این قانون امروز در مجلس مطرح شد و هنوز به تصویب مجلس نرسیده اما پلیس و دیگر مقامات از دو روز پیش در حال استفاده از آن هستند
همچنان که دیروز از فضای اتاوا برمی‌آمد و ایران استار امروز صبح در این لینک خبری آنرا گزارش کرده بود، حمله پلیس اتاوا به تظاهرات کنندگانی که خواستار لغو واکسیناسیون اجباری کامیون‌داران در گذر مرزی میان آمریکا و کانادا هستند، آغاز شد. در همین حین انجمن آزادی‌های مدنی کانادا ترودو را بعلت استفاده از قانون شرایط اضطراری کشور به دادگاه می‌برد. این قانون امروز در مجلس مطرح شد و هنوز به تصویب مجلس نرسیده اما پلیس و دیگر مقامات از دو روز پیش در حال استفاده از آن هستند.
به روز رسانی: ساعت ۹ شب پنجشنبه هنوز هیچ کامیونی منطقه را ترک نکرده بود، کل منطقه اعلان شده ممنوعه با حائل‌های فلزی توسط پلیس مسدود شد؛ پلیس "تامارا لیچ" دومین رهبر تظاهرات کنندگان را نیز دستگیر کرد. سازمان مدافع قانون اساسی کانادا نیز اعلان کرد مانند انجمن آزادی‌های مدنی کانادا دولت را به دادگاه می‌کشد. یک زن ۲۱ ساله امروز متهم شد که شهردار ویندزور که پل "سفیر" در آن قرار دارد را تهدید به بمب‌گذاری کرده است؛ پلیس می‌گوید وی را دستگیر کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
آغاز حمله پلیس با ممنوعه کردن اتاوا و دستگیری یکی از رهبران تظاهرات کنندگان؛ انجمن آزادی‌های کانادا دولت را سو کرد
"استیو بل"، رئیس پلیس موقت اتاوا که جایگزین رئیس پلیس سابق شده، با اعلان آخرین هشدار جدی به معترضان گفت که افسرانش آماده پایان دادن به آنچه که او اشغال غیرقانونی مرکز شهر اتاوا در سه هفته گذشته می‌نامد، هستند. بل از طریق یک کنفرانس خبری بعدازظهر پنجشنبه به معترضان پیام می‌داد گفت: "اقدام ما بسیار نزدیک است. وقت رفتن شماست. زمان شما در شهر ما به پایان رسیده است و باید بروید". وی گفت که یک منطقه ممنوعه با نزدیک به ۱۰۰ ایست بازرسی توسط پلیس بین خیابان "برونسون"، بزرگراه ۴۱۷، مجلس و کانال "ریدو" تعریف کرده و افزود که این منطقه فقط به روی کسانی‌که در آنجا زندگی یا کار می‌کنند یا شرایط استثنایی مانند ملاقات با پزشک خود دارند، باز خواهد بود، همین. این منطقه ممنوعه دقیقا جایی‌ست که تظاهرات کنندگان و کامیون‌ها مشغول اعتراض هستند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
او گفت: "ما می‌خواهیم تظاهرات کنندگان به صورت مسالمت‌آمیز آنجا را ترک کنند. اما می‌توانم قاطعانه بگویم که اگر آنها به طور مسالمت‌آمیز نروند، ما برنامه، استراتژی و تاکتیک‌هایی داریم تا بتوانیم آنها را بیرون کنیم". چند ساعت پس از این اعلان وی تعداد بسیار زیادی از افسران پلیس رهسپار منطقه شدند تا به این تظاهرات طولانی پایان دهند. پیشتر سوالاتی در مورد اینکه چگونه پلیس می‌تواند کامیون‌های سنگین را بدون کمک شرکت‌های یدک‌کش یا رانندگان کامیون خارج کند وجود داشت، اما بل امروز گفت که پلیس هیچ مشکلی در توانایی‌هایش در جابجا کردن کامیون‌ها نمی‌بیند، اما توضیح بیشتری نداد. وی گفت که پلیس در طی چهارشنبه و پنجشنبه هشدارهای رسمی خود را به معترضان مبنی بر ترک سریع منطقه رسانیده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
