باید چه نکات ساده مهمی را در وب‌سایت خود رعایت کنید تا رنکنیگ سایت شما در گوگل بالا برود؟

a Google SEO tip، البته این بحث مربوط به هفته پیش است و امروز به ادامه آن می‌پردازیم. سلام و عرض ادب و احترام فرید قاسم اسد هستم، بنیانگذار و مدرس موسسه آموزشی pixel man education و‌Pixel man marketing. این هفته ‌ادامه بحث Google SEO را می‌خواهم بگویم که چطور ما Crowder را درست می‌کنیم تا وب سایت ما را پیدا کند ولی چند نکته ساده داریم که قبلا هم گفته‌ام ولی دوباره تکرار می‌کنم. در marketing خود URL naming از همه مهمتر است، یعنی اگر طرف یک وب سایتی دارد مثلا pixel man، اصلا چه کسی pixel man می‌شناسد؟ ولی اگر می‌‌گذاشتم pixel man school یاpixel man motion graphic یا این را اصلاح کردم pixel man marketing.com این بهتر می‌تواند خودش را جا بیندازد. پس URL naming اولین است.
دومین H1 است یعنی شما در هر page و یا مقاله‌ای که در وب سایتتان دارید باید headline داشته باشد که ما به زبان برنامه نویسی HTML به آن H1 می‌گوییم. یک SEO web editor انگلیسی است به اسم screaming frog یعنی قورباغه‌ای که جیغ می زند، نمی دانم چرا اسمش این است، اما این می‌گوید H1 و H2 یعنی هم headline اول و هم headline دوم باید هر دو باشند که Google به بهترین وضع پیدا کند. مورد بعدی که می‌خواهم در رابطه با این موضوعات بگوییم description است. description را معمولا خیلی‌ها فراموش می‌کنند و می‌گویند description اصلا وجود ندارد. همه اینها جزو خانواده meta tagها می‌شوند و ما نمی‌توانیم meta tagها را ignore کنیم.
سه تا هم هستند اولی title است دمی description است و سومی key word است. key word را می‌گویند منسوخ شده است ولی من فکر نمی‌کنم به خاطر اینکه اگر tag و هشتک در گوگل و در social media وجود دارد، حتما key word هم در meta tag کار می‌کند و ما تست کردیم در ‌local server خودمان که وقتی یک web pageی را درست می‌کنیم با description سریع‌تر پیدا می‌شود برای اینکه اطلاعات بیشتری دارد ‌و این‌ها مهم است. آخرین هم description است و یک توضیح یک یا دو پاراگرافی باید داشته باشیم که بتوانیم وب سایت‌مان را راحت‌تر به آن Google spider معرفی کنیم. پس سه تا بودند: title، key work و meta tag. مورد برای اینکه وب سایت ما راحت‌تر و بهتر پیدا شود image naming است، یعنی عکس‌هایی که در وب سایت‌تان می‌گذارید اسم‌هایش درست باشد من خودم یک استراتژی دارم برای Image naming می‌گویم هر عکسی را که می‌خواهید در وب سایت‌تان بگذارید اسمش را اینطوری بکنید اول اسم برندتان دوم نوع فعالیت‌تان و سوم Location خودتان.
مثلا فرض کن شما یک دوربین دیجیتال جدید ساخته‌اید به اسم فرید وقتی می‌خواهم آن را با Jpeg یا PNG یا Gif سیو کنم اسمش را می‌گذارمfarid_digital camera_Toronto یعنی این شرکت اسمش فرید است و محصولی هم که می‌فروشد digital camera است و location آن در تورنتو است. پس گوگل راحت‌تر می‌تواند این image را که در وب سایت شما قرار دارد پیدا کند.‌
یکی دیگر از بخشهای خیلی مهم خود Google business است. Google business اینطور کار می‌کند که ما وقتی یک وب سایتی را داریم و می‌خواهیم آن را advertise کنیم و شروع می‌کنیم پست می‌گذاریم در Google businessمان اتفاقی که می‌افتد این است که گوگل می‌آید و بررسی می‌کند و می‌بیند که بیشترین پست و article را به صورت مجانی و free، پلتفرم businessی گوگل ما همینطور دارد به آن community می‌دهد و این credit شما را بالا می‌برد.
حالا چه بهتر از عکسهایی استفاده کنید یا از articleهایی استفاده کنید که قبلا در وب سایت‌تان هم گذاشته‌اید. چه اتفاقی می‌افتد؟ singular link اتفاق می‌افتد یعنی بین وب سایت‌تان و بین پلتفرم‌هایتان و social media و گوگل‌تان این اتفاق می‌افتد در رابطه با linkها هم که قبلا هفته پیش صحبت کردیم. external link، internal link، social media link و Google ad را هم اضافه کنید و وب سایت‌تان پیدا می‌شود. اگر سوالی هم داشتید من در خدمتتان هستم.
خدانگهدار.
نکات بسیار ریزی که حتما در رنکینگ گوگل بسیار تاثیرگذار هستند، کدامند؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به