این برنامه که با نام "اوربان هنز تی او" شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۸ معرفی و راه‌اندازی شد
نگهداری مرغ و خروس در مناطق شهری کانادا، در حالت معمول، مجاز نیست.
این برنامه که با نام "اوربان هنز تی او" شناخته می‌شود، برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۸ معرفی و راه‌اندازی شد. سپس، کمی بیش از یک سال پیش، پس از اینکه بیش از ۲۰۰ خانوار شرکت‌کننده تنها پنج شکایت دریافت کردند، اعضا توصیه کردند که این برنامه آزمایشی‌، دائمی شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
آیا امسال می‌توانید در پشت خانه خود در تورنتو مرغ و خروس و جوجه نگهداری کنید؟
این برنامه که به نوعی محدود و بی‌سروصدا و بدون تبلیغات گسترده در شهر در جریان بوده، اکنون با اعلان شهرداری مبنی بر ‌نگرانی‌های فزاینده در مورد گسترش آنفولانزای پرندگان، مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت. "استر آتارد" مدیر خدمات حیوانات تورنتو، گفت: ‌"امسال اوضاع به دلیل آنفولانزای پرندگان متفاوت است. این شرایط برای پرندگان وحشی بسیار ویرانگر بوده ‌و در حال حاضر حدود ۷۵۰,۰۰۰ پرنده در انتاریو را تحت تاثیر قرار داده است". وی افزود: ‌"این پرندگان، حیوانات خانگی مردم هستند و می‌دانید‌ که اگر به آنفولانزای پرندگان مبتلا شوند، احتمالا می‌میرند. ‌مساله دیگر، ‌هزینه‌های اجرا و اداره این برنامه‌ است".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"جسیکا راموس"، مدافع داشتن مرغ‌ و خروس در تورنتو است و می‌گوید: "من فکر می‌کنم که بسیاری از نگرانی‌ها‌یی که ‌در مورد پرورش مرغ در حیاط‌های پشتی مطرح می‌شوند، نابجا هستند. ‌من فکر ‌می‌کنم ‌که آنها نباید این ‌برنامه را تعطیل کنند، زیرا شواهد کافی برای اثبات ادعای آنها، مبنی بر وجود خطر بزرگ انتقال بیماری از مرغ‌ها به سایر حیات‌وحش وجود ندارد". او افزود: "ما در شهر هزاران کبوتر داریم، همچنین هزاران پرنده وحشی دیگر داریم که خیلی بیشتر از مرغ و جوجه‌های حیاط پشتی تحرک دارند. در صورت درگیر شدن آنها با بیماری، ‌نگرانی بسیار بیشتری بابت سرایت آنفولانزای پرندگان به انسان و یا مرغ‌های صنعتی وجود خواهد داشت و مجبور می‌شوند تا هزاران مرغ را از بین ببرند".‌
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"کیلیا فازیو"‌ یکی از شرکت‌کنندگان این برنامه می‌گوید که خانوارهایی که در این برنامه حضور دارند از شنیدن احتمال پایان این برنامه بسیار متعجب شده‌اند و افزود: "ما احساس می‌کردیم که در مورد ادامه پروژه مرغ و خروس شهری، انرژی و حرکت بسیار مثبتی وجود دارد". مدافعان این برنامه می‌گویند گزارشی که اخیرا توسط کارکنان و کارمندان شهر تورنتو منتشر شده به کمبود مراقبت‌های دامپزشکی مناسب و شایسته ‌در شهر اشاره می‌کند. استر در اینباره گفت: دو دامپزشک برای مراقبت از مرغ‌ها ثبت‌نام کرده‌اند. شما باید یک اعتبارنامه خاص‌ داشته باشید تا بتوانید از خدمات این دو دامپزشک استفاده کنید.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
برای اولین بار در مارس ۲۰۲۲ خانواده کیلیا که در این برنامه شرکت کرده بودند گفته بودند که امیدوارند این برنامه ادامه‌دار باشد. کیلیا می‌گوید: "‌این واقعا تجربه ارزشمندی بود. ما خوش‌شانس هستیم که در فاصله چند قدمی مدرسه محلی بچه‌ها زندگی می‌کنیم. در سال گذشته ما تعدادی دانش‌آموز بازدیدکننده ‌داشتیم که به حیاط پشتی ما آمدند و مرغ و خروس و جوجه‌ها را دیدند و ‌به آنها غذا دادند، بازدید‌کنندگان برخی از کلاس‌ها ‌به قدری خوش‌شانس بودند که مرغی را در حال تخم‌گذاری هم دیدند"‌. وی افزود:‌ "آنفولانزای پرندگان یک مسئله مهم است و ما می‌خواهیم تا همه ‌ایمن باشند‌، اما روش‌های ایمن‌ وجود دارد".
 
پایان برنامه آزمایشی
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


با رای امروز شهرداری تورنتو مبنی بر عدم تمدید این برنامه، این برنامه آزمایشی به طور رسمی در ۳۱ می سال جاری به پایان می‌رسد. ‌شهر تورنتو می‌گوید که می‌تواند آن را در آینده دوباره راه‌اندازی کند، اما امسال بعلت خطرات احتمالی آنفولانزای پرندگان این برنامه تعطیل می‌گدد. در مورد خانواده‌هایی مانند کیلیا که در این برنامه شرکت کرده‌اند، ‌آنها مجبور نخواهند بود که مرغ‌های خود را رها کنند. شهر می‌گوید آنها اجازه دارند تا زمانی که مرغ‌ها زنده هستند، از آنها نگهداری کنند ولی نمی‌توانند به تعداد آنها بیافزایند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, April 23, 2023 - 07:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به