کاری که ما انجام می‌دهیم این است که از همه کانادایی‌ها می‌خواهیم پروازهایشان را لغو کنند، نه فقط به کارائیب یا مکزیک، بلکه به همه مقاصد
با اعلان روز جمعه نخست وزیر جاستین ترودو که سرانجام و در پی افزایش فشارها برای بستن فرودگاه‌ها اعلام کرد که کلیه مسافران ورودی به کانادا باید به خرج خود به قرنطینه اجباری روند، شرکت‌های هواپیمایی به سرعت توافق کردند تا تغییرات بزرگی را در پروازهایشان بوجود آورند.
کانادا از ماه مارس ممنوعیت سفر غیر ضروری را برای هر شخصی که شهروند یا مقیم کانادا نیست به اجرا گذاشته اما ممنوعیت ورود کانادایی‌ها (شهروند یا مقیم) به داخل و خارج از کشور تاکنون هرگز اعلان و اجرا نشده بود. این اقدام به دنبال ورود و شیوع ویروس کرونای انگلیسی از اروپا توسط کانادایی‌ها به داخل کانادا بررسی شده و برای جلوگیری از ورود ویروس کرونایی آفریقای جنوبی و برزیلی در نظر گرفته می‌شود. بستن مرزها به روی حتی کانادایی‌ها چالش بزرگی برای کاناداست و چند کشور دیگر نیز با بحث‌های زیادی چنین اقدامی را انجام داده‌اند. از اوایل ژانویه نیز طبق یک دستور دولتی اکثر مسافران می‌بایست قبل از ورود به کانادا اثبات آزمایش منفی کوید-۱۹ طی ۷۲ ساعت پیش از پرواز را نشان خطوط هواپیمایی می‌دادند. همین تغییر باعث گیر افتادن برخی خانواده‌ها در خارج از کشور شده بود.
Han Dong Toronto Canada MP
Majid Jowhari MP Canada Nowruz 1400, 2021
 
قانون ترودو: قرنطینه اجباری مسافران به کانادا در هتل به خرج خودشان؛ لغو پروازهای شرکت‌های هواپیمایی‌
ترودو که در بیرون از خانه خود در اتاوا و سرمای منهای ۱۹ درجه صحبت می‌کرد گفت: "با وجود چالش‌های کنونی مقابله با کوید-۱۹، در داخل و خارج از کانادا، همه موافقیم که اکنون زمان پرواز کردن کانادایی‌ها نیست". او گفت که دولت به زودی آزمایش "دقیق کرونا" اجباری را برای افرادی که به کانادا برمی‌گردند "در اسرع وقت در هفته‌های آینده" به مجلس ارائه می‌شود تا قانونی شود. این موضوع از ژانویه بصورت دستورالعمل دولتی در حال اجراست.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
ترودو گفت: "ما می‌دانیم که اقدامات جدید می‌تواند روی ورود نسخه‌های موجود ویروس کرونا تاثیرگذار باشد و به همین دلیل است که باید اقدامات اضافی مشروحه کنونی را انجام دهیم". او گفت با اینکه ورود بین‌المللی کرونا از طریق مسافر اکنون "بسیار کم است" توضیح داد که این تعداد "اما صفر نیست" و به همین دلیل کانادا مسافران غیر ضروری از آمریکا را نیز ملزم می‌کند تا آزمایش منفی کرونایشان را قبل از ورود به مرز زمینی از ایالات متحده، نشان دهند.
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
insurance بیمه
چگونگی اجرا
پس از ورود این مسافران با کرونای منفی نیز آنها مجبورند برای هزینه آزمایش کرونا در داخل کانادا سه روز در هتلی كه توسط دولت تأیید شده است منتظر بمانند و هزینه‌های آنرا که نفری حدود ۲,۰۰۰ دلار برآورد می‌شود را بصورت شخصی بپردازند. افرادی که به دلایل غیر ضروری از خارج از کشور برمی‌گردند نیز پس از این زمان باید به مدت ۲ هفته دیگر خود را قرنطینه کنند یا با مجازات‌های مالی سنگین یا زندان مواجه شوند. این مجازات‌ها قبلا از ماه مارس تصویب، قانونی و اعمال شده بود.
دکتر "ترزا تام"، رئیس بهداشت عمومی کانادا در اینباره گفت کسانی که آزمایش منفی دارند، می‌توانند قرنطینه ۱۴ روزه خود را در خانه خود اما با افزایش نظارت شدید دولت به پایان برسانند و افزود که ۱۰ روز خانه ماندن باعث ریزش بیماری‌های ویروسی آنها خواهد شد. او در ادامه گفت مسافرانی که در خارج از کشور واکسینه شده‌اند همچنان مشمول قوانین قرنطینه خواهند بود اما افزود که این مورد هنوز در حال بررسی است.
وزیر حمل و نقل کانادا گفت که فقط پروازهای باربری از این بندها معاف خواهند ماند و "استثناهای بسیار محدود" دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که آنها را توضیح نداد. "عمر الغابرا" وزیر جدید حمل و نقل در پاسخ به این سوال که چرا سایر مقاصد تعطیلاتی کانادایی‌ها از جمله فلوریدا در آمریکا بخشی از این تعلیق‌ها نیستند، گفت که دولت به وضعیت مکان‌ها توجه دارد نه اجرای یک قانون چشم بسته. وی گفت: "یک توافق داوطلبانه و تفاهم بین دولت و شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد که می‌گوید بهتر است شرکت‌های هواپیمایی پروازهای به مناطق با وضعیت قرمز را به حالت تعلیق درآورند. اکنون افرادی که به ایالات متحده سفر می‌کنند همان شرایطی را دارند که همه دارند، فقط پروازهایشان کاملا لغو نمی‌شود". او توضیح داد: "کاری که ما انجام می‌دهیم این است که از همه کانادایی‌ها می‌خواهیم پروازهایشان را لغو کنند، نه فقط به کارائیب یا مکزیک، بلکه به همه مقاصد".
 
