ترودو در بیانیه‌ای گفت هر كارمند دولت كانادا حق كار در یك محیط سالم و ایمن را دارد
ایران استار: "جولی پایات" فرماندار کل کانادا بالاخره چندی پس از رسوایی مربوط به آزار و اذیت کارمندانش در دفتر کار، از سمت خود استعفاء کرد. خانم پایت از سال ۲۰۱۷ و بنا به پیشنهاد جاستین ترودو نخست وزیر وقت و موافقت ملکه انگلستان، فرماندار کل کانادا بود.
پایات تا پیش از سمت فرماندار کلی، فردی با جایگاه علمی و اجرایی در حوزه فضانوردی شناخته می‌شد. وی در ۲۰ اکتبر ۱۹۶۳ میلادی در مونترآل زاده شده و در مأموریت‌های اس‌تی‌اس-۹۶، اس‌تی‌اس-۱۲۷ حضور داشته‌است.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
رسوایی آزار کارمندان در محل کار، ژولی پایات فرماندار کل کانادا را مجبور به استعفا کرد
بر اساس اعلام رسمی فرماندار جولی پایت و "آسونتا دی لورنزو" منشی او از سمت خود استعفاء کرده‌اند. سال گذشته بود که یک دفتر مشاوره مستقل توسط دفتر نخست وزیر کانادا استخدام شد تا گزارش‌هایی را که درباره آزار و اذیت محل کار فرماندار در "ریدو هال" بود را بررسی کند.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
نتیجه این گزارش‌ها تایید آزار و اذیت کارمندان بوده و با انتشار این گزارش‌ها اکنون جولی پایات استعفا کرده است.
یک منبع خبری سی‌بی‌سی نیوز گفت که پایت پیش از استعفاء در روز سه‌شنبه با "دومنیک لوبنانی" رئیس شورای حریم خصوصی ملکه برای کانادا، و "یان شوگارت" دبیرکل دفتر نخست وزیری کانادا دیدار و صحبت کرده بود. همین منبع گفته است که پایات شب گذشته نیز با نخست وزیر جاستین ترودو صحبت کرده است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
پایت در بیانیه‌ای درباره استعفاء خودش از آنچه "تنش" در ماه‌های اخیر خوانده بود عذرخواهی کرده و گفته است که همه حق داشتن محیط کار سالم و ایمن را دارند. وی در این بیانیه گفته است: "همه ما چیزهای متفاوتی را تجربه می‌کنیم اما باید همیشه تلاش داشته باشیم که بهتر عمل کرده و به ادراک یکدیگر توجه کنیم". وی همچنین گفت که استعفای وی در زمان خوبی صورت می‌گیرد زیرا پدرش از نظر سلامتی ضعیف شده و خانواده‌اش نیاز به کمک او دارند. گفتنی است که طبق قانون، اکنون "ریچارد واگنر" رییس دادگاه عالی کانادا وظایف فرماندار کل را به طور موقت انجام خواهد داد.
در عین حال جاستین ترودو نیز در بیانیه‌ای گفت: "هر كارمند دولت كانادا حق كار در یك محیط سالم و ایمن را دارد و ما همیشه این مسئله را بسیار جدی خواهیم گرفت. اطلاعیه امروز فرصتی را برای رهبری جدید در دفتر فرمانداری کل فراهم می‌کند تا نگرانی‌های ایجاد شده در محل کار را بررسی و برطرف کند."

حرف و حدیث درباره هزینه حقوقی جولی پایت برای دفاع از خودش در برابر اتهامات
در گزارش رسانه‌ها آمده است که اتهام آزار کارمندان در دفتر فرماندار کل مربوط به آزار حداقل ده کارمند عمومی و کارمندان سابق وی است که در محل کار او مورد تحقیر قرار گرفته‌اند و همچنین دی لورنزو، دوست قدیمی و معاون پایات نیز به قلدری علیه کارکنان متهم شده است. این اخبار در زمان انتشار با بهت عمومی مردم مواجه شده بود اما ادامه این موضوع باعث فشار افکار عمومی بر ترودو برای مشخص شدن این موضوع گشت.
پایات دو روز پس از پخش این داستان در توئیت خود نوشته بود كه او "به شدت نگران گزارش‌های رسانه‌ای است و مسائل مربوط به آزار و اذیت در محیط كار را بسیار جدی می‌گیرد". البته او پیشتر گفته بود که شغل جدیدش (فرمانداری کل) با دیگر کارهایش بسیار متفاوت بوده و وی در حال تلاش برای تنظیم کردن خود با شرایط جدید است.
از تاریخ ۵ ژانویه، ریدو هال بیش از ۱۵۰ هزار دلار از بودجه عمومی را برای وكالت قانونی در قبال اتهامات مطرح شده خرج كرده و یک دادرس سابق دادگاه عالی و شرکت حقوقی "بلیک" را نیز استخدام کرده است. به هرحال گفته می‌شود مبلغ این قرار داد بزرگتر و بیشتر از مبلغ ۸۸,۳۲۵ دلار است که دولت فدرال برای انجام بررسی اتهام آزار با مشاوران حقوقی امضا در سپتامبر ۲۰۲۰ هزینه کرده است.
برخی منابع همچنین گفته‌اند که آسونتا دی لورنزو، دوست و دبیر فرماندار کل که متهم به آزار و اذیت کارکنان نیز شده اخیراً "ماری هنین" را برای وکالت خودش استخدام کرده است. هنین وکیل مدافع پیروز پرونده‌های سرلشکر دریادار کانادا و ژیان قمیشی نیز بوده است.
البته استعفاء فرمانداران کل زیر فشار افکار عمومی یا در خواست نخست وزیر در کشورهای مشترک‌المنافع قبلا هم اتفاق افتاده است از جمله در سال ۲۰۰۳ که "پیتر هولینگ ورث" فرماندار استرالیا پس از جنجال در مورد نحوه رسیدگی به ادعاهای سوء استفاده جنسی و در حالی که اسقف اعظم بریزبن بود، از سمت خود استعفا داد.
"مایکل جکسون" از انستیتوی مطالعه تاجگذاری در کانادا در کالج "مسی" گفته است پس از استعفا یا برکناری فرماندار کل، دولت نیازی به تعیین بلافاصله یک فرماندار جدید ندارد. در همین حال حزب بلوک کبکوا با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی در بررسی فوری محل کار فرماندار کل سابق شد و گفت که سمت فرماندار کل در دموکراسی جایی ندارد. در عین حال "ارین اوتول" رهبر حزب محافظه‌کار با انتشار بیانیه‌ای از دولت لیبرال خواست قبل از انتخاب جانشین دائمی پایات با سایر احزاب مشورت کند.

Date: Thursday, January 21, 2021 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به