتصادی، ورشکست می‌شوند. همه این واقعیت‌ها باعث شد تا کوین در سال ۲۰۱۷ به تنگ آید و آستین‌ها را بالا بزند و وارد رقابت برای رهبری حزب محافظه‌کار فدرال شود تا بتواند "جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا را در انتخابات فدرال ۲۰۱۹ کنار بزند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اما وی ۲ روز مانده به انتخابات تعیین رهبر برای جایگزینی "استفن هارپر" که از ترودو شکست خورده بود، کنار کشید. او که ۱۱ رقیب دیگر داشت، گفت که شک ندارد که می‌تواند رهبر حزب شود اما مشکوک است که بتواند ترودو را بعلت عدم تسلط به زبان فرانسه و عدم پشتیبانی مردم کبک شکست دهد. او گفت: "اینکه کسی بخواهد رهبر حزب شود اما بداند که به احتمال زیاد نخواهد توانست ترودو را شکست بدهد، ناشی از حماقت و خودخواهی خواهد بود". در آن انتخابات "اندرو شییر" که سخنگوی مجلس در زمان حکومت هارپر بود به رهبری حزب رسید که انتخابات ۲۰۱۹ را به ترودو باخت و استعفا کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
کوین که یک شخصیت شناخته شده تلویزیونی نیز هست، متولد مونترال است و می‌گوید که مردم از دست حکومت به ستوه آمده‌اند. نظرسنجی اخیر موسسه "لجر" که برای "کندین پرس" انجام داده، مخالفت عمومی قابل توجهی را نشان می‌دهد، به طوری که تنها ۳۰% از کانادایی‌ها می‌گویند که از دولت ترودو راضی هستند ولی در مقابل ۶۳% می‌گویند که از وی ناراضی هستند. از سوی دیگر کانادا در رتبه‌بندی سهولت انجام تجارت، که توسط بانک جهانی اعلان می‌شود به جایگاه بیست و سوم فرو افتاده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
صرف نظر از دیدگاه سیاسی در مورد دولت ترودو، باید بگوئیم که وضعیت بد کشور فقط ناشی از ترودو نیست و از ده‌ها سال پیش حتی در زمان محافظه‌کاران نیز وضعیت خوب نبوده است. این کشور با داشتن فقط ۴۰ میلیون جمعیت و دومین کشور پهناور جهان از هر نظر کشوری‌ست غنی از منابع با نعمت‌هایی طبیعی که هم متنوع هستند و هم زیاد. اگر فقط بخواهیم منابع طبیعی و تولیدات این کشور را به حساب بیاوریم، و از ده‌ها مورد دیگر کاملا چشم‌پوشی کنیم، متوجه خواهیم شد که منابع رتبه اول کانادا برای ثروتمند کردن مردمش باید کافی باشد. کوین می‌پرسد: اینهمه پول کجا می‌رود؟ با ده‌ها چشم‌پوشی از منابع و صنایع، در موارد زیر کانادا بین هفت کشور اول جهان قرار دارد:

رتبه اول جهان:
آب: کانادا حدود ۲۰% آب شیرین جهان را در خود جای داده و در رتبه اول قرار دارد اما از آنجایی که تنها ۷% آن قابل تجدید است، از نظر تامین آب شیرین در رتبه دوم جهان قرار می‌گیرد. برخی از منابع آبی کشور که در مالکیت بومیان قرار دارد، برای سالیان سال با قیمت‌هایی نزدیک به رایگان به شرکت‌های بزرگ اجاره داده شده‌اند.
پتاس: کانادا بزرگترین تولید و نیز صادرکننده پتاس (اکسید پتاسیم) در جهان است. این کشور همچنین دارای بزرگترین ذخایر پتاس جهان با حدود ۳۱.۱% هم می‌باشد.
چوب خام / نرم: کانادا اولین تولید کننده چوب خام / نرم در جهان است و از نظر ده‌ها محصول چوبی بدست آمده از چوب خام این کشور را در رتبه اول تا هشتم قرار می‌دهد. کانادا هشتمین صادرکننده چوب خام جهان نیز هست. سال‌هاست چوب خام کانادا تحت تحریم و گمرکی سنگین آمریکاست.
خودروهای شاسی‌بلند، وانت و کامیون‌های سبک: کانادا ۵۰% کل خودروهای شاسی‌بلند، وانت و کامیون‌های سبک جهان را تولید و صادر می‌کند. البته این تولید با همکاری آمریکا و مکزیک صورت می‌گیرد.
عدس: کانادا اولین تولید و صادرکننده عدس در جهان است، اما ۹۹% از صادراتش به سیلوهای آمریکا می‌رود زیرا کانادا فاقد سیلوی تخصصی عدس است.
صنایع هوایی: کانادا رتبه اول تولید شبیه‌ساز پروازهای غیرنظامی، سوم در تولید موتورهای هواپیمای غیرنظامی، و چهارم در تولید هواپیماهای غیرنظامی در جهان را دارد.
 
