طبق روند دادگاه احضاریه‌ای برای بن سلمان و دیگر متهمان برای دفاع از خود فرستاده می‌شود
یک دادگاه آمریکا که روی دادخواست یک مقام سابق اطلاعاتی عربستان سعودی که اکنون ساکن کاناداست، احضاریه برای ولیعهد عربستان سعودی، "محمد بن سلمان"، صادر کرده و ادعا می‌کند بن سلمان سعی کرده با فرستادن تیم مرگ به کانادا در اکتبر سال ۲۰۱۸، مخالفش را ترور کند.
در دادخواست قرائت شده روز جمعه در کلمبیای ایالات متحده آمریکا، "سعد الجبری" مخالف ولیعهد عربستان گفت ادعا کرده که بن سلمان در پی کشتن اوست و از دادگاه خواست تا لیست بلند متهمان این پرونده از جمله بن سلمان را به دادگاه احضار کند و افزود: "شما باید پاسخگوی شاکی و شکایتش ظرف ۲۱ روز پس از دریافت شکایت‌نامه‌اش باشید".
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
 
دادگاه آمریکا ولیعهد عربستان را بخاطر اعزام تیم مرگ و ترور به کانادا احضار کرد
احضاریه دادگاه، یک اطلاعیه رسمی است که به فردی که از وی شکایت شده اطلاع داده می‌شود که "سو" شده است. لیست احضاریه‌های متهمان این پرونده شامل ۱۲ نفر دیگر نیز می‌شود که به گفته الجبری، تلاش ناموفقی در کشتن وی داشته‌اند. الجبری پنجشنبه گذشته اسناد اعزام تیم مرگ "ببر"، که بخشی از نیروی شخصی مزدور بن سلمان است را تقدیم دادگاه کرد و نشان داد که در اکتبر سال ۲۰۱۸، دو هفته پس از اینکه واشنگتن پُست اسناد قتل و تکه‌تکه شدن جمال خاشقجی روزنامه‌نگار مخالف سعودی در کنسولگری این کشور در ترکیه را رو کرد، این تیم مرگ با ویزای توریستی و یک ویزای دیپلماتیک برای کشتن الجبری وارد کانادا شده بودند.
روی عکس کلیک کنید تا شماره بگیرد
insurance بیمه Nobel Auto
اسناد دادگاه می گویند که این تیم پس از ورود در فرودگاه و شناسایی بازگردانیده شدند بجز یک نفر که ویزای دیپلماتیک داشت. اسناد دادگاه می‌گویند: "با عدم موفقیت در کانادا (بن سلمان همچنان) در تلاش برای قتل غیرقانونی {الجبری} تا به امروز است. در ماه‌های اخیر بن سلمان حتی برای کشتن الجبری "فتوا و حکم مذهبی" تهیه کرده است.
هیچ یک از اتهامات فوق هنوز در دادگاه اثبات نشده‌اند. طبق روند دادگاه احضاریه‌ای برای بن سلمان و دیگر متهمان برای دفاع از خود فرستاده می‌شود.

چرا بن سلمان دنبال الجبری است؟
الجبری پس از فرار از عربستن به دنبال کودتای بن سلمان در قصر پادشاهی که بن سلمان طی آن ولیعهد شد، از سال ۲۰۱۷ در کانادا زندگی کرده است. الجبری که دست راست "محمد بن نایف"، برادرزاده پادشاه "سلمان بن عبدالعزیز آل سعود" بعنوان کسی که از بسیاری از اسرار آگاه است مورد توجه بن سلمان بوده بطوریکه تلاش‌های زیادی برای بازگشت اجباری و یا مرگ او صورت گرفته؛ از جمله گروگان گرفتن دو کودک بزرگش که بعدا ممنوع‌الخروج شدند و دیگر اعضاء خانواده که دستگیر و شکنجه شده‌اند. دادخواست ادعا می کند که وی از طریق "واتس اپ" پیام‌هایی را از بن سلمان دریافت کرده است.

Date: Monday, August 10, 2020 - 20:30

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به