لورین رکمانز در نامه استعفای صریح و گزنده خود اعلام کرد که با ناامیدی از سمت خود کناره‌گیری می‌کند
"لورین رکمانز" رهبر حزب سبز، در یک نامه استعفای صریح و گزنده اعلام کرد که با ناامیدی از سمت خود کناره‌گیری می‌کند زیرا "رویاهای حزب اکنون مرده است".
پس از کناره‌گیری "الیزابت می" رهبر چندین ساله و به قدرت رسیدن "آنامی پل" پس از او این حزب رو به سوی فروپاشی می‌رود. آنامی اولین زن سیاهپوست یهودی بود که به رهبریت یک حزب اصلی کانادا می‌رسید و لورین نیز اولین فردی از بومیان است که رهبر یک حزب اصلی کانادا بود. دفتر آنامی به نماینده مجلس فدرال این حزب که از فلسطین مقابل حملات اسرائیل دفاع کرده بود آنچنان حمله‌ای کرد که وی ترجیح داد از حزب سبز خارج شود و به حزب لیبرال بپیوندد و پس از آن بود که حزب از نظر سیاسی دو شقه گشت. استعفای آنامی پس از انتخابات سال گذشته منجر به رهبریت موقت لورین شد تا در ۱۹ نوامبر امسال رهبر جدید از میان ۶ نفر از جمله خود الیزابت می که مجددا خود را کاندید کرده، انتخاب شود. حزب سبز چهارمین حزب بزرگ کاناداست.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Bahai-University-vote-research-Canada-تحقیق-علمی-دانشگاهی-بهائیان
 
با استعفای امروز رهبر حزب سبز کانادا، بعلت خطا در ضمیر جنسی رهبر موقت دگرباش، سبزها به آستانه فروپاشی رسیدند
لورین در نامه سه صفحه‌ای استعفای خود، دوران تصدی یک ساله رهبری خود را "متلاطم" خواند. او که اولین رهبر یک حزب اصلی کانادا از "بومیان" است معتقد بود که می‌تواند به سبزها کمک کند تا "از خاکستر بلند شوند" و به یک حزب پُر جنب و جوش و فراگیر تبدیل گردند، اما می‌گوید که این امیدها محقق نشد. او می‌افزاید: "اکنون می‌بینم که رویاهای حزب برایم مرده، من خسته شده‌ام و خوش‌بینی‌ام نیز مرده است… برای من، این نشانه پایان (حزب سبز کانادا) است". او در مصاحبه امروز یکشنبه خود، با مقایسه وضعیت کنونی با سال ۲۰۲۱ که درگیری‌های داخلی و سیاست‌های تفرقه‌انگیز در حزب بیداد می‌کرد، از اعضا خواست دوباره برای ساختن حزب به پا خیزند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
وی برای بیان دلیل کنار کشیدن خود گفت: "من برای اصول استعفا دادم. من به رقبای رهبری اعتماد نداشتم و آنها هم به من اعتماد نداشتند، من اعتمادم به شورای فدرال را از دست دادم". برخی از نگرانی‌های او ناشی از مبارزه‌های انتخاباتی حزب در حدود یک هفته پیش می‌شود که در طول این رویداد مجازی، برگزارکنندگان، نام "آمیتا کاتنر" رهبر موقت حزب برای انتخابات آینده را با ضمیر جنسی نادرست روی صفحه اعلانات نوشتند. آمیتا که از دگرباشان جنسی‌ست از ضمیر جنسی "آنها/مرد" استفاده می‌کند. با اینکه چک کردن این ضمیر به عهده لورین نبود و آمیتا نیز اعلان کرده که ضمیر استفاده شده برایش توهین‌آمیز نبوده اما لورین به عنوان رهبر حزب از آمیتا عذرخواهی کرد، ولی آمیتا در پاسخ گفت که این حادثه مشکل مهم‌تری را در درون حزب آشکار می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
از سوی دیگر چهار نامزد رقابت رهبری بیانیه مشترکی صادر کردند و اذعان کردند که لورین مقصر نبوده و خواستار رسیدگی به "الگوهای رفتاری مشابهی که پیشتر هم وجود داشته و لورین با آنها مواجه شده" شدند. در حالی که اکثر کاندیداها شخصا لورین را سرزنش نمی‌کردند، اما خود لورین می‌گوید که این مفهوم در حزب وجود دارد. اما "سارا گابریل بارون" برعکس دیگران و بطور علنی یکی از نامزدان رهبری حزب، طی یک کنفرانس خبری لورین را "بی‌اطلاع" خواند و آمیتا نیز در یک مصاحبه دیگر که از خدمات لورین سپاسگزار است {تلویحا یعنی با استعفای لورین موافق است} و رقابت رهبری حزب باید ادامه یابد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
لورین در نامه استعفای خود کاندیداها را به سیاسی کردن این حادثه و توهین به خودش متهم کرد و گفت هیچ‌یک از آنها را یک رهبر مقتدر برای حزب نمی‌بیند و افزود: "واقعا، وقتی امیدهای رهبری حزب علیه رهبر کنونی و اعضاء اتهاماتی را مطرح می‌کنند، چه می‌توانید بکنید؟". لورین می‌گوید: "احساس بدی داشتم. این توهین بزرگی به من بود. این توهین به رهبری من است، توهین به تمامی زحماتی که برای حزب کشیده‌ام".

در جلسه بررسی این واقعه و نامه لورین، شورای فدرال حزب سبز به بررسی اتهامات سوء استفاده و تبعیض رای داد. با این حال، اکثر اعضای شورا نیز به ادامه رقابت رهبری حزب به طور همزمان با بررسی‌ها رای دادند که لورین با این بند مخالفت بود و معتقد است که باید انتخاب رهبریت پس از این بررسی انجام گردد.
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین دکتر روانشناس مرضیه آهنکوب ونکوور کانادا

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, September 11, 2022 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به