ما انتظار داریم كه در 10 سال آینده 120 هزار نفر با اقامت دائم از چرخه کاری استان خارج شده به استان‌های دیگر بروند
در سواحل رودخانه سن جان یک خانه تاریخی پر بازدید واقع شده است که در آن صبحانه سنتی سرو می‌شود.
"کورال شوای" و خانواده‌اش که تازه واردان به کانادا هستند این خانه را در سال 2016 خریداری کرده‌اند به امید اینکه خانواده در این مکان ریشه بگیرد و میراثی برای فرزندان خود به وجود بیاورند این در حالی است که اکثر مهاجران به دنبال شهر‌های بزرگ مانند ونکوور و تورنتو هستند. کورال شوای‌، مالک "بای دِ ریور بی‌بی" گفت: "اینجا بسیار آرام و بسیار صلح آمیز است و همه افراد بسیار آرام هستند و رفتاری دوستانه دارند ولی اینجا با زندگی که ما در چین داشتیم کاملا متفاوت است". شوای می‌گوید مناطق اقیانوس اطلس که برنامه‌های مهاجرتی سریع برای جذب افراد دارند نتوانسته‌اند افراد تازه وارد استخدام کرده وارد جامعه نمایند بنابراین افراد برای آمدن به این استان انگیزه خاصی ندارند.  شوای مانند بسیاری از مهاجران دیگر‌ از طریق برنامه سرمایه گذاری وارد استان شده است‌ او بخشی از برنامه آزمایشی کارآفرینان برای استان بوده است کارآفرینانی که قدرت سرمایه گذاری را داشته اند. ‌او می‌گوید ما تحت برنامه کارآفرینان وارد استان شده‌ایم به این معنی که ما باید شغلی را افتتاح کنیم و باید کسی را استخدام کنیم‌، بنابراین فقط کسب و کار شخصی خود را نداریم. ما در حال ایجاد شغل در جامعه هستیم".
به گفته دولت استانی‌، سال گذشته تقریباً 4600‌ نفر مهاجر وارد این استان شده‌اند.
"تام باتمن"، استاد دانشگاه سنت توماس می‌گوید:" اقتصاد نیوبرانزویک به دلیل پایین بودن نرخ تولد و مهاجرت مردم به شهر‌های بزرگ ضعیف است". باتمن گفت: "جذب مهاجران به نیوبرانزویک دشوار است، بنابراین برخی از هماهنگی‌های بسیار دقیق استانی و فدرال در مورد این موضوع به عمل آمده است مسئله مهاجران برای نیوبرانزویکر مهم است".  
احزاب استراتژی‌های مختلفی را ارائه می‌دهند‌، لیبرال‌ها در تلاشند تا سقف ورود مهاجران را به‌ 350000 تازه وارد در سال افزایش دهند. محافظه کاران می‌گویند که "ان‌دی‌پی" خواستار تمرکز بر جمع شدن خانواده‌ها است‌، محافظه کاران می‌گویند که می‌خواهند مهاجرت را مهار کنند ولی نمی‌گویند چه برنامه‌ای در این خصوص دارند. سبزها مایلند برنامه کارگران موقت خارجی با مهاجران ماهر جایگزین شوند‌، و حزب مردم کانادا خواستار جلوگیری از مهاجرت گروهی شده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
"الكس لبلانک"‌، مدیر اجرایی "نیو برانزویک مالتی‌کالچرال" گفت: "ما انتظار داریم كه در 10 سال آینده 120 هزار نفر با اقامت دائم از چرخه کاری استان خارج شده به استان‌های دیگر بروند بنابراین ما‌ به مهاجران نیاز داریم تا در جوان سازی نیروی كار و مشاركت در اقتصاد این استان نقش داشته باشند".
 
Date: Wednesday, September 25, 2019 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به