به قول فرانسوی‌ها "دژاوو"! گویا این قصه هر ساله شده، یک باران یخی و قطعی برق در حد میلیونی و تورنتویی که با ۴۰ میلیمتر بارش باران آبگرفته می‌شود
در روز چهارشنبه، حدود ۸۰۰,۰۰۰ نفر در انتاریو و کبک به دلیل باران یخی و رعد و برق که بخش‌هایی از هر دو استان را تحت تاثیر قرار داد، بدون برق بودند. به قول فرانسوی‌ها "دژاوو"! گویا این قصه هر ساله شده، یک باران یخی و قطعی برق در حد میلیونی.
به‌روز رسانی: پنجشنبه عصر گزارش شده که پس از یک روز، هنوز برق بیش از یک میلیون مشترک قطع می‌باشد و این طوفان سه کشته نیز گرفته است. "جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا و "فرانسوا لوگو" نخست وزیر کبک خواستار سرعت حداکثری برای بازگرداندن برق به مشترکان شدند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
باران یخی و رعد و برق به انتاریو و کبک رسید، برق بیش از یک میلیون نفر قطع شد؛ دوباره تورنتو آب‌گرفته شد
در حالیکه سیستم طوفانی آمده از آمریکا شمال غرب این دو استان برف سنگین بیش از ۳۰ سانتی‌متری آورده، همین سیستم در مناطق جنوبی باران شدید و در حد وسط این دو بارش، باران یخی باریده است. شرکت برق کبک کمی بعد از ساعت ۵ بعدازظهر گفت که بیش از ۶۷۶,۰۰۰ نفر از ۴.۵ میلیون مشتری این شرکت، برق نداشتند و برای بیشتر استان هشدار باران یخی وجود داشت. علاوه بر کبک بیش از ۱۲۰,۰۰۰ مشترک در انتاریو نیز برق خود را از دست دادند. محیط زیست کانادا می‌گوید: "پیش‌بینی می‌شود میزان بارش باران یخی تا ۲۰ میلی‌متر برسد. تا ساعت ۲ بعدازظهر در مونترال، ۱۶ میلی‌متر باران یخ‌زده باریده است".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"گابریل لبلانک"، سخنگوی شرکت هیدرو - کبک گفت: آنچه که باعث قطعی برق می‌شود، ترکیبی از بارش و باد است که گیاهان را سنگین می‌کند و ممکن است شاخه‌ها و درختانی روی خطوط برق بیفتند. در منطقه "اوتاوایس" در غرب کبک و در نزدیکی اتاوا، حدود ۱۲۰,۰۰۰ واحد مسکونی و نزدیک به ۲۲۷,۰۰۰ مشتری این شرکت بدون برق بودند. محیط زیست کانادا پیش‌بینی کرد که میزان بارش باران در "گاتینو" در کبک بزرگترین شهر منطقه، بین ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر باشد. در مونترال، بیش از ۳۱۶,۰۰۰ مشترک دچار قطعی برق شده بودند، و۱۷۱,۰۰۰ نفر دیگر در منطقه مونترگی در جنوب شهر با قطعی برق روبرو بودند. در مونترال، گزارش‌های متعددی از سقوط درختان وجود داشت. پلیس این شهر اعلام کرد که بعدازظهر چهارشنبه تلفن ۹۱۱ حجم بالایی از تماس‌ها را دریافت کرد و از مردم خواست که برای گزارش خسارت خودروها تماس نگیرند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
گابریل گفت که خدمه این شرکت سخت کار می‌کنند تا برق‌ها را مجددا وصل کنند اما بسیاری از قطعی‌ها در محدوده کوچکی رخ داده و تنها شامل تعداد کمی از مشتریان می‌شود و اتصال مجدد تعداد زیادی از مردم را دشوارتر می‌کند. او افزود: "خدمه‌ای که فقط باید تا ساعت ۵ بعدازظهر کار کنند امروز تا ساعت ۱۱ شب به کار خود ادامه می‌دهند که تا حد امکان برق‌ها را برگردانند". وی از دادن آمار احتمالی آنهایی که کل امشب برق نخواهند داشت و اینکه چه زمانی برق آنها مجددا وصل می‌شود، خودداری کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
قطعی گسترده در انتاریو و تورنتو زیر آب
در انتاریو نقشه قطعی‌های برق نشان داد که بیش از ۱۲۰,۰۰۰ مشتری تا اواخر بعدازظهر بدون برق هستند. قطعی‌های گزارش شده بیشتر در مرکز انتاریو، از جمله در اتاوا پایتخت کانادا متمرکز شده بود که در اوایل صبح باعث لغو کار اتوبوس‌های مدرسه نیز شد. پیشتر محیط زیست کانادا هشدارهای هواشناسی و پیش‌بینی بارش تا حدود ۵۰ میلی‌متری از صبح تا شب را در این مناطق صادر کرده بود. در شرق انتاریو، آژانس هشداری برای دوره‌های طولانی باران یخی و طوفان یخ که تا عصر ادامه خواهد داشت را داد.
چندین منطقه جنوبی از جمله نیاگارا، ویندزور و همیلتون در اواخر روز چهارشنبه شاهد رعد و برق شدید بودند و آژانس هواشناسی نسبت به تگرگ‌هایی با اندازه یک سکه پنج سنتی و وزش باد با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت هشدار داد. در همین حال، شمال انتاریو هشداری برای طوفان زمستانی داشت و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قبل از اینکه در اوایل صبح پنج‌شنبه به طوفانی ناگهانی تبدیل شود، بین ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر برف و یخ در این مناطق باریده است.
برخی از خیابان‌های تورنتو پس از طوفان انتاریو که بارندگی شدیدی را به همراه داشت، دوباره و هر ساله دچار آب گرفتگی شده است. علاوه بر خیابان‌های داخلی شهر، چندین جاده اطراف شهر نیز آبگرفتگی شدند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

هشدار بارندگی در این شهر از صبح چهارشنبه اعلان شده بود و هواشناسی می‌گوید به‌تدریج میزان بارش در روز چهارشنبه به بیش از ۵۰ میلی‌متر افزایش می‌یابد. محیط زیست کانادا نسبت به میزان بارش بیشتر و در حدود ۶۰ میلی‌متر، در مناطق محلی که دارای رعد و برق‌های متعدد هستند هشدار داده بود و افزوده که این هشدارها تا صبح پنجشنبه پابرجا مانده و مجدد ۵ تا ۱۰ میلی‌متر دیگر به میزان بارش اضافه گشته است.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, April 6, 2023 - 07:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به