دستگیری یکی از رهبران تظاهرات کنندگان
"کریس باربر"، که در حال حاضر دستگیر و در بازداشت پلیس به سر می‌برد و انتظار می‌رود با اتهامات جنایی روبرو شود، یکی از سازمان‌دهندگان کلیدی "کاروان آزادی" است که از سه هفته پیش خیابان‌های اتاوا را اشغال کرده است. باربر یکی از سه سازمان‌دهنده اصلی این اعتراضات به همراه "تامارا لیچ" و "بنجامین دیچتر" است که پیشتر علیه تحصن آنها در شهر یک شکایت دسته‌جمعی و نیز خصوصی توسط "زیکسی لی" به دادگاه برده شده بود که دادگاه حکم به بوق نزدن کامیون‌ها داده بود. بابر در مقابل این حکم دادگاه گفته بود که سازمان‌دهندگان این تظاهرات با ساکنان اتاوا "همدلی" دارند، اما حاضر به کوتاه آمدن از اعتراضشان نیستند.
با اینکه این اعتراضات چهار نقطه مهم مرزی کانادا و آمریکا را نیز بسته بود، دیروز همه این نقاط کاملا باز شده بودند. دایره این اعتراضات از محدوده اتاوا خارج شده و به مراکز استان‌ها و حتی برخی از دیگر کشورها مانند فرانسه، نیوزیلند و انگلستان نیز کشیده بود. تظاهرات کنندگان دیروز بر عزم خود مبنی بر باقی ماندن تاکید کرده بودند و اکنون پس از حمله پلیس هنوز واکنش رسمی از خود نشان نداده‌اند.
 
انجمن آزادی‌های مدنی کانادا از دولت فدرال به دلیل اعلان قانون شرایط اضطراری به دادگاه شکایت کرد
انجمن آزادی‌های مدنی کانادا (CCLA) امروز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد از دولت لیبرال فدرال جاستین ترودود به دلیل تصمیم به استفاده از قانون شرایط اضطراری در مواجه با تظاهرات و اعتراضات کامیون‌داران شکایت کند. "نوآ مندلسون" مدیر اجرایی این سازمان گفت: "کسب اختیارات بیشتر با استفاده از قانون شرایط اضطراری نمی‌توانند و نباید عادی شود، استفاده از این قانون به این گونه، به طور جدی حقوق منشور قانون اساسی کانادایی‌ها را نقض می‌کند. اعتراض حق مردم است که اجازه می‌دهد در یک سیستم دموکراسی، مردم پیام‌های سیاسی خود را به گوش دیگران و دولت برسانند".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

مندلسون با تایید گزارش‌های مربوط به چند "اقدام خشونت‌آمیز، نژادپرستانه و همجنس‌گرا هراسانه" در طول این تظاهرات در اتاوا افزود که چنین رخ‌دادهایی اعلان شرایط اضطراری در کشور و نقض منشور حقوق و آزادی‌های مدنی مردم را توجیه نمی‌کند. ترودو روز دوشنبه در واکنش به تظاهرات مداوم علیه محدودیت‌های کووید-۱۹ و دستور واکسیناسیون اجباری، این قانون شرایط اضطراری را مورد استناد قرار داد و به اجرا گذاشت. این قانون امروز به مجلس برده شد اما هنوز تایید نشده بانک‌ها شروع به بستن حساب‌های برخی از افراد کردند و پلیس دستگیری‌هایش را آغاز کرده است. تعدادی از نخست‌وزیران استان‌ها با این قانون و نیز واکسیناسیون اجباری مخالفند. این اولین بار است که این قانون از زمان تصویب آن توسط مجلس کانادا در سال ۱۹۸۸ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, February 17, 2022 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به