دیجیتال مارکتینگ چیست که همه بیزینس‌ها به آن نیازمندند؟

digital marketing چیست؟ سلام و عرض ادب و احترام فرید قاسم اسد هستم، بنیانگذار و مدرس موسسه آموزشی pixelman education و‌Pixelman marketing، امیدوارم که حالتان خوب باشد. واقعا digital marketing چیست؟ online marketing چیست؟ اصلا به آن نیاز داریم؟ چرا باید اصلا این کار را کنیم؟ اصلا می‌شود یک شرکتی وب سایت نداشته باشد و لوگو و شعار نداشته باشد؟ در social mediaها نباشد؟ در You Tub نباشد، در Google نباشد، email marketing نداشته باشد و این زنده بماند؟! من این جا به طور مطلق به شما می‌گویم که نه، غیر ممکن است. حالا چرا غیرممکن است؟ به خاطر اینکه نسل در حال تغییر است. شما در اتوبوس یا مترو که سوار هستید و آدمها را نگاه کنید، می‌بینید همه یک گوشی موبایل دستشان است و سرها داخل موبایل است و حتی زمان راه رفتن در خیابان هم سرشان داخل گوشی است و این نشان می‌دهد که یا ما در موبایل هستیم و یا در تبلت هستیم و یا جلوی کامپیوتر و لپ‌تاپ هستیم و یا در تلویزیون، حتی ‌گاهی با دوستی که به کافه یا باری هم می‌روید گاهی گوشی‌هایتان را چک می‌کنید، چند کلمه حرف می‌زنید و دوباره موبایل‌هایتان را چک می‌کنید. خوب این یعنی چه؟
یعنی دنیا در اختیار social media است. وقتی می‌گویم دنیا در اختیار social media است، یعنی بیش از 2 میلیارد آدم در فیسبوک در هر روز active هستند و این شوخی نیست. یا مثلا 700 میلیون نفر در LinkedIn یا بقیه social mediaها فعال هستند. مثلا ایرانی‌ها در اینستاگرام بیشتر هستند و هنوز اینستاگرام در ایران فیلتر نشده است و دارند استفاده می‌کنند و همه چیز در اختیار همین استفاده‌های Innovation و نوآوری است که در موبایل ایجاد شده است. خوب حالا فرض کنید که Business شما ‌از دسترس این چند میلیارد آدم خارج شود! پس حتما یک business برای اینکه expand باشد ‌و بماند باید وب سایت خوب داشته باشد و این وب سایت بر اساس اصول search engine Google تولید شده باشد. باید لوگوی خوب و قشنگ داشته باشد، باید شعار خوب داشته باشد، باید landing pageهای خوب داشته باشد تا بتواند از social media مشتری‌‌ها را‌land  کند در آن pageها، والا مردم نمی‌دانند ما چه داریم و چه می‌فروشیم و خدماتمان چیست‌ و کجا قرار داریم؟
به نظر من اصلا غیرممکن ا‌ست کسی به Google دروغ بگوید.‌ فرض کنید من جلوی کامپیوتر نشسته‌ام و Google‌باز است و می‌خواهم بستنی بخورم یا می‌خواهم یک چیپس بخرم یا یک همبرگر خوشمزه بخورم، می‌روم تایپ می‌کنم what is the best burger around me or near me? به Google دروغ نمی‌گویم چرا؟ وقتی این همه database Google درست است و اطلاعاتی را که دارد جمع می‌کند و پیش خودش نگه می‌دارد از آدمهای مختلف و می‌داند که چه کسی چه چیزی می‌خواهد، در چه جایی، خوب این بهترین راه است که ما برویم آنجا و از این اطلاعلات marketingی که رایگان در اختیارمان قرار گرفته است استفاده کنیم تا بتوانیم درست آن target audience ‌و آن شخص را که مشتری ماست بخواهیم هدایت کنیم به همان بخشی که ما محصولمان را می‌فروشیم.
‌خیلی‌ها می‌گویند business ما کار نمی‌کند! من می‌دانم چرا کار نمی‌کند، برای اینکه تو در جایگاه درستی قرار نگرفته‌ای، در دسترس آدمها نیستی، پس سعی کنید businessمان را یک جوری accessible کنید. این accessible بودن یا در دسترس بودن کاملا برمی‌گردد به اینکه چقدر‌ هر چیزی را که داریم تولید می‌کنیم در social media و در وب سایتمان بر اساس UIUX طراحی شده است.‌user interface ،user experience این دو تا عنوان جدیدترین مشاغلی هستند که دارند به جای graphic designer وweb designer می‌آیند، یک جور مهندسی هنر در طراحی برای visual communication است. حتما باید هر چیزی را طراحی می‌کنید بر اساس این دو تا طراحی کنید. اگر هم که می‌خواهید آنها را یاد بگیرید که من در موسسه pixel man education در خدمت شما هستم.
‌انشاالله که پیروز و موفق باشید. تا هفته آینده خدانگهدار شما.
دیجیتال مارکتینگ چیست که همه بیزینس‌ها به آن نیازمندند؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به