ما در جوامع خود هیچ وقت احزاب سیاسی نداشتیم‌، هیچ وقت تقسیم‌بندی بر اساس یک ایدئولوژی خاص، یا یک رویکرد خاص، انجام نمی‌شد
وزیر پیشین دادگستری و دادستان کل کانادا که در میان اقوام بومی بزرگ شده‌ می‌گوید: "مادربزرگ و پدر و مادرم همیشه به من یاد می‌دادند که همه افراد یک جامعه بدون توجه به جنسیت خود و اینکه از کجا آمده‌اند‌، همیشه در جامعه نقش خود را بازی می‌کنند. ما برای هزاران نفر تصمیم می‌گیریم و این بدان معنا نیست که همه موافق آن تصمیم ‌باشند،‌ ما برای تصمیم‌گیری بحث و گفتگوی زیادی می‌کنیم،‌ اما وقتی راه پیش رو را تعیین کردیم‌، آن راه، راه پیش رو است که باید دنبالش کنیم". این الگوی "جودی ویلسون ریبولد" برای عملکرد جامعه در حال رشد بود.
جودی که به دلیل نگرانی از دخالت دولت در پرونده "اس‌ان‌سی لاوالان" در ماه فوریه از کابینه لیبرال استعفا داده‌ و در ماه آوریل از حزب اخراج شده بود درانتخابات پیش رو به عنوان نماینده مستقل از منطقه "گران‌ویل ونکوور" کاندید شده است. او در پاسخ به این سوال که آیا زنان می‌توانند سیاست را تغییر دهند گفت: "این بدان معنا نیست که تغییر الگوهای رفتاری که مدت طولانی وجود داشته کاری آسان است. هنوز هم مردسالاری وجود دارد که با سیستم اجین شده و شما می‌توانید آنرا احساس کنید". ریبولد گفت: "هرجایی که می‌روم مردم به سمت من می‌آیند و اکثریت قریب به اتفاق آنها می‌گویند از آنچه انجام دادی متشکریم‌، از شما متشکریم که نشان دادی می‌توان در سیاست اصولی را رعایت کرد. من این حس را دارم که بسیاری از مردم از سیاست ناامید شده‌اند. برداشت آنها از سیاستمداران این است که آنها دنبال منافع خود هستند و من این موضوع را می‌فهمم".
Website Design
ریبولد می‌گوید من در بین اقوام بومی بزرگ شدم، میان جامعه‌ای که در آن زنان همیشه دارای جایگاه بالاتری بودند. مادربزرگ و پدر و مادرم همیشه به من یاد می‌دادند که همه افراد در پیشرفت جامعه نقش دارند و اگر شخصی از نقش خود استفاده نکند جامعه از آن متضرر خواهد شد. من به اتاوا آمدم كه  فضای بهتری را برای جوامع بومی ایجاد كنم تا در عصر مدرن این جوامع نیز بازسازی شوند. من فهمیدم که دولت فدرال می‌تواند چیزهای زیادی را از جامعه بومیان بیاموزد. ما در جوامع خود هیچ وقت احزاب سیاسی نداشتیم‌، هیچ وقت تقسیم‌بندی بر اساس یک ایدئولوژی خاص، یا یک رویکرد خاص، انجام نمی‌شد ‌و چرخه انتخابات چهار ساله هم نداشتیم. ما هزاران سال بر اساس تصمیم‌گیری جمعی زندگی کرده‌ایم.
جودی در جواب به این سوال که چرا به عنوان نماینده مستقل در انتخابات شرکت می‌کند گفت: "‌می‌دانستم اگر از سیاست فاصله بگیرم خیلی راحت‌تر زندگی خواهم کرد ولی به این نتیجه رسیدم که باید ادامه بدهم. بعد از این تصمیم شاید بیشتر از 150000 مکاتبه با مردم داشته‌ام که طی آن مردم از این تصمیم من تشکر کرده‌ و گفته‌اند که من کار درستی انجام داده‌ام، و اینکه الان عضو حزب لیبرال نیستم به این معنی نیست که کار من در سیاست تمام شده است؛ من معتقدم که هنوز هم می‌توانم کمک کنم".
 
Date: Wednesday, September 18, 2019 - 20:00

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به