در حال حاضر ۲,۵۰۰ سرباز جنگی آمریكایی در عراق حضور دارند كه بنا به ادعای آمریکا در حال حاضر روی جنگ با بازماندگان داعش تمركز دارند
بنا به گزارش رویترز مقامات آمریکایی عصر روز پنجشنبه گفتند که انتظار می‌رود ایالات متحده خروجش از عراق را تا پایان سال جاری میلادی رسمی کند و تنها مستشاران آموزشی اندکی را در عراق نگاه دارد. مجلس عراق یک سال و نیم پیش از آمریکا خواست که سریعا از عراق خارج شود و از آن زمان مرتبا نیروهای آمریکا از این کشور خارج شده‌اند.
از سوی دیگر با خروج آمریکا از افغانستان، هر روز طالبان نقاط جدیدی از این کشور را تصاحب می‌کند بطوریکه امروز گفت بر ۹۰% مرزهای این کشور بجز بخشی از مرز پاکستان، تسلط کامل دارد. طالبان گفت که در حال رسیدن به شهرها از کوه‌ها و دشت‌هاست و به مردم شهرها گفت که دنبال جنگ شهری نیست و بهتر است که آنها خودشان سریعا تسلیم شوند. پیشتر حکومت اسلامی طالبان را زمانیکه بر افغانستان حکم می‌راند، فقط کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی و پاکستان به رسمیت شناخته بودند و یکبار نیز نزدیک بود جنگی میان آنها و ایران صورت گیرد.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
خروج آمریکا از عراق تا آخر امسال رسمی می‌شود؛ طالبان: بر ۹۰% مرزها و ۸۵% افغانستان مسلط هستیم
در حال حاضر ۲,۵۰۰ سرباز جنگی آمریكایی در عراق حضور دارند كه بنا به ادعای آمریکا در حال حاضر روی جنگ با بازماندگان داعش تمركز دارند. آگاهان می‌گویند آمریکا در این مدت بطور یکجانبه و بدون اعلان، کم‌کم در حال خروج نیروهایش از عراق بوده و این نیروهای باقیمانده نیز بیشتر جنبه آموزشی دارند تا جنبه عملیاتی. همین نیروهای باقیمانده مرتبا مورد حمله برخی گروه‌های شبه نظامی عراقی قرار می‌گیرند و آنها نیز به تلافی گروه‌های شبه نظامی را بمباران هوایی می‌کنند. مدتهاست که رایزنی‌هایی در مورد خروج آمریکا بین عراق و آمریکا در حال انجام بوده اما قرار است این اعلامیه رسمی پس از دیدار "جو بایدن" رئیس جمهور آمریکا با همتای عراقی خود در واشنگتن در هفته آینده علنی شود.
Insurance-best-rate-roya-saegh-CanadaHan Dong Toronto Canada MP
یک مقام رسمی که نخواست نامش فاش شود می‌گوید: "یک نکته کلیدی بسیار فوق‌العاده در این اعلان این خواهد بود که دولت بایدن می‌خواهد در عراق بماند زیرا دولت عراق از آمریکا دعوت و درخواست کرده تا در عراق حضور داشته باشد... بنابراین ماموریت کلی ما که پشتیبانی از عراق در جنگ با داعش است تغییری نمی‌کند و ما همچنان از نیروهای امنیتی عراق حمایت خواهیم کرد". این مقام گفت که تمرکز آمریکا از این پس بر روی تدارکات، نگهداری تجهیزات و کمک به نیروهای عراقی در توسعه بیشتر توانایی‌های اطلاعاتی و نظارتی خود خواهد بود.
خروج آمریکا از عراق از نظر سیاسی برای دولت عراق مناسب خواهد بود و می‌تواند به عنوان یک پیروزی در داخل بغداد شناخته شود. "مصطفی الکاظمی" نخست وزیر عراق در داخل کشور با فشارهای فزاینده احزاب همسو با ایران و گروه‌های شبه نظامی مواجه است که تصور می‌کنند وی در کنار آمریکاست. آخرین اخبار رسیده از عراق نشان از محبوبیت یافتن بیشتر مقتدی صدر دارد. صدر که زمانی متحد ایران به شمار می‌آمد اکنون خواستار خروج آمریکا و عدم دخالت آمریکا، ایران و عربستان در مسائل عراق است.
Car Home Low rate insurance بیمه
 
