برخی از سازمان‌دهندگانشان می‌گویند که معترضان تا زمانی که دولت فدرال تمام محدودیت‌های کرونا را لغو نکند، دست از اشغال اتاوا برنخواهند داشت
تظاهرات موسوم به "کاروان آزادی" که از هفته پیش از سراسر کانادا به سویو اتاوا آغاز شده بود، و در طی هفته آب‌رفته بود، در این آخر هفته مجددا تشدید شد و نیز کامیون‌داران شروع به اشغال مراکز استان‌ها نیز نمودند. این معترضان مخالف اجباری شدن واکسیناسیون و محدودیت‌های شدید کووید-۱۹ هستند و برخی از سازمان‌دهندگانشان می‌گویند که معترضان تا زمانی که دولت فدرال تمام محدودیت‌های کرونا را لغو نکند، دست از اشغال اتاوا برنخواهند داشت.
در همین حال، مقامات شهرداری‌ها و پلیس می‌گویند که تلاش کرده‌اند تا تظاهرات این معترضان آرام و دور از ساختمان‌های مجلس و بیمارستان‌ها باقی بماند، ترودو نیز می‌گوید حاضر به مذاکره با آنها نیست. "گوفاندمی" بیش از ده میلیون دلار پول جمع‌آوری شده آنها را مسدود کرده و احتمال استفاده از ارتش، قانون و دادگاه برای اخراج به زور آنها وجود دارد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
گسترش هزاران کامیون‌دار معترض به اجباری شدن واکسیناسیون از اتاوا به مراکز استان‌ها؛ با طرفداران واکسن مواجه شدند
معترضان در کاروانی از کامیون‌ها و خودروهای بزرگ، از حدود یک هفته پیش که به پایتخت رسیدند، مرکز شهر اتاوا را کاملا بسته‌اند و برخی از مردم می‌گویند اعصابشان با صدای بوق‌های آنها که در هر ساعت تکرار می‌شود بهم ریخته است. اما از این هفته این تظاهرات تغییر دیگری کرد و آنهم پخش شدن این کامیون‌داران از اتاوا به مراکز استان‌های بزرگی چون انتاریو، کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و... بود.

تظاهرات انتاریو: صدها کامیون امروز تقاطع خیابان "بلور" غربی و "اونیو رود" در شمال دانشگاه تورنتو و موزه سلطنتی انتاریو را بستند و کمی پس از ظهر، هزاران نفر از آنها نیز در پارک ضلع شمالی "کوئینز پارک" که مجلس انتاریوست تجمع کردند. این جمعیت با گروهی چند صد نفره که سعی می‌کردند جلوی پیشرفت آن‌ها را بگیرند مواجه شدند. پلیس می‌گوید در این مواجهه درگیری روی نداده است. داگ فورد پیشتر از کامیون‌داران خواسته بود تا از تورنتو دور بمانند و از پلیس نیز درخواست حداکثر همکاری را کرده بود.

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اما از سوی دیگر پلیس تورنتو می‌گوید یک مرد ۲۲ ساله را در ضلع شمالی مجلس انتاریو دستگیر کرده و او به حمله با سلاح، استفاده از یک ماده مضر (یک بمب دودزا) و شرارت عمومی متهم شده است. پلیس انتاریو می‌گوید شاهد بسته شدن مرکز شهرهای "تاندر بی"، "واترلو" و "لندن" نیز توسط کامیون‌داران بوده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
تظاهرات اتاوا: جمعیت کامیون‌داران که در وسط هفته از ده‌ها هزار به ۲۵۰ کامیون کاهش یافته بود، شنبه مجددا به هزاران کامیون افزایش یافت. به نظر می‌رسد برخی از آنها در حال جاگیری در برخی از مکان‌ها مانند پارک‌ها هستند تا مدت طولانی باقی بمانند و در حال ساخت خانه‌های چوبی، باربیکیو، آوردن انبوهی از مواد غذایی و سوخت در خیابان‌های مرکز شهر و پارک‌های مجاور بوده‌اند. یک اردوگاه از آنها در پارک "کنفدراسیون" نیز درست شده است. پلیس می‌گوید سعی می‌کند با حداکثر احترام به قانون در جریمه کردن آنها کوتاهی نکند. این کامیون‌داران جلوی مجلس فدرال کانادا را بسته‌اند و امروز با معترضان علیه خودشان که از مقابل شهرداری اتاوا به سوی آنها روانه شده بودند نیز روبرو شدند.
 
