فیلم کوتاه مینا در هفتمین حضور بین‌المللی خود نامزد جایزه بهترین فیلمنامه در جشنواره فیلم مستقل استکهلم شد
فیلم کوتاه "مینا" در هفتمین حضور بین‌المللی خود نامزد جایزه بهترین فیلمنامه در جشنواره فیلم مستقل استکهلم شد.
آوازه شهنواز" دختر مستند ساز با استعداد ایرانی مقیم کانادا که این روزها در ایران به سر می‌برد هیچگاه بیکار ننشسته و در سرزمین مادری خود با عشق به وطن و هنر زاد و بومی ملی خویش اقدام به ساختن فیلم‌های کوتاه و بلندی در سینمای پر تنش ایران کرده است.
فیلم کوتاه "مینا" به نویسندگی و کارگردانی"آوازه شهنواز" و تهیه‌کنندگی "محمدرضا رسولی" محصول مشترک ایران و کانادا است که سرگذشت دختری در "اوبر" است.
این فیلم کوتاه پیش از این در رویدادهای بین‌المللی دیگری چون "جشنواره فیلم میشیگان"، "بوینوس آیرس"، "جشنواره ملل اتریش"، "آنکور هند" و "جشنواره فیلم فلیکر آمریکا" نیز حضور داشته است.
نیکا شهباززاده، امیر بهادر اورعی، شراره رنجبر و دنیا طاهونه‌چی بازیگران فیلم کوتاه " مینا" هستند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
آوازه در این فیلم طراح صحنه و لباس نیز بوده است.
از کارهای دیگر آوازه شهنواز، کارگردانی و نویسندگی فیلم کوتاه " به من دست نزن" به تهیه‌کنندگی فرید ابراهیمی است که فیلمبرداری آن در تهران پایان یافته و وارد مراحل فنی شده است.
در این فیلم بازیگرانی چون: پیام احمدی نیا، نیکا شهباززاده، ابوالفضل ابهر، رها بختیاری و هیلدا کردبچه ایفای نقش کرده‌اند.
آوازه همچنین در کانادا جزو برنامه‌ریزان فیلم پاندول در سال 2018 به کارگردانی مصطفی عزیزی و امیر گنجوی نیز بوده است.
‌لازم به ذکر است که فیلم کوتاه دیگری با نام "‌کاور" از یک ایرانی به نام " وحید الوندی‌فر" نیز در این فستیوال شرکت دارد. "کاور" روایتگر داستان مردی مرده است که به طور ناگهانی زنده می‌شود و از مرگ نجات پیدا می‌کند اما نمی‌خواهد به زندگی قبلی‌اش بازگردد. این فیلم در اولین حضور بین‌المللی در جشنواره شورت شورتز ژاپن و سپس در جشنواره بین‌المللی بولتون انگلستان، جشنواره وینچستر، جشنواره بولتون و جشنواره بیاند کویت حضور داشته و در جشنواره نیومدیا چین از نامزدهای دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی بوده است و در جشنواره فیلم کوتاه آمیتی ترکیه جایزه گرفت. وحید همچنین کارگردانی فیلم مکالمه با دیوار را در کارنامه هنری‌اش دارد. در این فیلم وحید آروزی بلندپروازانه‌ای دارد و می‌خواهد با ساخت فیلمی هنرمندانه نخل طلای جشنواره‌ی کن را بدست بیاورد، اما مشکلات و نا بسامانی‌های زندگی‌اش او را از رسیدن به آرزویش هر روز از روز قبل دورتر می‌کند. این فیلم روایت‌گر تلاش‌های وحید برای فیلم ساختن و کلنجار رفتن با مشکلات تمام نشدنی‌اش برای تغییر است.
جشنواره فیلم مستقل استکهلم روز ۱۱ و ۱۲ دسامبر به نمایش فیلم‌های حاضر در جشنواره خواهد پرداخت و پس از آن برندگان شاخه‌های مختلف در مراسم اعطای جوایز معرفی می‌شوند.
ضمن آرزوی موفقیت برای این این دو جوان ایرانی امیدواریم با دریافت جوایز در جشنواره فیلم مستقل استکهلم نتیجه زحماتشان را دریافت کنند.
Date: Wednesday, September 30, 2020 - 12:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به