آمریکا: طالبان طی ۶ ماه افغانستان را می‌گیرد
شورشیان طالبان هر روز کنترل مناطق بیشتری از افغانستان را بدست می‌گیرند بطوریکه پنتاگون روز چهارشنبه تخمین زد که این گروه اسلامگرای سنی اکنون حداقل بیش از نیمی از مراکز استان‌ها (ولسوالی‌ها) در افغانستان را در اختیار دارد و در حال فشار آوردن به نیمی دیگر می‌باشد و حاکم مطلق مناطق کوهستانی و دشت‌های افغانستان نیز هست. پنتاگون می‌گوید طالبان با یک استراتژی و برنامه‌ریزی قوی در حال پیشروی‌ست بطوریکه با در دست گرفتن حومه مراکز استان‌ها، آنها را منزوی کرده و با یک فشار آنها را تسخیر می‌کنند. پنتاگون پیش از خروج نیروهای آمریکا گفته بود نیروهای افغانستانی را به خوبی آموزش داده و آنها قادر به دفاع از خود و افغانستان هستند و با آغاز پیشروی‌های طالبان گفته بود که این نیروها در حال جنگ استراتژیک با کنترل کردن نقاط مهم و تعیین کننده هستند.
با خروج سریع آمریکا از افغانستان، سرعت پیروزی‌های طالبان افزودن گرفته بطوریکه در طی هفته گذشته بنا به خبرگزاری روسیه این گروه موفق شده کل مرزهای کشور با تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و ایران را در دست بگیرد. طالبان دیروز ادعا کرد که بجز چند منطقه، کنترل مرزهای پاکستان را نیز در دست گرفته است. طالبان ادعا می‌کند که به بیشتر از ۸۵% افغانستان مسلط است و طی فقط چند هفته می‌تواند کل کشور را تسخیر کند اما پنتاگون معتقد است این تسلط حدود ۶ ماهی طول می‌کشد، اگرچه "خلیلزاد" در مجلس سنای آمریکا گفت که سقوط حکومت کنونی افغانستان حتمی‌ست.
طالبان که اسلحه، پول و سازماندهی خود را از عربستان، امارات و پاکستان تامین می‌کند سال‌هاست در حال مذاکره با آمریکاست و چندین ماه نیز هست که با روسیه، ایران و پاکستان نیز مذاکراتی را آغاز کرده است. اخیرا عبدالله که از طرف دولت افغانستان مسئول مذاکره با طالبان است از دیگر کشورهای همسایه نیز دعوت کرد که به مذاکرات بین افغان‌ها بپیوندند.
آمار رسمی آمریکا می‌گوید که حداقل ۲۰۸,۰۰۰ غیر نظامی در عراق و ۷۱,۰۰۰ غیر نظامی دیگر در افغانستان؛ و آمار غیر رسمی می‌گوید که حداقل ۱,۰۳۳,۰۰۰ غیرنظامی در عراق و ۳۳۵,۰۰۰ غیر نظامی در افغانستان پس از حمله نیروهای آمریکا و متحدانش بطور مستقیم یا غیر مستقیم کشته شده‌اند.

بروز رسانی
فردای این گزارش، وزارت دفاع افغانستان روز جمعه ادعاهای طالبان مبنی بر کنترل ۹۰ درصد مرزهای این کشور را "یک دروغ محض" نامید و فواد امان، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که این تبلیغات طالبان "بدون هیچ پایه و اساسی" مطرح شده و افزود که مرزها، شهرهای اصلی و محورهای اصلی کشور تحت کنترل نیروهای امنیتی افغانستان قرار دارند. دولت افغانستان نیز ادعای طالبان مبنی بر اینکه بر ۸۵ درصد کشور تسلط دارد را قاطعانه رد کرد.
هیچیک از طالبان و دولت افغانستان شواهدی بر ادعاهای خود نمی‌آورند اما دولت‌های تاجیکستان، ترکمنستان، روسیه و ایران پیشتر تایید کرده بودند که نقاط مرزی این کشورها با افغانستان تحت کنترل طالبان است.

پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, July 22, 2021 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به