رای‌های این همایش بعنوان سندی برای خط مشی آینده حزب در جهت اعمال سیاست‌هایش و احتمالا در صورت داشتن دولت، به قانون منتج خواهد شد
نمایندگان لیبرال‌ها از سراسر کشور که در همایش تعیین سیاست‌های حزب بصورت آنلاین شرکت کرده‌اند با اکثریت قاطع به تعیین حداقل درآمد برای کانادایی‌ها (اگر کسی از این حداقل کمتر درآمد داشته باشد دولت مکلف به جبران آن خواهد بود) رای مثبت دادند در حالیکه افزایش مالیات بر سود سرمایه را رد کردند.
در پی همایش محافظه‌کاران در سه هفته پیش که در آن رهبر جدید حزب، اروین اوتول گفت این حزب برای پیروزی در کانادا نیاز به تغییرات اساسی دارد، اما حزب به تغییرات او رای منفی داد؛ اما لیبرال‌ها اکنون در همایش خود به تغییراتی رای مثبت یا منفی دادند که این حزب را بیش از پیش به سمت چپ و حزب نیودموکرات نزدیک‌تر می‌کند. رای‌های این همایش بعنوان سندی برای خط مشی آینده حزب در جهت اعمال سیاست‌هایش و احتمالا در صورت داشتن دولت، به قانون منتج خواهد شد.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
همایش لیبرال‌ها نقشه‌های ترودو برای قوانین آینده کانادا را ترسیم کرد
در یک رای‌گیری مهم، با رای ۷۷ درصدی، اعضای حزب لیبرال حاضر در مجمع عمومی از اجرای دائمی برنامه حداقل درآمد، چیزی مشابه مزایای پاسخ اضطراری کانادا (کرب) که میلیون‌ها نفر را با چک‌های ماهانه در طول موج اول کرونا سرپا نگه داشت، پشتیبانی کردند. در حالی که ۸.۷ درصد کانادایی‌ها زیر خط فقر زندگی می‌کنند و هزاران نفر دیگر برای تأمین هزینه‌های زندگی خود به سختی باید تلاش کنند، حامیان این سیاست می‌گویند "حداقل درآمد" ثبات مالی جوامع در معرض خطر (از جمله بومیان) که قادر به تامین امنیت اقتصادی خود نیستند را تضمین می‌کند. در این قطعنامه آمده است: "با توجه به موفقیت برنامه پاسخ اضطراری کانادا در موج اول کرونا، حداقل درآمد به افراد سالمند و كم‌درآمد كانادایی كمک می‌كند تا سطح زندگی كافی را صرف نظر از وضعیت شغلی حفظ كنند". در این قطعنامه چگونگی طراحی و اجرای چنین برنامه پرهزینه‌ای بیان نشده است. چنین برنامه‌ای سال‌هاست که توسط نیودموکرات‌ها در سطح مجلس دولت فدرال مطرح می‌شود که تاکنون فقط با حمایت حزب سبز کانادا همراه بوده است.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
"الكس اسپیرز" از لیبرال‌های جوان كانادا در سخنرانی خود گفت: "برنامه ارسال چک به همه خانواده‌ها کاملاً با ارزش‌های حزبی ما سازگار است... این برنامه پول بیشتری به دست کارگران کانادایی و خانواده‌ها می‌رساند و می‌تواند میلیون‌ها نفر را از فقر نجات دهد... این برنامه حلال همه مشکلات نیست اما قدمی‌ست حیاتی که باید همراه با بسیاری از سیاست‌های مترقی دیگر انجام شود".
