مرکز رسیدگی به ویزای هند در کانادا از امروز پنجشنبه خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد
مرکز رسیدگی به ویزای هند در کانادا از امروز پنجشنبه خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد.
این تصمیم در پی آن حاصل شده که شکاف بین دو کشور پس از اینکه "جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا اعلان کرد هند در قتل یک شهروند کانادایی با تبار هندی، دست دارد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
هند خدمات ویزا در کانادا را به حالت تعلیق درآورد؛ احتمال قطع روابط بالا گرفت
مرکز درخواست ویزای هند (موسوم به بی‌ال‌اس) در کانادا گفت: "اطلاعیه مهم ماموریت هند: به دلایل عملیاتی، از ۲۱ سپتامبر خدمات ویزای هند تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است". این اطلاعیه جزئیات بیشتری را ارائه نکرده است. بی‌ال‌اس آژانسی است که درخواست‌های ویزا برای هند را پردازش می‌کند، به این ترتیب کانادایی‌ها دیگر نمی‌توانند ویزای هند بگیرند. وزارت امور خارجه هند هنوز اظهار نظری در این رابطه نداشته است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
دیروز چهارشنبه نیز وزارت خارجه هند یک توصیه مسافرتی جدید صادر کرد و از شهروندان خود که به کانادا سفر می‌کنند، به‌ویژه آن‌هایی که در این کشور آمریکای شمالی تحصیل می‌کنند، خواست که به دلیل "فعالیت‌های فزاینده ضد هندی و جنایات نفرت‌آمیز که سیاسیون از دیدن آنها چشم‌پوشی می‌کنند" بسیار "محتاط" باشند. این وزارتخانه افزود: "هندی‌ها همچنین باید از رفتن به مکان‌هایی در کانادا که «تهدیدها به‌ویژه برای دیپلمات‌های هندی و بخش‌هایی از جامعه هندی که مخالف برنامه‌های جدایی‌طلبانه و ضد هندی هستند، اجتناب کنند". هند بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی در کانادا را دارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
ترودو روز دوشنبه به مجلس گفت "ادعاهای موثقی" مبنی بر دخالت هند در قتل "هاردیپ سینگ نیجار" فعال استقلال طلب سیک، که سال‌ها توسط هند تحت تعقیب بود و در ماه ژوئن در خارج از معبدی که او رهبر آن بود و به ضرب گلوله کشته شد، وجود دارد. نیجار یک پرونده ترور در هند دارد و همچنان در آن کشور تحت تعقیب است. وی در زمان کشته شدنش در تلاش بود تا یک همه پرسی غیررسمی در میان مهاجران سیک در مورد استقلال از هند ترتیب دهد. با وجود کشته شدن نیجار، مرحله دوم رای‌گیری در مورد اینکه آیا میهن سیک‌ها باید در استان پنجاب هند ایجاد شود یا خیر، قرار است در ۲۹ اکتبر برگزار شود. نیجار اتهام هند مبنی بر تروریست بودن خود را رد کرده بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
کانادا همچنین یک دیپلمات هندی را اخراج کرد و هند نیز روز سه‌شنبه یک دیپلمات کانادایی را اخراج کرد. در ادامه هند کنسولگری کانادا را تحت حفاظت شدید پلیس قرار داد و در مقابل اداره پلیس ونکوور نیز تدابیر امنیتی در خارج از کنسولگری هند را تشدید کرد. هند می‌گوید کانادا مرکزی برای دخالت در امور داخلی هند و جدایی طلبی شده است. کانادا بیشترین جمعیت سیک‌ها در جهان و در خارج از هند را در خود جای داده است.
سازمان‌های سیک ادعاهای جدی بودن و تحقیق کانادا در مورد ترور نیجار را پوچ می‌دانند و خواستار عملکرد ترودو هستند. هند رفتار کانادا را تلاشی برای منحرف کردن توجه از حضور نیجار و دیگر مظنونان تحت تعقیب و تروریست در کانادا خوانده است.
 
اعلانات پلیس کانادا
"تانیا ویسینتین" افسر روابط رسانه‌ای پلیس ونکوور، دیروز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت که پلیس "به دقت وضعیت را زیر نظر دارد.". وی در بیانیه‌ای ایمیلی گفت: "ما در پشت صحنه کارهای مهمی، با هدف حفظ امنیت عمومی و جلوگیری از خشونت را انجام می‌دهیم که شامل ارزیابی مستمر خطر هم می‌شود". وی گفت که پلیس ونکوور از تهدید خاصی که متوجه مقامات کنسولگری هند باشد مطلع نیست، اما حضور خود را در کنسولگری مرکز شهر ونکوور افزایش داده است.
 
جدایی‌طلبان سیک
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


درخواست‌ها برای یک سرزمین مستقل سیک ها، معروف به خالصتان، به عنوان یک شورش در ایالت پنجاب هند در دهه ۱۹۷۰ آغاز شد که دولت هند با هزاران کشته آن را سرکوب کرد. این جنبش از آن زمان تاکنون بسیاری از قدرت سیاسی خود را از دست داده، اما همچنان در پنجاب، جایی که سیک‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند، و همچنین در میان مهاجران سیک در خارج از کشور، طرفدارانی دارد. بزرگترین عملیات تروریستی در داخل خاک کانادا مربوط به بمبگذاری و سقوط یک هواپیما هندی که در حال پرواز از مونترال به لندن بود اتفاق افتاده که طی آن ۳۲۹ نفر کشته شدند. گمان می‌رود این حمله نتیجه بمبگذاری جدایی‌طلبان سیک بوده باشد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, September 21, 2023 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به