جدول زمانی سپتامبر ترودو را معاون رئیس بهداشت عمومی کانادا، دکتر "هاوارد نجو" مجددا تکرار کرد و گفت در همین راستا تلاش می‌کند
ترودو احساس می‌کند اکثر کانادایی‌ها می‌توانند تا سپتامبر ۲۰۲۱ واکسینه شوند. نخست وزیر کانادا با که پرسش‌های مداوم در مورد استراتژی واکسن کرونا مواجه است، سعی کرد مردم را مطمئن کند که بیشتر کانادایی‌ها می‌توانند تا سپتامبر ۲۰۲۱ واکسینه شوند. توزیع واکسن در کانادا به عهده یک فرمانده سابق ناتو گذاشته شده است.
این برای داگ فورد، نخست وزیر انتاریو که پس از صحبت ترودو سخن می‌گفت، عدم ارائه اطلاعات لازم به استان‌ها و مناطق مورد نیاز در واکسن زدن و زمانبندی آن، خبر خوبی نبود. فورد گفت كه كنفرانس ترودو كه پنجشنبه شب با نخست وزیران داشت، فاقد اطلاعات لازمه بوده است.
 
ترودو: واکسینه شدن کانادایی‌ها تا سپتامبر؛ رکوردشکنی کرونا در انتاریو
در حالی که اخبار امیدوار کننده واکسن این روزها مانند "نور در انتهای تونل" می‌ماند، ترودو می‌گوید: "ما باید کمی بیشتر منتظر بمانیم. آنچه واقعاً مهم است این است که بتوانیم از خط پایان عبور کنیم (موفق باشیم). این واقعیت که پزشکان تأکید کردند همه چیز باید طبق برنامه پیش برود، ما می توانیم اکثر کانادایی‌ها را تا ماه سپتامبر آینده واکسینه کنیم. این ما را در جایگاه بسیار خوبی قرار می‌دهد".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
ترودو با گفتن اینکه کانادا جدول زمانی مشخصی تاکنون داشته و افزود: "ما در تلاش هستیم تا هر آنچه در توان داریم برای كانادایی‌ها انجام دهیم، با گوش دادن به متخصصانی كه با افراد برتر كار می‌كنند اطمینان حاصل كنیم كه این كار را به سرعت و با اطمینان انجام می‌دهیم".
ترودو گفت کانادا برای تقسیم واکسن در کانادا به یک ژنرال سابق ناتو اعتماد کرده است. "دانی فرتین" قرار است مدیریت توزیع، تدارکات، فریزر، به اشتراک‌گذاری داده‌ها، و دسترسی به جوامع بومی را بعهده داشته باشد. وی اصرار داشت که اتاوا متعهد است که با همکاری استان‌ها و مناطق در سریعترین زمان ممکن واکسن‌های ایمن و موثر کوید-۱۹ را تأمین کند.
در اتاوا، "آنیتا آناند" وزیر تدارکات نیز در مورد تاریخ تحویل دقیق با سوالاتی روبرو شد، اما اصرار داشت که او در تماس مداوم با تأمین‌کنندگان واکسن‌ها می‌باشد تا مطمئن شود که کانادا می‌توانند به محض تأیید، مردم را واکسینه کند. آناند گفت: "این یک فرایند پیچیده و نامشخص است، اما ما به این برنامه مسلط هستیم. وقتی كانادا واکسن را تایید کرد، من شخصاً اطمینان می‌دهم در اولین زمان ممکنه واکسیناسیون اجرایی شود".
جدول زمانی سپتامبر ترودو را معاون رئیس بهداشت عمومی کانادا، دکتر "هاوارد نجو" مجددا تکرار کرد و گفت در همین راستا تلاش می‌کند و هشدار داد که هنوز "ناشناخته‌های بسیاری" در این رابطه وجود دارد. وی افزود: "مطمئناً ما همیشه نسبت به نحوه واکسیناسیون خوش بین بوده‌ایم، البته با احتیاط خوش‌بین بوده‌ایم. ما دو واکسن داریم که بسیار امیدوار کننده است". اتاوا توافقنامه‌های خود را با پنج سازنده واکسن نهایی کرده و در حال مذاکره پیشرفته با دو شرکت دیگر است. به گفته خدمات عمومی و تداركات كانادا، این کشور در حال معامله بر روی ۱۹۴ میلیون دوز با گزینه خرید ۲۲۰ میلیون دوز اضافه دیگر نیز هست.
 
رکوردشکنی کرونا در انتاریو
امروز جمعه، انتاریو با ثبت یک رکورد جدید ۱,۸۵۵ ابتلای روزانه و ۲۰ مرگ، به نگرانی‌ها افزود، اگرچه معاون وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد که استان بزودی به روند کاهشی وارد شود. کبک امروز با گزارش ۱,۲۶۹ مورد جدید و ۳۸ مورد مرگ و میر اکنون وضعیت بهتری به نسبت انتاریو پیدا کرده است.
فورد که در یک نشست خبری جمعه در کنار رئیس جدید کارگروه توزیع واکسن انتاریو، ژنرال بازنشسته " ریک هیلیر" حاضر شده بود گفت: "من پاسخی را که می‌خواستم بشنوم دریافت نکردم، هیچ یک از نخست وزیران پاسخی که می‌خواستند بشنوند را دریافت نکردند. من نمی‌توانم به اندازه کافی به ترودو تأکید کنم: وقت دارد می‌گذرد. ما امیدواریم که در ماه ژانویه این واکسن‌ها را دریافت کنیم، امیدوارم دوباره من سه سوال ساده را از او بپرسم: چه زمانی این مشکل حل می‌شود؟ چه نوع واکسنی را دریافت می‌کنیم؟ و چه مقدار از این واکسن را دریافت می‌کنیم؟ ما باید اینها را بدانیم تا ژنرال هیلیر بتواند برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهد".
انتاریو با اشاره به گزارش‌هایی كه سایر كشورها از قبل درباره برنامه‌های خود درباره کرونا اعلام كرده‌اند، از دولت فدرال خواست فوراً برنامه خود را فاش كند. مقامات آمریکایی گفته‌اند که ۶.۴ میلیون دوز واکسن فایزر می‌تواند در طی ۲۴ ساعت پس از تصویب آن به برخی از شهروندان بااولویت برسد، در حالی که واکسن مدرنا تا پایان سال در دسترس خواهد بود، اگرچه عموم مردم تا بهار واکسن دریافت نخواهند کرد. هیلیر گفت مهم نیست که چه زمانی واکسن به کانادا می‌رسد، اما وی برنامه‌های توزیع واکسن انتاریو را برای ۳۱ دسامبر آماده می‌شود.
Date: Friday, November 27, 2020 - 21:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به