هفته گذشته افسر بودجه مجلس به این نتیجه رسید که تعیین حداقل درآمد پایه برای همه کانادایی‌ها می‌تواند نرخ فقر کانادا را فقط در عرض یک سال به نصف برساند، اما همین کار هزینه سنگین ۸۵ بیلیون دلاری در امسال و سال آینده خواهد داشت که با افزایش سالیانه، در سال مالی ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ بالغ بر ۹۳ بیلیون دلار خواهد شد. دولت گفته است حتی پس از اعلام کسری بودجه ۳۸۱ بیلیون دلاری در سال مالی گذشته، آماده است تا امسال نیز حدود ۱۰۰ بیلیون دلار برای شروع اقتصاد پس از شیوع کرونا، کسری داشته باشد، اما در پیش‌بینی بودجه خود تا سال ۲۰۲۶ پیش نرفته و برنامه حداقل درآمد نیز جزو هیچ بودجه‌ای نبوده است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
این برنامه می‌تواند برنامه‌های "ولفر" استان‌ها و نیز فقر دانشجویان را حل کند و از این نظر بسیار مترقی بنظر می‌رسد اما گزارش ۵۲۹ صفحه‌ای تحقیقات ۳ ساله دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه سایمون فریزر و دانشگاه کلگری می‌گوید که حداقل درآمد برای همه، بهترین راه برای رفع فقر و سایر مشکلات اجتماعی نیست. در عوض، در این گزارش آمده که دولت‌ها باید برنامه‌های پشتیبانی اجتماعی موجود برای گروه‌های آسیب‌پذیر (از جمله کمک به معلولیت، برنامه‌های دندان و چشم و...) را گسترده‌تر کند.
"اد فست"، نماینده محافظه‌کاران که حزبش همیشه مخالف سرسخت چنین برنامه‌هایی‌ست می‌گوید که برنامه حداقل درآمد تستی پُرخطر و ناشناخته برای میلیون‌ها کانادایی‌ست و کانادا و لیبرال‌ها و ترودو باید به جای چنین برنامه‌هایی روی ایجاد شغل تمرکز کنند، و سیاست‌های اقتصادی پُرخطر، پُرهزینه و آزمایش نشده این چنینی را کنار بگذارند".
 
پوشش دارویی برای همه کانادایی‌ها تایید شد
نمایندگان لیبرال همچنین از سیاست‌های پیشرو دیگر، مانند ایجاد یک برنامه ملی دارویی برای رایگان کردن داروهای پایه برای همه کانادایی‌ها و "یک توافق جدید سبز" برای کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه‌ای نیز حمایت کردند. این برنامه‌ها که بشدت از سمت لیبرال‌های بریتیش کلمبیا حمایت می‌شود می‌گوید کانادا برای دستیابی به "انتشار صفر" گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۵۰ به یک برنامه "۱۰ ساله بسیج ملی" احتیاج دارد زیرا "تغییر شرایط آب و هوایی و اقلیمی، زندگی انسان‌ها، جوامع سالم، و زیرساخت‌های مهم کشور را تهدید می‌کند". هر دوی این سیاست‌ها نیز پیشتر برای سال‌ها توسط نیودموکرات‌ها و حزب سبز کانادا مطرح می‌شد و محافظه‌کاران نیز با هر دوی این دو طرح مخالفند. محافظه‌کاران در همایش چند هفته پیش خود به صراحت به درج "وجود داشتن تغییرات اقلیمی" رای منفی دادند.
در حالی که این پیشنهادات لیبرال‌ها وارد جزئیات شده و اعداد و ارقامی را در خود نشان داده، طرفداران آن خواستار "یک فرآیند مشاوره فوری، شفاف و فراگیر" با کارگران، اتحادیه‌های کارگری و مشاغلی که تحت تأثیر این تغییر سیاست قرار می‌گیرند، شده‌اند تا "دوره گذار عادلانه‌ای" بوجود آید و شاغلان، شغل‌هایشان را از دست ندهند.
 
مالیات بر ارث و افزایش مالیات بر سود سرمایه رد شد
در زمانی که همه سطوح دولت در جستجوی درآمدهای جدیدی برای جبران هزینه‌های بیماری کرونا هستند، یکی از راه‌های ایجاد درآمد از مالیات‌های مختلف بود که این پیشنهادات توسط نمایندگان لیبرال‌ها رد شد.