شرکت‌های هواپیمایی چه می‌گویند؟
پس از اعلان ترودو، جمعه شب شرکت‌های هواپیمایی اعلان کردند پروازهای خود را برای جلوگیری از سفرهای غیرضروری به حالت تعلیق درآورده و هتل‌هایی را برای قرنطینه مسافران ورودی معرفی می‌کنند. شرکت‌های هواپیمایی اصلی کانادا موافقت کرده‌اند که پروازهای خود را به کارائیب و مکزیک لغو کنند زیرا دولت فدرال در حال ایجاد قوانین جدید قرنطینه اجباری است تا سفرهای بین‌المللی تفریحی را برای کانادایی‌ها سخت کند.
ایرکانادا، وستجت، سونوینگ و ایر ترنست توافق کرده‌اند که خدمات خود را به برخی از مقاصد از یکشنبه ۳۱ ژانویه تا ۳۰ آوریل متوقف کنند و با مشتریان خود که اکنون در این مناطق هستند برای تنظیم پروازها هماهنگی کنند. بعلاوه از ساعت ۱۱:۵۹ شب ۳ فوریه، تمام پروازهای بین‌المللی مسافری، خصوصی و چارتر، از همه دنیا از جمله از ایالات متحده فقط در فرودگاه‌های ونکوور، تورنتو، کالگری و مونترال فرود می‌آیند.
"اد سیمز"، رئیس و مدیرعامل وستجت گفت که دولت فدرال از شرکت‌های هواپیمایی خواسته است به طور موقت برخی از پروازهای خود را متوقف کنند. او گفت: "دولت درخواست کرد و ما نیز موافقت کردیم. در حالی که می‌دانیم از زمان آغاز بحران مسبب کمتر از ۲ درصد موارد کرونا مسافرت هوایی مردم بوده که حتی امروز کمتر هم هست، ما تصدیق می‌کنیم که این اقدام دولت کانادا یک اقدام پیشگیرانه است".
ایر کانادا بیانیه‌ای صادر کرد و گفت با توجه به کاهش سفرها، این تصمیم دولت تأثیر زیادی در این شرکت نخواهد داشت. "کالین رووینسکو " رئیس ایرکانادا شرکت گفت: "به مشتریانی كه پروازهای رزرو شده از هریک از ۱۵ مقصد ما دارند که تحت تأثیر این قانون قرار می‌گیرند، کل مبلغ پرداختی آنها عودت داده می‌شود".
در پی این اعلامیه، خبر رسید که تقریبا تمامی پروازهای وستجت و بیش از ۹۴ درصد پروازهای ایرکانادا تا پایان ماه فوریه زمین‌گیر می‌شوند و تعداد زیادی از کارمندان نیز اخراج می‌گردند.
 
دیگر کشورها چه کرده‌اند؟
این اقدام کانادا بدون سابقه نیست. استرالیا به مدت ۱۴ روز مسافرانش را مجبور کرده تا به هزینه خودشان ۲,۸۰۰ دلار برای هر بزرگسال و یا ۴,۶۲۰ دلار استرالیا برای هر خانواده چهار نفره، به قرنطینه در هتلی بروند.
انگلستان اقدامات مشابهی را از روز پنجشنبه در نظر گرفته و اکنون شهروندانی را که از ده‌ها کشور پُر خطر وارد می‌شوند، با هزینه شخصی مجبورند به مدت ۱۰ روز در هتلی به قرنطینه بروند.
دولت اسرائیل نیز به طور کامل فرودگاه‌های خود را از هفته پیش به روی پروازهای خارجی و داخلی بسته است اما در آمریکا مسافرت مانند گذشته در جریان است.
Date: Saturday, January 30, 2021 - 09:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به