سوالات درباره ارزش‌های دموکراتیک، و ارزش‌های کبک آمده در منشور حقوق و آزادی‌های بشر خواهد بود
دولت کبک یک قدم دیگر در اجرای برنامه جنجالی خود برای تحمیل امتحان ارزش‌های اجتماعی" مهاجرین برداشت. این موضوع به صورت اطلاعیه‌ای در روزنامه رسمی دولت استانی کبک در روز چهارشنبه منتشر شد.
نخست وزیر کبک، فرانسوا لوگال در جمع خبرنگاران گفت: "من فکر می‌کنم وقتی به یک جامعه جدید قدم می‌گذارید باید ارزش‌های آن را بفهمید". به عنوان بخشی از این طرح، مهاجران جدید به کبک باید از اول ژانویه سال 2020 در یک امتحان ارزشی قبول شوند. جزئیات دقیق این آزمایش هنوز فاش نشده، اما انتظار می‌رود مهاجران مجبور باشند به سوالاتی درباره "ارزش‌های دموکراتیک، و ارزش‌های کبک آمده در منشور حقوق و آزادی‌های بشر" پاسخ‌های صحیح دهند. نمره قبولی برای این امتحان 75 درصد در نظر گرفته شده و قبول‌شدگان "گواهی انتخاب" کبک که تحت صلاحیت این استان است را بدست خواهند آورد. مهاجران می‌توانند پس از کسب این گواهینامه، درخواست اقامت دائم دولت فدرال را بدهند. در صورت عدم موفقیت در این امتحان، متقاضی می‌تواند پس از دو هفته مجدداً آزمون را طی کند. اگر آنها دو رد شوند، مجبور خواهند بود که دوره‌ای را در این رابطه بگذرانند.
آزمایش ارزش برای تازه‌واردان یکی از وعده‌هایی بود که ائتلاف حزب "آوانیر" در جریان انتخابات کبک در سال 2018 داده بود. این برنامه همچنین قول داده است که یک آزمون اجباری تسلط به زبان فرانسه را نیز برای مهاجران در طی سه سال پس از زمان ورودشان بگذارد.
"جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا در جریان انتخابات فدرال تأیید کرده بود که حق کبک برای تعیین "امتحان" برای تازه‌واردان را به رسمیت می‌شناسد، اما به طور خاص به مؤلفه "ارزش‌ها" در اینباره اشاره‌ای نکرده است. با این حال، هنگامی که بعدا از وی سؤال شد که وی چه سوالی را در این آزمایش نامناسب خواهد دید، اظهار داشت که "وارد فرضیات نمی‌شود".
اما، لوگال، روز چهارشنبه از این امتحان دفاع کرد و آن را به آزمون و مصاحبه شهروندی کانادا که همه مهاجرانی که مایل به ماندن دائم در این کشور هستند مجبور به قبولی در آن هستند، تشبیه کرد و گفت: "این امتحان متفاوت بسیار زیادی با آن آزمون نخواهد داشت".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
استان کبک از سؤالات این امتحان هنوز رونمایی نکرده، اما لوگال گفت برای هرکسی که مایل به زندگی در استان باشد درک و احترام برابری جنسیتی و سکولاریسم مهم است؛ او گفت که "آیا ما در کبک افرادی را می‌خواهیم بپذیریم که نمی‌دانند در اینجا زن‌ها با مردان برابر هستند؟"؛ لازم به توضیح است که در کبک، کارمندان بخش دولتی در مناصبشان - مانند معلمان، قاضیان و افسران پلیس - مجاز به پوشیدن نمادهای مذهبی در محل کار نیستند، این قانون بعنوان لایحه "21" شناخته می‌شود.
وزیر مهاجرت کبک، "سیمون جولین بارت" نیز به دنبال رایزنی‌های عمومی از برنامه جدید مهاجرت استانی سال 2020 رونمایی کرد. دولت کبک قصد دارد بین 43000 تا 45000 مهاجر را در سال آینده بپذیرد. دولت کبک در سال گذشته اقدام به كاهش تعداد مهاجرین به 40،000 نفر كرده بود، اما سیمون در ماه ژوئیه گفته بود که دولت در واقع بدنبال افزایش تعداد مهاجران است
Date: Wednesday, October 30, 2019 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به