در حال حاضر، ۵۰ درصد هر سود سرمایه‌گذاری (سهام، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یا هر یک از سایر دارایی‌ها) در هنگام فروش شامل مالیات می‌شود. به عنوان مثال، اگر شخصی سهمی از شرکت‌های سهامی عام را به قیمت ۲۰ دلار بخرد و بعداً آن را ۴۰ دلار بفروشد، در این صورت ۱۰ دلار از سود ۲۰ دلاری شامل مالیات می‌گردد اما ۱۰ دلار از سود شامل مالیات نیست. این روش برای تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و ایجاد رشد اقتصادی و رساندن آسان سرمایه به شرکت‌ها طراحی شده است. منتقدان معتقدند این قانون منافعی ناعادلانه را برای ثروتمندان به ارمغان می‌آورد.
لیبرال‌های انتاریو پیشنهاد کردند که معافیت مالیاتی بر سود سرمایه به صفر برسد، یعنی کلیه سودهای سرمایه‌گذاری شامل مالیات گردد، بعلاوه اینکه تمام دارایی‌های بالای ۲ میلیون دلار شامل "مالیات بر ارث" شود. نمایندگان لیبرال‌های کانادا هر دوی این ایده‌ها را با اکثریت دو سومی رد کردند.
 
وادارم کنید بیشتر مالیات بدهم
"جیک لاندو" یکی از نمایندگان جوان لیبرال تورنتویی گفت که او خود را از "طبقه متوسط بالا" می‌داند و معتقد است که سیستم فعلی به سمت ثروتمندان متمایل است و گفت: "من از همه می‌خواهم لطفا کاری کنید تا من وادار شوم بیشتر مالیات بدهم. من می‌خواهم سهم عادلانه خود را پرداخت كنم". در انتخابات گذشته، حزب محافظه‌کار هشدار داد که لیبرال‌ها با گرفتن مالیات بر سود فروش خانه‌ها و املاک بدنبال جمع‌آوری پول بیشتر برای انتخابات به نفع خود است؛ اتهامی که لیبرال‌ها آن را رد کردند.
در حال حاضر، فروش خانه اولیه، یعنی خانه‌ای که مالک آن خود در آن زندگی می‌کند، از مالیات بر سرمایه معاف است اما مالیات بر سرمایه روی دیگر املاک آن مالک اعمال می‌گردد.
 
خانه‌های سالمندان و مراقبت طولانی مدت باید عوض شوند
اعضای حزب همچنین استقبال گسترده‌ای از پیشنهاد اصلاح سیستم خانه‌های سالمندان کشور کردند. این خانه‌ها در طول شیوع کرونا با مرگ و میرهای زیادی همراه شد و ارتش نشان داد که در آنها سوء استفاده و سوء مدیرت روی می‌دهد. سربازان گزارش دادند که ساکنان برخی از این خانه‌ها مورد آزار و اذیت، مواد مخدر، تغذیه نامناسب، قرار گرفتند و در بعضی موارد ساعت‌ها و روزها در ملافه‌های آلوده رها شدند. احتمالا دولت لیبرال به زودی قانون جدیدی را برای تعیین استانداردهای ملی "قابل اجرا" برای جلوگیری از چنین رویدادهایی که جان هزاران نفر را گرفت یا به خطر انداخت را معرفی می‌کنند. با اینکه خانه‌های سالمندان امری استانی‌ست اما ترودو معتقد است باید برای آن یک رهبری فدرال وجود داشته باشد.
طبق این مصوبه، استانداردهای جدیدی برای شرایط اقامت، سطح کارکنان، وضعیت و خسارت‌ها تعریف شده و قانون پیشنهادی خواستار شفافیت بیشتر در مورد نحوه اداره این خانه‌ها "و پاسخگویی عمومی از طریق بازرسی‌های تصادفی و گزارش سالانه عمومی" می‌باشد. این شاید تنها موضوعی باشد که در آن هر سه حزب محافظه‌کار، نیودموکرات و سبزها، با لیبرال‌ها موافقند.
Date: Saturday, April 10, 2021 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به