به ترتیب از راست، بانی کرومبی در دور نهایی بر نیت ارسکین اسمیت، در دور میانب بر یاسر نقوی، و در دور اول بر تد هسو پیروز شد
امروز شنبه، لیبرال‌های انتاریو، "بانی کرومبی"، شهردار سه دوره‌ای شهر بزرگ "می‌سی‌ساگا" در غرب تورنتو، و نماینده سابق مجلس را به‌عنوان رهبر بعدی خود انتخاب کردند تا در انتخابات بعدی به مصاف "داگ فورد" نخست وزیر کنونی محافظه‌کار انتاریو برود.
این در حالی‌ست که لیبرال‌ها در مجلس انتاریو، پس از محافظه‌کاران و نیودموکرات‌ها قرار دارند و با فقط ۷ کرسی که از حد نصاب "تعریف حزب در مجلس انتاریو" کمتر است، حتی حزب رسمی داخل مجلس هم به حساب نمی‌آیند. شکست "کاتلین وین" و سپس جانشین او "استیون دل‌دوکا" وضعیت این حزب را به هم ریخته بطوریکه "نیت ارسکین اسمیت" نماینده لیبرال مجلس فدرال به انتخابات استانی آمد تا به رهبری برسد و به حزب سروسامانی بدهد. اسمیت امروز انتخابات را باخت اما لیبرال‌ها امیدوارند که در انتخابات آینده به جایگاه بهتری صعود کنند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
بانی کرومبی، شهردار می‌سی‌ساگا، پس از ۳ دور رای‌گیری، رهبر لیبرال‌های انتاریو شد
در کنوانسیون امروز با سه دور شمارش آرا با روش انتخاب "رای رتبه‌بندی شده" بر اساس امتیاز و سیستم وزنی، سرانجام رهبری لیبرال‌های انتاریو به دست کرومبی سپرده شد. انتخاب کرومبی در حالی اتفاق می‌افتد که حزب به دنبال دو شکست پی‌در‌پی در انتخابات انتاریو در حال بازسازی‌ست و او گفت که از هم‌اکنون تا انتخابات ۲۰۲۶ کار سختی در پیش دارند. وی در سخنرانی پیروزی خود رو به جمعیت حزبش گفت: "ما این تیم لیبرال بزرگ و قوی را ساخته‌ایم و اکنون باید با کار سخت... آن را دوباره بسازیم. می‌دانید چرا؟ چون داگ فورد و محافظه‌کارانش هر لحظه به دنبال ما خواهند آمد، بنابراین ما باید آماده باشیم. ما باید آماده باشیم تا حتی سخت‌تر کار کنیم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
شهردار می‌سی‌ساگا، در این انتخابات به ترتیب بر "تد هسو" نماینده سابق لیبرال‌ها و عضو کنونی مجلس انتاریو، "یاسر نقوی" نماینده لیبرال مجلس فدرال و وزیر سابق کابینه استان انتاریو و سرانجام بر "نیت ارسکین اسمیت" نماینده لیبرال مجلس فدرال فائق آمد. وی اکنون باید تصمیم بگیرد که آیا به دنبال یک کرسی در مجلس انتاریو باشد یا اینکه خارج از مجلس بماند و به سرتاسر استان سفر کند تا حزب را دوباره بازسازی کند. درصورتیکه بانی بخواهد به مجلس برود باید در انتخابات میان‌دوره‌ای در یکی از حوزه‌های این استان خود را نامزد کند و سپس رای بیاورد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
لیبرال‌ها به خود می‌بالیدند که در رقابت‌های رهبری، نامزدها رکورد ثبت تعداد اعضای جدید را با بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر واجد شرایط رای دادن شکستند، در حالیکه در انتخابات قبلی به ترتیب ۴۴,۰۰۰ و ۳۸,۰۰۰ نفر واجد شرایط بودند. اما با این حال تنها کسری از این اعضا یعنی ۲۲,۸۲۷ نفر در این انتخابات رای دادند که بسیار بالاتر از ۱۲,۹۸۸ نفر در رقابت رهبری سال ۲۰۲۰ (که به پیروزی دل‌دوکا انجامید)، و ۱۹,۴۳۸ نفر در انتخابات سال ۲۰۱۳ (که به پیروزی کاتلین وین انجامید) است. در این انتخابات، نخست وزیران سابق انتاریو یعنی کاتلین وین و دالتون مک‌گینتی نیز حضور داشتند و سخنرانی کردند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
کرومبی، به عنوان شهردار می‌سی‌ساگا، یکی از مخالفان سرسخت تغییرات فورد در نحوه جمع‌آوری هزینه‌های مشخص توسط شهرداری‌ها از ساختمان‌سازانی که به شهرها کمک می‌کنند می‌باشد. انجمن شهرداری‌های انتاریو گفته که اقدامات فورد باعث کاهش ۵ میلیارد دلاری بودجه شهرداری‌ها در این استان شده و به همین دلیل بانی به‌شدت علیه فورد تلاش کرده بود. وی در همین راستا خواستار انحلال منطقه بزرگ "پیل" شده بود تا بتواند شهرداری می‌سی‌ساگا را مستقل کند و بدین شکل بتواند بودجه لازمه برای شهر را تامین نماید.
 
بانی کرومبی کیست
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

بانی کرومبی ۶۳ ساله، فرزند یک خانواده مهاجر از لهستان است که در کالج "سنت مایکل" و دانشگاه تورنتو لیسانس هنر در علوم سیاسی و روابط بین‌المللی گرفته و سپس از دانشگاه یورک فوق لیسانس بیزینس دریافت کرده است. او مادر سه فرزند است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به عنوان شهردار می‌سی‌ساگا، جانشین "هیزل مک‌کالیون" شهردار قدرتمند سابق این شهر شد. وی قبل از شهردار شدن، عضو شورای شهر بود و قبل از آن نیز به عنوان نماینده لیبرال منطقه می‌سی‌ساگا در مجلس انتاریو کرسی داشت. وی مورد حمایت مالی ساختمان‌سازان قرار دارد.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, December 2, 2023 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به