باترز می‌گوید در حالی که ممکن است نمایندگانی که از موضع او حمایت می‌کنند نیز با خطر اخراج مواجه شوند، اما او مصمم است تا به دادخواست خود ادامه دهد
"ارین اوتول" رهبر محافظه‌کاران فدرال کانادا، خانم "دنیس باترز" سناتور ساسکاچوان را یک روز پس از ارائه طوماری که خواستار بررسی سریع رهبری وی شد، از حزب اخراج می‌کند.
اوتول امشب گفت: " من به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار کانادا، بی‌اعتبار کردن و عدم احترام به تلاش‌های ما در بازخواست از دولت فاسد و فاجعه‌بار ترودو را تحمل نمی‌کنم". این بیانیه اوتول مدت کوتاهی پس از حضور باترز در یک جلسه مجازی محافظه‌کاران سنای کانادا منتشر شد. ترودو پیشتر لیبرال‌های سنای کانادا را مستقل نامیده بود و گفته بود که مجلس سنا جای گرایشات حزبی نیست.
MADO Restaurant Cafe, Toronto Canada: Mississaga, YorkDale, DowntownGodwin Chan vote Richmond hill mayor 2022
 
خنجرکشی بین محافظه‌کاران: اوتول سناتوری را که رهبری او را زیر سوال برده بود از حزب اخراج می‌کند
باترز که از دیروز دوشنبه آغاز به جمع‌آوری امضاء برای طومار بررسی عملکرد اوتول کرده بود که می‌تواند منجر به برکناری اوتول شود، گفت که او و سایر اعضای حزب اعتماد خود را به اوتول از دست داده‌اند. او استدلال کرد که حزب در مبارزات انتخاباتی پاییز پس از تلنگر اوتول در مورد مسائل مهمی مانند مالیات کربن، حمل سلاح گرم و حقوق وجدان، "زیان قابل توجهی" دیده و سیاست‌های اوتول سبب تفرقه در حزب گشته است. او گفت که از اعضای حزب محافظه‌کار می‌خواهد که زودتر از موعد و پیش از برگزاری کنوانسیون حزبی در سال ۲۰۲۳ در مورد آینده اوتول تصمیم بگیرند.
Shabani-realestate-toronto-canadaVote David West Richmond Hill Mayor
قوانین حزب محافظه‌کار می‌گوید که پس از شکست در هر انتخاباتی باید وضعیت و عملکرد رهبر حزب در اولین کنوانسیون ملی آنها بررسی و بازنگری شود. باترز گفته است که می‌خواهد این بازنگری در شش ماه آینده و نه در دو سال آینده برگزار شود و افزوده: "اوتول در همان هفته، در همان روز و حتی در همان جمله، سیاست‌های اصلی حزب ما را به هم زد. اعضا در این مورد نظری نداشتند، اما ما باید در مورد رهبری او نظری داشته باشیم".
بر اساس قانون اساسی حزب محافظه‌کار فدرال کانادا، اگر پنج درصد از اعضای این حزب طوماری را امضا کنند مبنی بر اینکه حزب می‌خواهد موضوعی را از طریق همه‌پرسی بررسی کند، حزب ملزم به اجرای همه‌پرسی می‌شود. سخنگوی حزب محافظه‌کار می‌گوید تنها یک روز پس از شروع تلاش باترز بر علیه اوتول، این طومار ۲,۰۰۰ امضا جمع‌آوری کرد. اما از سوی دیگر این اوتول بود که بعنوان رهبر حزب سریعا دست به کار شده تا باترز را اخراج کند. اخراج باترز در حالی اتفاق می‌افتد که محافظه‌کاران مشتاق نگه داشتن اوتول در سمت خود هستند و آنها نیز در پی جلب امضاء و حمایت اعضای کمیته‌ای هستند تا باترز را اخراج کنند.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
منابع ارشد محافظه‌کار با آگاهی از مسائل داخلی مجلس گفتند که تلاش می‌کنند تا طومار باترز را از کار بیاندازند و برای این کار ۲۴ نماینده محافظه‌کار متعهد شده‌اند نامه‌ای را امضا کنند که بتوانند قانون اصلاحات حزب را تغییر دهند تا بتوانند با آن رای به اخراج اعضا را امکان‌پذیر کرده و زودتر از تهیه طومار باترز وی را اخراج کنند. قانون اصلاحات که توسط "مایکل چانگ"، نماینده محافظه کار تهیه و توسط پارلمان تصویب شده برای دادن قدرت تصمیم‌گیری بیشتر به رهبران احزاب و تیم‌های آنها متمرکز شده است که در یکی از مفاد آن سازوکاری برای اخراج نمایندگان مجلس وجود دارد. این قانون می‌گوید حداقل ۲۰ درصد از اعضا باید رسما درخواست اخراج را تقدیم کنند تا در صورت موافقت کافی، رای‌گیری مخفی برای تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت آن نماینده برگزار شود.
منابع محافظه‌کار که مجاز به صحبت علنی نبودند، گفتند که حداقل ۷۰ نماینده اعلام کرده‌اند که به اخراج نمایندگانی که از اوتول حمایت نمی‌کنند، از جمله باترز، رای می‌دهند. طبق این قانون حد نصاب کافی برای رسیدن به این حداقل، ۵۰ درصد نمایندگان است. قانون اصلاحات علاوه بر اینکه به اعضای مجلس اختیار می‌دهد تا یک نماینده مجلس را از حزب اخراج کند، همچنین به نمایندگان مجلس این اختیار را می‌دهد که بازنگری عملکرد رهبر حزب را نیز سریع‌تر انجام دهند.
باترز می‌گوید در حالی که ممکن است نمایندگانی که از موضع او حمایت می‌کنند نیز با خطر اخراج مواجه شوند، اما او مصمم است تا به دادخواست خود ادامه دهد. با این حال، اواخر دیشب "راب باترسون"، رئیس حزب محافظه‌کاران گفت که طومار باترز از دستور کار خارج شده است.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, November 16, 2021 - 21:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignCar Home Low rate insurance بیمه

Share this with: ارسال این مطلب به