در تاریخ ۹۴ ساله اسکار، حداقل ۵ نفر دیگر از آکادمی اخراج شده‌اند
اسکار یا آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، امروز جمعه اعلام کرد که "ویل اسمیت" پس از سیلی زدن به "کریس راک" کمدین و یکی از مجریان اسکار امسال در روی صحنه مراسم نود و چهارم، به مدت ۱۰ سال از حضور در رویدادهای این آکادمی محروم می‌شود.
این اعلان یک هفته پس از استعفای خود اسمیت از عضویت آکادمی و نیز عذرخواهی عمومی او از اسکار، مردم و نیز راک صورت می‌گیرد، که وی گفته بود: "هرگونه و همه عواقب رفتارم را به طور کامل می‌پذیرم".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
ویل اسمیت ۱۰ سال از حضور در اسکار محروم شد؛ اما این ۵ نفر برای همیشه اخراج شدند
پس از آنکه کریس راک موهای "جیدا پینکت"، همسر ویل اسمیت را دستمایه شوخی و مزاح خود قرار داد، ویل اسمیت در حین پخش زنده تلویزیونی مراسم روی سن رفت و به صورت راک سیلی نواخت. اسکار امروز این حرکت ویل اسمیت را "غیرقابل قبول و زیان‌بار" نامید و به دلیل کوتاهی در نحوه مدیریتش در این مراسم که پس از این اتفاق اجازه داد اسمیت در مجلس بماند و جایزه بهترین بازیگر مرد را هم دریافت کند عذرخواهی کرده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
از سوی دیگر ویل اسمیت نیز پس از این اعلان اسکار، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به تصمیم آکادمی در خصوص محرومیت ۱۰ سال احترام گذاشته و آنرا می‌پذیرد و نیز از اقدام خود اظهار پشیمانی کرد. او پیشتر در بیانیه‌ای گفته بود آنچه در مراسم اسکار انجام داده بود، تکان دهنده و غیرقابل توجیه بوده است. اما ویل اسمیت اولین کسی نیست که از اسکار اخراج می‌شود. در تاریخ ۹۴ ساله آن، حداقل ۵ نفر دیگر از آکادمی اخراج شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
هاروی واینستاین
در اکتبر ۲۰۱۷، پس از آن که ده‌ها زن در صنعت سینما واینستین را متهم به تجاوز جنسی و آزار و اذیت در طول چندین دهه کردند، هیئت مدیره اسکار به سلب عضویت این تهیه کننده سابق فیلم و مدیر اجرایی هالیوود رأی داد. واینستین که فیلم‌هایش ۸۱ جایزه اسکار را به خود اختصاص داده ۷۰سال دارد و در حال حاضر در حال گذراندن حکم ۲۳ سال زندانی‌ست که به اتهام تجاوز و آزار و اذیت جنسی توسط دادستان‌های شهر نیویورک مجرم شناخته شده است. واینستین یکی از مهمترین عوامل جنبش "منهم همینطور" (MeToo) بوده است.
 
رومن پولانسکی
این کارگردان لهستانی-فرانسوی سینما نیز در ماه می ‌۲۰۱۸ در بحبوحه فشار فزاینده جنبش "منهم همینطور" و به دلیل محکومیت در یک تجاوز جنسی در بیش از ۴۰ سال پیش، از آکادمی اخراج شد. پولانسکی در سال ۱۹۷۷ در لس‌آنجلس به شش جرم تجاوز به یک دختر ۱۳ ساله متهم و دستگیر شد. او که در آن زمان ۴۴ سال داشت، در مقاربت جنسی غیرقانونی با یک خردسال مجرم شناخته شد، اما در سال ۱۹۷۸ و پیش از محکومیتش به فرانسه گریخت. او همچنان در لیست افراد تحت تعقیب آمریکاست و از سال ۱۹۷۸ پا به خاک آمریکا نگذاشته است. وقتی پولانسکی در سال ۲۰۰۳ برای فیلم "پیانیست" اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را دریافت کرد، در مراسم شرکت نکرد و اسکار جایزه او برایش فرستاد. پس از اخراج از اسکار، پولانسکی از آکادمی شکایت کرد و استدلال کرد که از رسیدگی عادلانه محروم شده است، اما در آگوست ۲۰۲۰ پرونده دادگاه را باخت. هنگامی که از "امانوئل سیگنر" همسر پولانسکی که یک بازیگر فرانسوی‌ست، در جولای ۲۰۱۸ برای پیوستن به آکادمی دعوت شد، او علنا این دعوت را رد کرد.
 
