ایران استار: زن جوان در نقشه‌ای حساب شده ۶۶۰ سکه طلا از خانه پدر شوهرش سرقت کرد تا با فروش آن‌ها رویایش برای مهاجرت به کانادا را محقق کند غافل از اینکه همدست این خانم سر او کلاه گذاشت و خلاصه دزد به دزد زد و...
در گزارش قبلی ایران استار که می‌توانید آن را در اینجا بخوانید اشاره کردیم که رویای مهاجرت به کانادا در ایران آن قدر داغ و سوزان شده است که از داخل آن داستان‌های عجیب و غریبی بیرون می‌زند. در آخرین مورد یک زن جوان شوهردار یک همدست پیدا کرد تا با کمک از خانه پدرشوهرش سرقت کند و با پول آن راهی کانادا شود اما سر از زندان در آورده است.

رویای مهاجرت به کانادا زن شوهردار را سارق خانه پدرشوهرش کرد، همدستش بیش از او دزدید

Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
اجازه بدهید داستان را از اینجا برای شما تعریف کنیم که دوم دی ماه سال ۱۳۹۸ پرونده‌ای با موضوع سرقت ۶۶۰ قطعه سکه طلا از خانه‌ای در محدوده نیاوران به کلانتری ۱۲۳ رسید و پس‌از بررسی‌های اولیه برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.
شاکی مرد جوانی بود که مدعی بود: "من ۹۶۰ قطعه سکه تمام بهار آزادی داشتم که آ‌نها را در آپارتمان پدرم نگهداری می‌کردم تا اینکه دوم آذر ماه متوجه شدم ۶۶۰ قطعه از سکه‌ها سرقت شده است". در ادامه کارآگاهان با توجه به پایش صحنه سرقت و اینکه ساختمان دارای نگهبانی ۲۴ ساعته بود احتمال داخلی بودن سرقت را دادند که با دعوت از شاکی تحقیقات جامعی درباره تمامی افرادی که به خانه وی تردد داشته‌اند انجام شد.
ادامه ماجرا را از زبان سرهنگ کارآگاه "سیدعلی شریفی" رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بشنوید که گفته است: "هنگام رسیدگی به پرونده، نامه‌ای از سوی فردی ناشناس به داخل خانه پدر شاکی انداخته شد که در آن نوشته بود «بالاخره حق به حق دار رسید» این موضوع نشان از وقوع صددرصدی سرقت توسط یکی از بستگان و آشنایان شاکی داشت بنابراین تحقیقات از اعضای خانواده و بستگان شاکی ادامه یافت تا اینکه رد پای همسر شاکی در سرقت برای کارآگاهان محرز شد که با جمع‌بندی سرنخ‌های به دست آمده با هماهنگی مقام قضایی، زن جوان به نام لیلا به پلیس آگاهی دعوت شد و در بازجویی‌های پلیسی، لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی درخصوص سرقت سکه‌های همسرش در چندین مرحله از خانه پدرشوهرش اعتراف کرد".
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
لیلا در ادامه بازجویی اظهار داشت که رؤیای مهاجرت به کشور کانادا را در سر می‌پروراندم و برای تأمین هزینه‌ها تصمیم به سرقت طلاها گرفتم و سکه‌ها را به صرافی‌ها و طلافروشی‌ها فروختم و از فروش آن‌ها مبلغ ۲۰ میلیارد ریال در حسابم دارم. لیلا در خصوص نامه‌ای که به منزل پدر شوهرش فرستاده بود، توضیح داد: برای اینکه تحقیقات پلیس را منحرف کنم پس‌از سرقت، نامه‌ای را به شخصی که تبعه افغانستان بود دادم تا به منزل پدر شوهرم بیندازد؛ البته ۴۰ میلیارد ریال از وجوه نقد فروش سکه‌ها نیز در اختیار او است. کارآگاه شریفی افزوده است: "با مشخص شدن سارق و سرنوشت سکه‌های سرقتی پرونده متهم برای رسیدگی قضایی به شعبه ۱۰ دادسرای ناحیه یک تهران ارسال شد و تلاش کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری متهم متواری تبعه افغانستان همچنان ادامه دارد".
البته بعید نیست که این متهم خیلی زود با پول بادآورده راهی همین کانادای خود ما شود. خلاصه که این روزها رویای مهاجرت به کانادا به موضوع عجیب و غریبی در ایران تبدیل شده و هر از چندگاهی یک داستان تازه از آن بیرون می‌زند.
Date: Tuesday, October 27, 2020 - 21:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به