صف‌های طویل تاریخی در فرودگاه‌ها، دفاتر گذرنامه، و عقب‌ماندگی مطلق در اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، باعث شرمساری همه آنها شده است
در میان پرونده‌های انباشته شده در وزارتخانه‌های دولتی، اکنون صف‌های طویل تاریخی در فرودگاه‌ها، دفاتر گذرنامه، و عقب‌ماندگی مطلق در اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، باعث شرمساری همه آنها شده است.
بر اساس اعداد به دست آمده از اداره مهاجرت توسط یک نشریه مهاجرتی کانادایی، اکنون ۲.۷ میلیون نفر در انتظار اتاوا برای رسیدگی به درخواست مهاجرت خود هستند؛ این در حالی‌ست که ۲ ماه پیش این تعداد کمی بیش از ۲ میلیون پرونده بود. برای خواندن گزارش کامل ایران استار از ۲ میلیون پرونده عقب افتاده، ویزاهای کاری، توریستی، دورکاری، هوش مصنوعی و طوفان‌های اعلانی، اینجا را کلیک کنید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
 
آخرین خبر مهاجرت: پرونده‌های مهاجرتی کانادا طی ۲ ماه از ۲ میلیون به ۲.۷ میلیون رسید
این عقب افتادگی کاری دولت، شامل تمامی درخواست‌های ثبت شده به اداره مهاجرت در همه زمینه‌ها می‌شود، از شهروندی گرفته تا ویزا و درخواست اقامت دائم. تعداد درخواست‌های معوقه شهروندی کانادا به تنهایی به ۴۴۴,۷۹۲ پرونده می‌رسد که هیچکدام از این افراد حتی در جریان تعویق پرونده‌هایشان قرار نمی‌گیرند. طبق این آمار بیشتر این لیست یعنی ۱.۷ میلیون پرونده، درخواست‌های ویزاهای موقت شامل توریستی، دانش‌آموزی یا دانشجویی بین‌المللی، کاری یا بیزینسی‌ست. این آمار نه تنها بدترین وضعیت مهاجرت در تمام تاریخ کشور را به نمایش می‌گذارد، بلکه هر هفته به طور تصاعدی نیز در حال افزایش است بطوریکه ما هر روز در حال رکوردشکنی پشت رکوردشکنی هستیم. سال گذشته در همین موقع تعداد پرونده‌های معوقه تنها ۱.۵ میلیون بود و فقط در ۳۰ روز گذشته، به این لیست ۳۰۰,۰۰۰ پرونده افزوده شده، افزایش معادل با تقریبا ۱,۰۰۰ متقاضی جدید در روز.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این در حالی‌ست که دولت می‌گوید به شدت در حال رسیدگی سریع به پرونده‌هاست اما آنچه طبق این گزارش مشخص می‌شود آنست که تنها پرونده‌هایی که طی این دو ماه پردازش شده‌اند، ویزاهای کاری صادر شده برای اوکراینی‌هاست که حتی خرج پرواز مستقیم و اختصاصی ورود آنها به کشور، به همراه ۳,۰۰۰ دلار کمک خرجی را نیز دولت پرداخت کرده است. از سوی دیگر پرونده‌های افغان‌ها که طبق آخرین خبر در ماه گذشته حداکثر ۱۱ هزار پرونده مورد پردازش قرار گرفته بود، به ناگهان در هفته گذشته اعلان شد که همه ۴۰ هزار نفر وعده داده شده از آنها وارد کانادا شده‌اند! دولت می‌گوید مقداری از این آشفتگی بعلت اعلان کانادا بعنوان پناهگاه پناهندگان افغانی و اوکراینی‌ست.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
در مجموع، اکنون تعداد افرادی که در انتظار پاسخ از اداره مهاجرت هستند، بیشتر از ساکنان کل استان‌های شرقی کاناداست زیرا تا زمان انتشار این خبر جمعیت هر چهار استان مجاور اقیانوس اطلس (از جمله نیوفاندلند و لابرادور) تقریبا ۲.۵ میلیون نفر است. اگر میزان عقب ماندگی با نرخ فعلی به رشد خود ادامه دهد، تنها ۴ ماه دیگر باقی خواهد ماند تا تعداد متقاضیانی که در انتظار بررسی پرونده‌هایشان توسط این اداره هستند معادل ۱۰% کل جمعیت ۳۸ میلیونی کانادا گردد. بسیاری از این ۲.۷ میلیون پرونده متعلق به مهاجرانی‌ست که سال‌هاست در نوعی برزخ ناخوشایند زندگی می‌کنند، زیرا سال‌هاست نمی‌دانند بالاخره تکلیف پرونده مهاجرتی آنها چه می‌شود و دولت کانادا هم پاسخی به آنها نمی‌دهد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
ماه گذشته، "کاظم علی" از پاکستانی گفت که در سال ۲۰۲۰ برای برنامه "ورود سریع" (اکسپرس انتری) درخواست داده که دولت گفته بود زمان انتظارش شش ماه است اما هنوز پس از دو سال هیچ خبری به او داده نشده است. همین هفته گذشته دولت کانادا اعلان کرد که سرانجام یک "قرعه‌کشی" در بین پرونده‌های اکسپرس انتری انجام داده است. کاظم می‌گوید زندگی او و همسرش "راکد" شده زیرا آنها انتخاب‌های شغلی و حتی فرزندان را نمی‌توانند تعیین کنند.
این جریان فقط برای مهاجران نیست، در ماه گذشته، هم یک سمپوزیوم ایدز در مونترال و هم در یک کنفرانس بزرگ فناوری در تورنتو، ده‌ها نفر از مدعوین خود را نداشت زیرا دولت کانادا "وقت پردازش ویزای آنها" را نداشت و نتیجتا به آنها ویزا نداده بود! در گزارش اخیر شورای بازرگانی کانادا، کارفرمایان کانادایی "تاخیر در پردازش" را به عنوان مانع اصلی برای جذب استعدادهای بین‌المللی ذکر کردند و نوشتند: "به دلیل تأخیر در پردازش درخواست‌ها، قوانین پیچیده و هزینه‌های سیستم، کمتر از یک چهارم از پاسخ‌دهندگان می‌گویند که سیستم مهاجرت در حال حاضر به خوبی نیازهای تجاری آنها را برآورده می‌کند".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

همزمان با افزایش پرونده‌های معوقه، افزایش سریع تعداد شاکیان ناامید از پرونده‌هایشان که به دادگاه فدرال برای پاسخگویی دولت کانادا شکایت می‌برند، دیده می‌شود. پیش از کرونا فقط چند ده مورد از این پرونده‌ها در دادگاه ثبت شده بودند اما اکنون تعداد آنها به بیش از ۴۰۰ مورد می‌رسد. "جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا ماه گذشته مشکلات را ناشی از کرونا و پناهندگان افغانی و اوکراینی اعلان کرد و از تشکیل کمیته ویژه‌ای برای تعیین چگونگی کاهش زمان انتظار خبر داد.

از همین سری بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, July 22, 2022 - 07:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به