با چه نکات ساده اما خیلی مهم می‌توان رنکنیگ سایت خود را در گوگل بالا برد؟

Google SEO tip. سلام و عرض ادب و احترام فرید قاسم اسد هستم، بنیانگذار و مدرس موسسه آموزشی pixelman education و ‌Pixelman marketing. امروز می‌خواهم در رابطه با الگوریتم‌های گوگل صحبت کنم و بگویم که چطور خود گوگل به ما گفته، که چه کارهایی انجام دهیم تا وب سایتمان بهتر دیده شود و کار کند.
اولین چیزی که باید بگویم این است که گوگل الگوریتم چیست؟ گوگل الگوریتم یک معادله ریاضی کامپیوتری صفر و یکی، پشت صحنه است که ما به آن می‌گوییم Google Crowder یا spider. این در شعاع پنج مایلی هر جایی که شما نشسته‌اید و با کامپیوتر دارید کار می‌کنید، search می‌کند و می‌گوید که مردم این را search می‌کنند، یا این کار را می‌کنند و همه آن هم در date base خودش است. من این را از مقاله‌ای مربوط به اوایل Jun 2021 درآوردم نوشته است که، ما چه کارهایی کنیم تا وب سایتمان بهترین optimization یا SEO، search engine optimization را طبق مقررات گوگل داشته باشد. یعنی این چیزی که من دارم به شما می‌گویم، مقاله‌ای است که خود گوگل داده است و گفته است این کارها را انجام دهید. برویم و ببینیم اولین آن چیست.
‌اولین مورد می‌گوید تعداد menu barهای بالای وب سایتتان را کم کنید. مثلا می‌روید یک وب سایتی را باز می‌کنید می‌بینید در قسمت بالا که ما به آن navigation bar می‌گوییم نوشته است home، about، services، مثلا services را در sub menu نگذاشته است و می‌بینید در آن بالا تعداد زیادی menu وجود دارد. گوگل می‌گوید این کار را نکنید برای اینکه ranking پیدا کردن شما را پایین می‌آورد، چون مشخصات الگوریتم آن است و ما نمی‌توانیم تغییری در آن ایجاد کنیم که کاری را بکند یا نکند. دومین مطلبی را که گوگل می‌گوید داشته باشید این است که از هر pageتان، یعنی از هر صفحه‌ای که در وب سایتتان دارید حداقل دو تا کلمه را انتخاب کنید hyper linkاش کنید به یکی دیگر از صفحات خودتان در وب سایت خودتان، یعنی در package فولدری که دارید. خوب چه اتفاقی می‌افتد؟ اتفاقی که می‌افتد این است که حالا وقتی تعداد internal linkهای ما در وب سایتمان بالا می‌رود اتفاقی که می‌افتد این است که وقتی spider‌ گوگل دارد شما را پیدا می‌کند همه صفحات شما را پیدا می‌کند، چون هر کدام از صفحات را که می‌خواهد پیدا کند می‌بیند یک لینکی به صفحه دیگری دارد.
پس یک package به اسم مثلا وب سایت من pixelman.ca پیدا می‌کند یعنی یک pack page به همین خاطر است که شانس بالا آوردن شما خیلی زیاد می‌شود. بعدی در tipهایی که خود گوگل داده است بخش footer شما است. وب سایت خیلی از دوستانم را که نگاه می‌کردم دیدم اصلا در بخش footer آنها چیزی نیست و مثلا فقط copy write مربوط به wordpress نوشته شده است و یا اسم شرکتی که وب سایت آنها را درست کرده در آن پایین نوشته شده است. در صورتی که می‌گویند footer اصلا یک semantic tag است از نوع section که من الان می‌دانم در html5 (hyper text markup language)  که زبان برنامه نویسی است و با آن وب سایت را می‌سازند این اصلا یک‌semantic tag دارد به اسم footer و یک box در پایین وب سایتتان درست می‌شود که دوباره منوهای شما است و اگر بخش جدید یا educationی دارید و هر چیزی که به نوعی entertain می‌کند و contact می‌کند و صفحات در اولویت دوم هستن را در آن پایین قرار دهید. می‌گوید آن footer باید باشد و باید پر و پیمانه هم باشد به قول خودمان. پس footer یادتان نرود.
چهارمین نکته‌ای که باید در رابطه با Google tip به شما بگویم این است که تعداد pageهای مهم را در بالاترین hierarchy در site mapتان قرار دهید. می‌گویید خوب pageهای مهم ما که همیشه بالا هستند، نه، وقتی داریم کار marketing می‌کنیم، فرض کنید شما الان یک محصول جدید آورده‌اید و می‌خواهید این محصول را بفروشید و این محصول را فقط مثلا دارید در یک هفته قبل از valentine و یک هفته بعد از valentine می‌فروشید یعنی فقط 14 یا 15 روز وقت گذاشته‌اید برای promote کردن این و هر جایی که دارید promote می‌کنید باید landing page شما بشود به pageی که مربوط به همین یک Product است که می‌خواهید در Valentine تخفیف بدهید یا هر کاری که می‌خواهید انجام دهید. این نباید در آن زیرمجموعه‌های همیشگی باشد باید جداگانه آن را در top menu بگذارید. خیلی جالب است و بعد از اینکه promotion تمام شد می‌توانید آن page را بردارید و دیگر نباشد. این از آن کارهای جالب است که خودم هم خیلی به آن علاقه دارم تا انجامش دهم. و بقیه چیزها‌external linkهایی است که به جاهای مهم می‌رود مثلا در هاروارد یک مقاله‌ای پیدا می‌کنید مربوط به Business شما و آن را Link بدهید.
این بحث طولانی است، اگر سوال داشتید من در خدمتتان خواهم بود. به امید دیدار.
با چه نکات ساده اما خیلی مهم می‌توان رنکنیگ سایت خود را در گوگل بالا برد؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به