تظاهرات کبک: جمعیت امروز شنبه، بیشتری نسبت به روز پنجشنبه در اطراف مجلس ملی کبک تجمع کردند. انبوهی از معترضان، از جمله برخی از آنها همراه با خانواده‌هایشان و کودکانشان، در حالی که ردیف‌هایی از کامیون‌ها از کنار مجلس ملی با بوق عبور می‌کردند، تجمع کرده بودند و شعارهایی را برای پایان دادن به پاسپورت‌های واکسیناسیون و سایر اقدامات بهداشت عمومی می‌دادند. گروه کوچکی از معترضان به کامیون‌داران نیز در اقدامی متقابل با فاصله اندکی از آنها جمع شده بودند.
 
تظاهرات بریتیش کلمبیا: کامیون‌داران با کاروانی بزرگ در ونکوور پدیدار شدند و پلیس گفت که مسیرهای داخل شهری در حدود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی کاملا متوقف شد. این کاروان قصد داشت تا از مقابل چندین بیمارستان عبور کند اما با توجه به قانونی که دولت تصویب کرده، هر گونه اختلال در خدمات مراقبت‌های بهداشتی در فاصله ۲۰ متری اطراف بیمارستان‌ها غیرقانونی و جرم است، کاروان از این برنامه صرفنظر کرد. کاروان اعتراضی مشابهی در ویکتوریا، مرکز استان بریتیش کلمبیا و مقابل مجلس استانی برنامه‌ریزی شده بود که انجام گرفت.
 
تظاهرات آلبرتا: محاصره مداوم یک ایستگاه مرزی کانادا با آمریکا امروز وارد هشتمین روز خود شد. معترضان در شهر مرزی "کوتس"، پس از لغو طرحی که در اوایل این هفته برای تخلیه محل و رفتن به سمت شمال و انجام تظاهرات در ادمونتون تصویب شده بود، گفتند در همین محل می‌مانند. پلیس کلگری گفت که حدود ۱,۵۰۰ کامیون معترضان در پارک مرکزی "یادبود" تجمع کردند و ادمونتون نیز شاهد دومین آخر هفته متوالی بوق‌های کامیون‌ها در مرکز شهر بود.
 
تظاهرات مانیتوبا: اعتراضات روز شنبه ادامه یافت و پلیس گفت که ترافیک در "برادوی"، در نزدیکی مجلس این استان در "وینیپگ"، اکنون به یک "لاین" در هر جهت کاهش یافته است. پلیس می‌گوید یک مرد که مخالف کامیون‌داران بوده با خودرو جیپ خود به چهار معترض زده که پلیس وی را دستگیر و متهم کرده است.
 
تظاهرات ساسکاچوان: مردم شاهد دو تظاهرات مخالف هم در بعدازظهر شنبه در خارج از ساختمان مجلس ساسکاچوان در "رجینا" بودند که یک گروه خواستار پایان دادن به اقدامات بهداشت عمومی کرونا و گروه دیگر خواستار پابرجا ماندنش بودند. حدود ساعت ۱:۳۰ بعدازظهر صدها کامیون‌دار همراه با طرفدارانشان در ساختمان مجلس تجمع کردند و سازمان‌دهندگانشان می‌گویند که قصد دارند تا زمانی که تمام محدودیت‌های بهداشت عمومی در ساسکاچوان برداشته نشود، آنجا بمانند.
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


تظاهرات نیوبرانزویک: ده‌ها کامیون‌دار و معترض در مقابل مجلس استانی نیوبرانزویک در "فردریکتون" تجمع کردند. آنها با بوق زدن با مردمی که حامی‌آنها بودند مواجه شدند که روی پلاکاردهاشان نوشته بودند"آزادی"، "کانادا واقعی قوی و آزاد".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, February 5, 2022 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به