ایران استار: دولت ترودو قصد دارد تمرکز خودش را از ارائه یک طرح برای بهبود اقتصادی بر مدیریت بهداشت عمومی تغییر دهد. منابع رسانه‌ای می‌گویند موارد جدید کرونا در کانادا بر این دستور استراتژیک دولت تاثیر گذاشته است.
جلسات سه روزه کابینه دولت فدرال در حالی امروز به پایان رسید که نخست وزیر جاستین ترودو و وزرایش بر حفظ امنیت کانادایی‌ها در هنگام شیوع کرونا تاکید داشتند. دولت قرار است در سخنرانی مهم روز ۲۳ سپتامبر دستور کار خود را متمرکز و ومشخص کند. در ابتدا ترودو قول داده بود که یک طرح بلند پروازانه بهبود اقتصادی را ارائه خواهد کرد اما امروز گفت که تمرکز فوری دولت بر مدیریت بحران بهداشت عمومی است زیرا موارد کرونا همچنان در حال افزایش است.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
ترودو گفته است که این بیماری همه گیر باعث ایجاد شکاف در شبکه ایمنی اجتماعی کانادا شده و دولت برای کمک به کسانی که در معرض ضربه خوردن از این شکاف‌ها هستند، تلاش خواهد کرد. وی افزود: "من فکر می‌کنم که ما قطعاً باید با هم کار کنیم تا اطمینان حاصل شود که ما برای یکدیگر هستیم و از این همه‌گیری کرونا در شرایط بهتری عبور کنیم". نخست وزیر لیبرال کانادا درباره چشم انداز وضعیت اقتصادی کشور نیز گفته است: "همانطور که ما در مورد چگونگی راه‌اندازی مجدد اقتصاد و ایجاد مشاغل خوب در حال حاضر و آینده تأمل می‌کنیم، بدیهی است که بر بخش سبز و مشاغل جدیدتر و نوآوری و فن‌آوری پاک بخشی اساسی برای بهبود بهتر و ایجاد آینده قوی‌تر تمرکز کنیم".
 
ترودو: انتخابات مجدد نه، به دنبال رای اعتماد هستیم
Ontario Get Flue Shot - واکسن آنفولانزا بزنیدNobel Auto
پس از سخنرانی روز ۲۳ سپتامبر موسوم به ترون اسپیج (throne speech) موضوع رای اعتماد دوباره به دولت مطرح خواهد شد. البته پیشتر صحبت از برگزاری انتخابات زودهنگام مطرح شده اما ترودو گفته ضمن باور داشتن به توانایی انتخابات کانادا برای اداره کشور فعلا یک انتخابات دیگر را نمی‌خواهد.
ترودو گفته است: "من یک انتخابات {جدید و دوباره} نمی‌خواهم و فکر نمی‌کنم کانادایی‌ها نیز یک انتخابات را بخواهند. من فکر می‌کنم کانادایی‌ها می‌خواهند سیاستمداران با هم کار کنند تا به آنها خدمت کنند و آینده بهتری برایشان بسازند و آنها را از کرونا در امان نگه دارند". دولت لیبرال ترودو که دولت اقلیتی است، برای تداوم خودش و گرفتن رای اعتماد در سخنرانی تاج و تخت یا همان ترون اسپیج به حمایت یکی از احزاب مخالف احتیاج دارد.
 
اختصاص ۱۹ میلیارد دلار کمک فدرال برای بازگشایی اقتصادی
این هفته، جگمیت سینگ، رهبر حزب دموکراتیک ملی کانادا گفت که حزب وی بیش از سخنرانی ۲۳ سپتامبر نگران موضوع بودجه است. وی گفت: "آنچه آنها در سخنرانی تاج و تخت می‌گویند واقعاً تأثیر چندانی ندارد و لایحه بودجه راهی برای ارزیابی واقعی درباره جدی بودن دولت در پیگیری وعده‌های خودش است".
ترودو امروز نیز اعلام کرد که ۱۹ میلیارد دلار بودجه فدرال برای کمک به استان‌ها و سرزمین‌ها برای بازگشایی ایمن اقتصاد پس از دریافت نامه‌های هریک از نخست وزیران این مناطق که چگونگی هزینه این پول را نشان می‌دهد، به جریان خواهد افتاد.
Date: Wednesday, September 16, 2020 - 19:30

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهWebsite Design

Share this with: ارسال این مطلب به