مجلس نمایندگان فدرال کانادا از پنجشنبه به تعطیلات تابستانه رفتند و بنا به گفته کارشناسان گویا این تعطیلات قبل از انتخابات زودهنگام در تابستان یا پاییز خواهد بود
با افزایش آشفتگی‌ها در حزب سبز کانادا، این حزب تصمیم به اخراج کارمندان دفتر "آنامی پل" رهبر حزب گرفت بطوریکه رهبر حزب عملا بدون کارمند می‌شود. سه منبع مختلف روز پنجشنبه تایید کردند که تصمیمات قطعی اخراج این افراد صادر شده و این افراد مجاز به صحبت علنی در مورد مسائل داخلی حزب نیستند. این اتفاقات پس از آنی صورت می‌گیرد که یکی از سه نماینده این حزب در مجلس فدرال، همپای فلسطین و در مقابل اسرائیل ایستاد و از حزب سبز خارج شد و لیبرال‌ها پیوست. یکی از کارمندان دفتر آنامی که اسرائیلی‌ست جملات سنگینی را علیه این نماینده مجلس گفت و توئیت کرده بود و آنامی نیز در این بین به گفتن خویشتنداری بسنده کرده بود. حزب سعی کرد با یک رای‌گیری آنامی را برکنار کند که با اندک رایی موفق نشد. انتخاب آنامی که اولین وکیل و سیاهپوست و یهودی است، بعنوان یکی از پیشروترین انتخابات رهبری یک حزب سیاسی کانادا شناخته می‌شود.
از سوی دیگر کلیه علائم موجود در اتاوا نشان از اعلان انتخابات زودرس در تابستان یا پاییز امسال دارد. بنظر می‌رسد ترودو از اختلافات شدید کنونی در حزب سبز و نیز حزب محافظه‌کاران که پشت رهبر جدیدشان "ارین اوتول" خیلی نمی‌ایستند کاملا مطلع است و می‌خواهد با به رخ کشیدن چند تصمیم برجسته‌اش انتخابات بعدی را برای اکثریت شدن در مجلس کلید بزند. آگاهان معتقدند اعلانات کمک‌هایش به بومیان، انتخاب اولین فرماندار کل بومی، ارائه کمک‌های مالی به مناطقی که لیبرال‌ها نیاز جدی به رای دارند مانند بریتیش کلمبیا و کبک، و حتی ایجاد شکاف در آلبرتا با کمک جدید به شهرداری‌های این استان، از جمله راهبردهای اوست.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
سبزهای کانادا در حال فروپاشی، اختلاف در محافظه کاران و ترودو در تدارک انتخابات زودهنگام
"دانا تیلور"، ریاست اجرایی حزب سبز کانادا امروز اعلان اخراج این افراد را ارسال کرد و با این سری از اخراج‌ها تعداد کارمندان حزب به نصف کاهش یافت. وی پیشتر حداقل ۱۵ کارمند دیگر را اخراج کرده بود. تیلور که همه‌کاره در استیضاح ناموفق علیه آنامی بوده حتی تا جایی پیش رفته که صدای میکروفن آنامی (رهبر حزب) در یک جلسه و در حال اعتراض به کاهش حقوق و دستمزد کارمندان را قطع کرد. او فقط وقتی صدای میکروفن آنامی را دوباره وصل کرد که دو عضو دیگر حزب حاضر به ادامه کار در جلسه نشدند. این اخراج‌ها از همین جمعه اجرایی می‌شود و شامل هیچ بسته قدردانی مالی نیست، به این معنی که اگر انتخابات امسال آغاز شود و این افراد از استعفا خودداری کنند ممکن است از آنها خواسته شود که به کار خود برگردند. این اخراج‌ها شامل استخدام‌های جدید آنامی نیز می‌شود. دفاتر تیلور و آنامی حاضر به پاسخگویی در این رابطه نبودند. آنامی تنها رهبر یک حزب است که خود در مجلس صندلی نمایندگی ندارد و پس از دو شکست در راهیبابی به مجلس فدرال در اتاوا آنرا از بیرون حمایت می‌کند.
