فوزیه، خواننده، ترانه‌سرا و نوازنده کانادایی مراکشی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و عربی صحبت می‌کند و در دانشگاه کامپیوتر می‌خواند
فوزيه أويحيى معروف به فوزیه، متولد ۵ ژوئیه ۲۰۰۰، خواننده، ترانه‌سرا و نوازنده کانادایی مراکشی که به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و عربی صحبت می‌کند و از همین دسامبر سال ۲۰۲۰ حساب کاربری "اسپاتی‌فای" او بیش از ۲.۵ میلیون شنونده ماهانه پیدا کرده است.
اولین آلبوم تکی او پس از همکاری با چند خواننده دیگر، "استرایپد" (سلب شده) نام دارد که در تاریخ ۶ آگوست ۲۰۲۰ با ۶ آهنگ (با پیانو) که قبلا ۵ عدد از آنها را جداگانه اجرا کرده بود منتشر شده است. وی در بسیاری از آهنگ‌هایش، خودش پیانوی آهنگش را اجرا می‌کند.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
فوزيه أويحيى، غول جدید موسیقی، دختر ۲۰ ساله کانادایی مراکشی است
او که در پانزده سالگی برنده ترانه سال، جایزه تماشاگران و جایزه بزرگ "لاچیکان الکتریک" در ۲۰۱۵ شده با پُست ویدئو موزیک‌هایش روی یوتیوب توانسته اولین قرارداد مهمش را با آژانس استعدادهای درخشان "پارادیگم" بگیرد.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
او در سال ۲۰۱۶ جایزه دیگری را کسب کرد اما در سال ۲۰۱۷ علاوه بر دریافت یک جایزه توانست با همراهی با "مت اپ" دیگر خواننده کانادایی برنده مسابقه بین‌المللی ترانه‌سرایی جهان شود. این دو، اولین کانادایی‌های تاریخ ۱۶ ساله این رقابت‌ها هستند که با غلبه بر ۱۶,۰۰۰ نفر دیگر از ۱۳۷ کشور مختلف توانستند این جایزه بزرگ را به خانه ببرند. بنا به گفته "دیود گتا" صدای او قوی، متین، عالی، و با لرزش قدرتمندانه است. پس از این موفقیت‌ها بود که وی سرانجام اولین آلبومش را منتشر کرد.
 • ویدئو "حتی مرا نمی‌شناسی" فوزیه را بین لیست برخی از آهنگ‌هایش اینجا ببینید:
۹ واقعیت درباره فوزیه
از آنجایی که فوزیه ستاره‌ای نوظهور است هنوز اطلاعات زیاد "پاپاراتزی‌گونه" یا زردی از او وجود ندارد، اما حداقل می‌توان به چند نکته جالب زیر در مورد اشاره کرد:
 1. متولد کازابلانکا در مراکش:
  لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
  sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
  insurance بیمه
  او در شهر زیبای کازابلانکا در مراکش متولد شده و یک سال پس از تولد همراه خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کرده اما خودش می‌گوید هرگز ریشه‌های عربیش را از قبل و موسیقی‌اش دور نمی‌کند. وی چنین توضیح می‌دهد: "موسیقی پاپی که من می‌نویسم، رنگ و بوی عربی دارد كه به طور طبیعی از رشد آمیزه‌هایم در ژانرهای مختلف ناشی می‌شود. این شالوده اصلی کار من است. من دوست دارم ملودی‌های جذاب پاپ را با شعله‌هایی از آواز عربی یا سایر عناصر موسیقی داشته باشم".
   
 2. مسلط به عربی، فرانسوی و انگلیسی:
  وی می‌گوید با دانستن سه زبان، استعدادیش ظهور بیشتری یافته است و تاثیر این سه زبان در پیشرفتش کاملا عیان است.
   
 3. بزرگ شده روستا:
  خانواده او پس از مهاجرت از مراکش، ابتدا هنگامی که او یک ساله بود، به مونترال رفتند و سپس به روستای "کارمان" در استان مانیتوبا نقل مکان کردند. کارمان یک شهر کوچک کشاورزی است که تقریباً ۳,۰۰۰ نفر جمعیت دارد!
   
 4. حضور در آهنگ "دیوید گتا":
  او پس از اینکه اجرا موفقی در آهنگ "نبرد" با دیوید داشت موفق شد مورد توجه بسیاری از افراد در سطح جهان قرار گیرد. گتا در مورد فوزیه گفته که صدایش عالی، با لرزشی قدرتمند و سبک منحصر به فرد است.
   
 5. پیانو از ۶ سالگی:
  اولین بار که دستش به کلیدهای پیانو خورد ۶ سال بیشتر نداشت و پس از آن یازده سال در پیانو کلاسیک آموزش دید. البته در این فاصله کمی گیتار و ویولن نیز زده است. خودش چنین اعتراف می‌کند: "پیانوی کلاسیک یکی از بزرگ‌ترین نقش‌ها را در موسیقی من بازی کرده، من از پیانو فداکاری و سخت‌کوشی را آموختم".
   
 6. از شوپن تا بیانسه:
  از آنهایی که روی او تاثیر فراوان داشتند می‌توان شوپن، باخ و موتزارت را نام برد، البته باید در زمینه موسیقی عربی به ‌ام کلثوم و فیروز اشاره کرد، و از دیگر تاثیرگذاران روی او بیانسه، ریحانا، سیا، ادل، ایمجین درگونز، فال اوت بوی و آریانا گراند را می‌توان نام برد. به همین دلیل جای تعجب نیست که صدای او بسیار منحصر به فرد و زیباست.
   
 7. مهندس کامپیوتر:
  فوزیه فقط یک هنرمند در زمینه موسیقی نیست، او سال گذشته در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه مانیتوبا ثبت نام کرده و می‌خواهد در هر زمینه تعادل برقرار کند.
   
 8. با یوتیوب:
  او مانند بسیاری دیگر از هنرمندان نسل جدید کارش را با یوتیوب آغاز کرده و موفقیت اولیه‌اش را مدیون یوتیوب است. از آنجا بود که آهنگ‌هایش را به سایت اشتراک ویدیو فرستاد و مورد توجه طرفداران و صنایع موسیقی قرار گرفت.
   
 9. ریزه میزه:
  او فقط ۱۵۸ سانت قد دارد و البته به آن افتخار می‌کند و به خوبی آگاه است که با چنین جثه ریزه‌میزه‌ای چنین صدای فوق‌العاده بزرگی دارد. او با لبخند می‌گوید: "همیشه دیدن واکنش‌های مردم وقتی شروع به خواندن می‌کنم برایم جالب است؛ خوشحالم که چنین ترکیب ضدونقیضی از اندام کوچک ولی صدایی بزرگ را دارم و این به من انرژی بیشتری می‌دهد. گاه‌گاهی فکر می‌کنم اگر هیکل بزرگی می‌داشتم شاید مردم بیشتر متوجه هیکل من می‌شدند، می‌ایستادند و به من گوش می‌کردند اما اکنون می‌خواهم همه به آوازم گوش کنند".
Date: Saturday, December 26, 2020 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به