بیل کازبی
این بازیگر و کمدین محبوب سریال‌های تلویزیونی، در ماه می‌۲۰۱۸ همراه با پولانسکی از آکادمی اخراج شد. وی یک ماه پیش از اخراج در دادگاه محکوم به تجاوز جنسی شده بود. حداقل شصت زن با اتهامات تجاوز جنسی علیه کازبی که مربوط به دهه ۱۹۶۰ می‌شدند، به دادگاه شکایت برده بودند. محکومیت کازبی در رابطه با اتهامات مطرح شده توسط یک زن تورنتویی به نام "آندریا کنستند" آغاز شد که آندریا مدعی بود کازبی در سال ۲۰۰۴ به او مواد مخدر داده و تجاوز جنسی کرده است. در ژوئن ۲۰۲۱، دادگاه عالی پنسیلوانیا محکومیت کازبی را لغو کرد زیرا گفت که کازبی در سال ۲۰۰۵ با دادگاه قراردادی بسته بود که طی آن دادگاه نبایستی از کازبی شکایت کند. دادگاه عالی، درخواست استیناف این پرونده را در ۲۰۲۲ بدون گوش دادن به اعتراضات، رد کرد.
 
آدام کیمل
کیمل فیلمبردار فیلم‌های موفقی مانند "کاپوت" و "هرگز رهایم نکن" بوده اما در مارس ۲۰۲۱، پس از تحقیقاتی که مجله "گوناگون" (ورایتی) انجام داد و نشان داد که او یک مجرم جنسی ثبت شده بوده، آکادمی عضویت او را لغو کرد. به گزارش این مجله کیمل در سال ۲۰۰۴ پس از متهم شدن به رابطه جنسی با یک دختر زیر سن قانونی در سن ۴۳ سالگی، به تجاوز جنسی درجه سه اعتراف کرده بود. او همچنین برای بار دوم در سال ۲۰۱۰ دستگیر و به اتهام تجاوز جنسی و همچنین‌عدم ثبت نام به عنوان مجرم جنسی در کانکتیکات متهم شد. او فقط در اتهام دوم خود محکوم شد.
 
کارمین کاریدی
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

این بازیگر که اکنون فوت کرده، بیشتر به خاطر نقش‌هایش در مجموعه فیلم‌های "پدرخوانده" شناخته می‌شود. وی اولین عضو آکادمی اسکار است که اخراج شد و تنها فردی بود که به دلایلی غیر مرتبط با تجاوز جنسی اخراج شده است. کاریدی در فوریه ۲۰۰۴ و پس از انتشار فیلم‌هایی که برای او ارسال شده بود در اینترنت اخراج شد. او اعتراف کرد که با دوستان و اعضای خانواده‌اش که عضو آکادمی نبودند، فیلم‌های سینمایی در حال اکران را با کیفیت بالا و به رایگان در اختیار دنیا گذاشته و سبب ضرر هنگفت این صنعت شده است. شرکت‌های سونی و تایم وارنر از کاریدی بعلت نقض حق کپی‌رایت شکایت کردند و یک قاضی آمریکایی به نفع این شرکت‌ها رای داد و کاردی را به پرداخت ۳۰۰,۰۰۰ دلار جریمه به این دو شرکت محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, April 8, 2022 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به