Insurance-best-rate-roya-saegh-CanadaHan Dong Toronto Canada MP
مجلس نمایندگان فدرال کانادا از پنجشنبه به تعطیلات تابستانه رفتند و بنا به گفته کارشناسان گویا این تعطیلات قبل از انتخابات زودهنگام در تابستان یا پاییز خواهد بود. این در حالی‌ست که رهبران احزاب نیودموکرات و محافظه‌کار با سخنرانی‌هایی در مجلس سعی در اثرگذاری روی رای‌دهندگان بودند. ترودو اعلان انتخابات زودهنگام را با این جمله که "کسی نمی‌خواهد در زمان کرونا مردم پای صندوق‌های رای بروند" پاسخ می‌دهد. البته لیبرال‌ها در آخرین اقدام‌هایشان برای شکاف در میان محافظه‌کاران، لایحه حمایتی از دگرباشان جنسی را به رای گذاشتند.
 
Car Home Low rate insurance بیمه
کانادا در آستانه انتخابات در تابستان یا پاییز؟
رهبر محافظه‌کار "ارین اوتول" لیبرال‌ها را متهم به مالیات‌گیری و هزینه‌سازی برای آن و نیز ضعف مدیریت در شیوع کرونا کرد و "جاگمیت سینگ" رهبر حزب نیودموکرات نیز گفت که نخست وزیر در تقویت برنامه‌های اجتماعی برای کمک به آسیب‌پذیرترین کانادایی‌ها اقدامات کافی انجام نداده است. لیبرال‌ها نیز به نوبه خود گفتند که احزاب مخالف مانع لوایح و قانون‌های "پیشرو و مترقی" در حمایت از اقتصاد ویران شده پس از کرونا، حمایت از کودکان بومیان، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، حمایت از دگرباشان جنسی و کمک به بخش‌های هنری و سرگرمی کانادا می‌شوند.
اوتول در یک سخنرانی در مجلس هشدار داد که کانادایی‌ها دیگر نباید به یک دولت اقلیت، به ویژه لیبرال که یک شبح ائتلافی دیگری را همراه دارد رای بدهند. وی افزود: "پنج گزینه حزبی برای کانادایی‌ها وجود ندارد، در واقع کانادایی‌ها دو حزب برای انتخاب دارند: محافظه‌کاران یا ائتلاف لیبرال - نیودموکرات - سبزها. ما و مردم نمی‌توانیم شاهد لغو روز ملی كانادا باشیم و ساکت بمانیم. من به كانادایی بودن خود بسیار افتخار می‌كنم و می‌دانم كه بیشتر مردم نیز چنین هستند".
سینگ گفت که لیبرال‌ها همراه با محافظه‌کاران قانون کار اجباری کارگران در حال اعتصاب بندر مونترال را تصویب کردند. او افزود: "ما نیودموکرات‌ها در کنار مردم می‌ایستیم اما لیبرال‌ها و محافظه‌کاران در کنار فوق ثروتمندان، و این مردم را آزار می‌دهد". در حالی که سینگ گفت که آماده مبارزه انتخابات در هر زمانی است، افزود: "در عین مبارزه با کرونا در کشور، هیچ عجله‌ای برای انتخابات آنهم زودهنگام ندارم. فراخوان زودهنگام انتخابات تمام کارهایی که تاکنون برای مردم انجام داده‌ایم را به خطر می‌اندازد".
اما لیبرال‌ها با پیش کشیدن یک لایحه در مورد دگرباشان جنسی سبب بروز اختلاف میان محافظه‌کاران شدند. آنها گفتند هر روشی که بطور اجباری افراد دگرباش جنسی را به همجنسگرایی "تبدیل" می‌کند را وحشیانه می‌دانند و معتقدند باید در کانادا ممنوع شود. بیش از نیمی از نمایندگان محافظه‌کار به این قانون در روز سه‌شنبه رای منفی دادند و برخی از اعضای محافظه‌کار اجتماعی گفتند که نگران هستند که این نوع طرز فکر منجر به تعیین جرم بین نوجوانان با رهبران مذهبی و درمانگران شود. "آدام ون کوئوردن" نماینده لیبرال انتاریو پس از رای‌گیری در توئیتی گفت: "بیش از نیمی از نمایندگان محافظه‌کار به لایحه‌ای برای جرم‌انگاری تبدیل درمانی رأی منفی دادند، این عملی مضر، توهین‌آمیز و بی‌اعتبار در کاناداست".
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, July 9, 2021 - 08:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به