تصویرسازی با کمک منحنی‌ها و الیستریتور از مهمترین ابزارهای بیزینس‌های امروزی است

Adobe Illustrator. سلام و عرض ادب و احترام فرید قاسم اسد هستم، موسس و بنیانگذار و مدرس موسسهpixel man education و ‌Pixel man marketing.
امروز می‌خواهم در رابطه با تصویرگری در بحث business صحبت کنم. خیلی‌ها به این موضوع توجه نمی‌کنند که این تصویرگری فقط مربوط به کتاب کودک نیست یا فقط مربوط یه graphic designerها نیست حتی logo و طراحی logo هم بخشی از تصویرگری یعنی خلق objectهای کامپیوتری vector یا برداری می‌شود. در این ویدئو بیشتر می‌خواهم focus کنم روی اینکه چه اختلافی است بین ویدئویی که هفته قبل صحبت کردیم در ارتباط با raster و مبحث امروزمان در ارتباط با برداری. ما در برداری با ریاضیات در تماس هستیم یعنی هر چیزی که خلق می‌کنیم مثل اینکه مداد را برداشته‌ایم و روی کاغذ داریم همینطور می‌کشیم، مثل شکلی را می‌کشیم. ما در برداری‌ها در کامپیوتر هم همین کار را انجام می‌دهیم با یک فرومول ریاضی و با یک الگوریتمی درگیر هستیم به اسم NURBS، حضور ذهن ندارم ولی فکر می‌کنم می‌شودNon-uniform rational B-spline، یک فرمول خیلی پیچیده ریاضی است که به ما اجازه می‌دهد وقتی که داریم خطی را در کامپیوتر می‌کشیم، حالا هر قدر که بخواهیم گوشه‌هایش را بزرگ یا کوچک کنیم، گردی آن را کم و زیاد کنیم یا نوک تیز کنیم درست مثل حرکت مداد و قلم که روی کاغذ داریم این امکان را به ما می‌دهد و اینها ‌فقط از برداری‌ها بیرون می‌آید.
بحث بردا‌ری‌ها در marketing بسیار مهم است چون به ما اجازه می‌دهد به صورت flexible به صورت adapted شده با آن چیزی که در اصل شعار businessی ما است تولید کنیم و در آن جاهایی که می‌‌خواهیم تبلیغ کنیم publishاش کنیم postاش کنیم. وقتی می‌خواهیم از این نرم‌افزارها استفاده کنیم بخصوص از این دومی یعنی Adobe Illustrator را می‌خواهیم استفاده کنیم باید یک مقدار خلاقیت داشته باشیم، یعنی باید بدانیم که وقتی می‌خواهیم یک کاری را انجام دهیم و post انجام دهیم این چقدر adaptation دارد با بحث آن بحث brand story tellingی که در marketing و درBusiness planمان داریم. خیلی از دوستانی که من دیدم به این موضوع توجه نمی‌کنند و می‌گویند فرید ما وب سایت داریم و خودمان هم داریم یک کارهایی می‌کنیم ولی هم هستیم و هم نیستیم. بعد که می‌روم و آنالیز می‌کنم که مثلا اینها چه کاری کرده‌اند، می‌بینم که خودش درگیر پروژ‌های اصلی‌اش است بعد آمده است این وسط روزی یک ساعت هم گذاشته و post هم می‌سازد، باور کنید این کارها را نکنید این کارها ضد بازاریابی است یعنی anti marketing است، اصلا می‌زنید آن character و repetition خودتان را پایین می‌آورید این کار را نکنید با متخصص کار کنید خیلی ساده است.
در برداری‌ها pen و pencil این دو تا tools این اجازه را به ما می‌دهند که به خوبی توی لایه‌های مختلف رنگها را با هم میکس کنیم و textها را با هم میکس کنیم و درست آن چیزی را که بر اساس شعار Businessی ما است را در نهایت تبدیل کنیم با یکی از‌file formatهایی مثل JPG یا PNG یا GIF که بتوانیم توی social media یا هر جای دیگری publishاش کنیم. مهمترین بخش Adobe Illustrator یا vector design این است که objectهای flexible مثل لاستیک تولید می‌کند که ما می‌توانیم اینها را وارد Adobe After Effect کنیم و تبدیل به انیمیشن‌های خطی و غیرخطی کنیم.
خوب اگر می‌خواهید این دوره‌ها را یاد بگیرید و هم Businessتان را expand کنید ما یک دوره‌ای داریم در Pixel man.ca به اسم Vector Design For Digital Illustration که تمام اینها را به شما درس خواهیم داد به علاوه اینکه می‌توانید مدرک certified شده از‌Ministry of training college and university از ما بگیرید‌ و من فکر می‌کنم یادگیری آن بد نیست چون کمکتان می‌کند‌ با دنیای تکنولوژی هم گام باشید،‌ باور کنید دنیای تکنولوژی دارد با این سرعت به جلو می‌رود و یک خورده اگر دیر بجنید کلی عقب می‌افتید، از این داستان. هم آن را یاد بگیرید و هم Businessتان را قوی‌تر کنید و حضورش را در پلتفرم‌هایی که می‌توانید تبلیغ کنید و هم اینکه به هر حال یک certificate داشته باشید که‌ قطعا یک جایی به دردتان خواهد خورد. امیدوارم که از این ویدئو خوشتان آمده باشد. موفق باشید. تا هفته بعد خدانگهدار.
چرا تصویرسازی دیجیتالی با کمک منحنی امروزه بسیار مهم است؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به