رتبه دوم جهان
گندم: کانادا دومین صادر کننده گندم در جهان است اگرچه از نظر تولید، پنجمین تولیدکننده بزرگ گندم در جهان به شمار می‌رود که گاهی جایگاهش با فرانسه عوض می‌شود.
تولید برق آبی: کانادا دومین تولید کننده برق آبی در جهان است؛ با این حال در بخش‌هایی از کشور برق خود را به زیر قیمت به آمریکا می‌فروشد و در مناطق دیگری با قیمت بالاتر از آمریکا می‌خرد.
کنولا: کانادا دومین تولید کننده کلزا یا کنولا در جهان است که بیش از ۹۰% صادراتش به چین صورت می‌گیرد و هر از چند سالی چین با دبه کردن، قیمت این محصول را کاهش می‌دهد.
 
رتبه سوم جهان
نفت: نفت یکی از فراوان‌ترین منابع طبیعی است که در کانادا یافت می‌شود. این کشور با بیش از ۱۷۳ میلیارد بشکه ذخیره قابل استخراج، سومین ذخایر بزرگ اثبات شده نفت در جهان را پس از ونزوئلا و عربستان سعودی دارد. کانادا چهارمین صادرکننده بزرگ نفت در جهان نیز هست اما تقریبا فقط یک مشتری دارد که مجبور است نفت خود را با ده‌ها دلار تخفیف به آمریکا بفروشد اما در شرق کشور نفت گرانی را از عربستان بخرد. در ضمن کانادا با نداشتن پالایشگاه‌های خوب، از بزرگ‌ترین وارد کنندگان بنزین و گازوئیل جهان است.
الماس: کانادا سومین تولیدکننده بزرگ الماس خام در جهان، هم از نظر ارزش و هم از حجم است بطوریکه ۱۳% کل الماس جهان از کانادا تامین می‌شود.
 
رتبه چهارم جهان:
طلا:
کانادا با ارزش تولید ۱۳.۷ میلیارد دلار، چهارمین تولیدکننده بزرگ طلا در جهان است.
اورانیوم: کانادا که دارای چهارمین ذخایر بزرگ اورانیوم در جهان است، دومین تولید کننده بزرگ اورانیوم جهان نیز هست که به تنهایی ۱۵% تولید جهانی را در اختیار دارد.
آلومینیوم: کانادا چهارمین کشور تولیدکننده آلومینیوم اولیه و ششمین صادر کننده آن در جهان است.
گوشت: کانادا چهارمین صادرکننده بزرگ گوشت گاو تازه در جهان و یازدهمین کشور در تولید انواع گوشت در جهان است. عمده‌ترین خریداران گوشت از کانادا، آمریکا، ژاپن و کره‌جنوبی هستند.
ذغال سنگ: کانادا چهارمین صادرکننده جهانی زغال سنگ متالورژیکی است و شانزدهمین ذخایر بزرگ ذغال سنگ جهان را در اختیار دارد.
 
رتبه پنجم جهان:
گاز طبیعی: تقریبا تمام استان‌ها و مناطق کانادا گاز طبیعی دارند و گاز طبیعی را تولید هم می‌کنند. کانادا پنجمین تولید کننده و ششمین صادرکننده بزرگ گاز جهان است اما حتی نمی‌تواند یک قطره گاز مایع ال‌ان‌جی صادر کند. کانادا در برخی مناطق از آمریکا گاز می‌خرد و در برخی بخش‌ها نیز به آمریکا گاز می‌فروشد.
جو: کانادا پنجمین تولید کننده جو در جهان است که در عین حال پنجمین صادرکننده این محصول نیز هست.
 
رتبه هفتم جهان:
نیکل: کانادا هفتمین کشور جهان از نظر دارا بودن معادن نیکل در جهان است، اگرچه این کشور به استخراج این فلز زیاد نمی‌پردازد.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


آهن: کانادا هفتمین تولیدکننده سنگ آهن در جهان و هجدهمین صادرکننده بزرگ فولاد جهان است. بیشترین صادرات کانادا در این زمینه‌ها به آمریکاست.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, December 4, 2023 - 20:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به