اداره مهاجرت می‌گوید که تساوی و برابری منصفانه نیست
در یک طرح مطرح شده در وزارت مهاجرت کانادا برای "تغییر سیستم" ضد نژادپرستانه، این وزارتخانه می‌گوید منصفانه نیست که با همه مردم بدون در نظر گرفتن "پیشینه" آنها بطور یکسانی رفتار شود. بلکه باید درعوض، با مردم بر اساس سطح امتیاز "ذاتی" آنها رفتار شود.
به عبارت دیگر، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) با طرحی به نام استراتژی ضد نژادپرستی ۲.۰، تئوری‌های نژادی، تنوع فردی، برابری و همه شمول بودن را عملا زیر سوال می‌برد. در روند جدید به گفته وزارت مهاجرت کانادا، برخی از مهاجران از برخی دیگر برابرترند!
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
بزودی با تغییر قانون برابری، روند مهاجرتی و نیز کار در اداره مهاجرت کانادا کاملا عوض می‌شود
متأسفانه، نگرانی در مورد تبعیض نژادی در اداره مهاجرت کانادا اصلا و ابدا بی‌اساس نیست. یک بازرسی از طرف یک بازرس ثالث نشان داد که در این سیستم ده‌ها اظهار نظر نژادپرستانه وجود داشته است. شاید بدترین این اظهارات این بود که کارمندان داخل وزارتخانه اغلب کشورهای آفریقایی را "۳۰ کثیف" می‌نامندکه نمایشی شرم‌آور از تعصب در کشور کاناداست که قرار است این اداره‌اش با آغوش باز از شهروندان جدید استقبال کند و به حق برابری احترام بگذارد. بنابراین دیدن تفاوت نرخ رد درخواست‌ها بنا به نام کشورها اصلا تعجب‌برانگیز نیست، بلکه به وضوح نشان از مسئله نژادپرستی دارد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
با توضیحات اندک مقامات اداره مهاجرت از عملکردشان به‌راحتی می‌توان به توضیح واقعیت رسید: تبعیض نژادی سیستماتیک. این با رد فله‌ای درخواست‌های تحصیل از نیجریه، رد درخواست‌های مهاجرتی ایرانیان و سقف مهاجرت افغان‌ها به ۴۰,۰۰۰ نفر که معلوم نیست واقعا چه تعداد از آنها پذیرش شده‌اند، در مقابل تعهد کانادا به پذیرش تعداد نامحدود پناهندگان اوکراینی کاملا اثبات پذیر است. راه حل باید رسیدگی معقول ۲.۷ میلیون پرونده تلنبار شده و اجرای "قانون" بجای "نژادپرستی" در این اداره است. وزارتخانه باید بتواند میزان مدارک تایید شده را بر اساس کشور مبدا منتشر کند، همانطور که برای ویزاهای دانشجوی انجام می‌دهد. اگر درخواست‌های برخی کشورها به طور نامتناسبی رد می‌شوند، این اداره باید توضیح بدهد که چرا.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
اداره مهاجرت وظیفه ندارد که تعد مهاجران از همه کشورها مساوی باشد و صد در صد طبیعی‌ست که نرخ پذیرش از برخی کشورها پایین‌تر یا بالاتر باشد که این نژادپرستی سیستماتیک محسوب نمی‌شود بلکه اعمال منصفانه قوانین برای همه است. اما کانادایی‌ها حق دارند بدانند چه خبر است و از سوی دیگر دولت نیز نمی‌تواند کارمندانش را مجبور کند که از روی تعصب عمل کنند یا نکنند، به همین دلایل باید عملکرد روند مهاجرتی به نوعی بررسی و نظارت شوند تا اطمینان حاصل شود که کسی خودسرانه و به دلیل کشور مبدا خود رد نمی‌شود و اگر تبعیض ناعادلانه‌ای در جریان است، باید اقدامات انضباطی انجام گردد. اما اداره مهاجرت می‌گوید که نژادپرستی فقط از نفرت ناشی نمی‌شود بلکه شامل اقدامات ناخودآگاه و ناخواسته‌ای، یا تعصب و تبعیض هم هست که همه اینها در دیگر موسسات دولتی کانادا، از جمله مدارس، دانشگاه‌ها، ارتش و حتی بانک‌ها هم دیده می‌شود و هریک برایش راه‌حل‌هایی در نظر گرفته‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
اداره مهاجرت چه استدلال می‌کند؟
اداره مهاجرت می‌گوید که "تساوی و برابری هم منصفانه نیست". به طور سنتی تصور می‌شود که انصاف شامل رفتار یکسان با مردم است، اما این تعریف صحیح نیست زیرا برای مثال، حذف نژادپرستی خود نتیجه‌اش حذف هویت افراد است. این وزارتخانه می‌گوید عدالت نباید به نژاد محدود شود و باید روندهای هویتی مختلف را بر اساس امتیاز هر فرد بر اساس سطح تحصیلات، بومی بودن، رنگ پوست، ساختار مغز، گرایش جنسی و جنسیت رتبه‌بندی کرد. با اینکه این یک روش غیرانسانی برای نگاه کردن به مردم است با این حال وزارت مهاجرت کانادا می‌خواهد این روند را برای همیشه در همه قوانین مهاجرتی کشور بدون توجه به "دولت و سیاست آن" نهادینه کند، از از امور مالی و رویه سازمانی گرفته تا روابط بین افراد در وزارتخانه و طرز فکر و صحبت آنها.
در این راه این وزارتخانه می‌خواهد برای کارکنان، برنامه‌های توسعه شغلی خاصی برای افراد خاصی تعریف کند تا بومی‌ها، سیاه‌پوستان، نژادپرستان، افراد دارای معلولیت، دگرباشان جنسی و دیگر افراد با هویت‌های دیگر، برای رده‌های کاری مختلف کاری تعلیم داده شوند.
 
اداره مهاجرت چه می‌کند؟
برای میلیون‌ها نفری که در انتظار مهاجرت به کانادا هستند، دانستن آنچه که در این وزارتخانه رخ خواهد داد به اندازه یک زندگی مهم است. شاید تغییرات پیش رو و مطرح شده بالا برای کسانی که به این نسخه از عدالت اجتماعی اعتقاد دارند خوب به نظر برسد، اما از سوی دیگر با ارزش‌های بسیاری از افراد در کانادا و دنیا در تعریف یک رویه منصفانه و برابر در تضاد است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

اگر قرار است چنین اتفاقی در این وزارتخانه بیافتد طبیعتا انتظار داریم این تعریف جدید از ارزش‌های اساسی در دولت مطرح گردد و حداقل باید ابتدا در مجلس نمایندگان مورد بحث قرار گیرند. در عوض، این تغییرات سیاسی در عملکرد دولت و خارج از دید عمومی انجام می‌شود. وزارت مهاجرت اذعان می‌کند که این دستورات مستقیما از شورای خصوصی و دفتر نخست‌وزیر می‌آید. و این پیام بدی‌ست برای کسانی که برای آزادی، دموکراسی و برابری به کانادا آمده‌اند زیرا این تغییرات عمده قابل بحث نیستند، بلکه این نخست وزیر و بوروکرات‌های غیرپاسخگوی وزارتخانه هستند که آنها را مستقیما به اجرا می‌گذارند.

بیشتر بخوانید:

از سری مصاحبه‌های زنده و حضوری ایران استار با وزرای استانی و فدرال کانادا و مک‌ناتون بیشتر بخوانید:

از سری افتضاح در اداره مهاجرت، بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, July 28, 2022 - 21:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به